Chiny ogłosiły sukces testów rakietowych

Kategorie: 

Źródło: 9ifly.cn

Chiny przeprowadziły testy nowej rakiety na Morzu Bhaijskim, jak podaje agencja informacyjna ChRL Xinhua, cytując przy tym Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

„Osiągnęliśmy oczekiwane rezultaty,” jest napisane w oświadczeniu ministerstwa. Jednakże nie specyfikuje ono kiedy konkretnie odbył się testy rakietowe.

 

Dokument podkreśla jednak, że same testy odbyły się w ramach zaplanowanych całorocznych ćwiczeń militarnych. Było to wykonane w ramach przygotowywania wojska do działań z tak zwanym radzeniem sobie z zagrożeniami dla bezpieczeństwa narodowego.

 

Pod koniec lutego Chiny ogłosiły, że do końca 2018 roku chcą wprowadzić do użytku nowy rodzaj pocisku rakietowego klasy średniej – Chang Zheng-8. Informacje te zostały podane przez gazetę China Daily, która miała powołać się na kierownika projektu rakietowego, Li Tongyu.

 

Według oficjalnych informacji celem rakiety ma być możliwość wynoszenia satelitów komercyjnych na orbitę. Według kierownika projektu opracowanie i rozwój rakiety mógłby zająć Pekinowi do trzech lat, jednakże przy dobrych wiatrach powinien on być gotowy do produkcji już w 2018 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Skomentuj