Chiny oficjalnie stały się pierwszą gospodarką świata

Kategorie: 

Źródło: Internet

Tak naprawdę to już kilkukrotnie obwieszczano, że Chiny stały się największą gospodarką świata, ale potem okazywało się, że jednak USA jest większe. Tym razem chyba jednak stało się to ostatecznie.

 

Jak donosi Międzynarodowy Fundusz Walutowy, wartość towarów i usług w Chinach osiągnie w tym roku 17,6 bilionów dolarów, a USA wytworzy "tylko" 17,4 bilionów dolarów. Fabryka świata, jak mawia się o Chinach, produkuje teraz już 16,5% całej światowej produkcji przemysłowej. Stany Zjednoczone tracą światowy prymat w tej dziedzinie po niemal 100 latach przodowania.

Gwałtowny rozwój Azji, a przede wszystkim Chin i Indii, to zwiastun poważnych zmian na Ziemi. Nie liczy się już zupełnie gnijąca Europa, tonąca w socjalistycznych przepisach, które skutecznie ograniczają przedsiębiorczość. Na dodatek Stary Kontynent jest poddawany intensywnej islamskiej konkwiście, która zmieni na zawsze strukturę ludności. Gospodarczo nie liczy się też od dawna największe państwo świata - Rosja.

Teraz karty będą rozdawać Chiny, które mogą podjąć próbę zastąpienia dolara inną walutą rezerwową, być może nawet własnym juanem. Na to nie mogą się zgodzić Amerykanie, bo będzie to wyrok na dolara i w konsekwencji bankructwo USA. Oznacza to, że najprawdopodobniej na przestrzeni najbliższych lat dojdzie do wojny, której osią będzie konflikt USA-Chiny, który może zostać wyeskalowany pod dowolnym pretekstem w bardzo krótkim czasie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

" W Hongkongu od kilku

"
W Hongkongu od kilku miesięcy trwa tzw. parasolowa rewolucja. O innym obliczu "walki z autorytaryzmem" pisze na swoim blogu Mateusz Piskorski, według którego jest "to próbny scenariusz rozniecenia niepokojów społecznych destabilizujących Chiny."
 
Były poseł Samoobrony na początku artykułu podkreśla naiwności młodych ludzi, którzy "zapałali miłością do demokracji liberalnej i domagają się przeprowadzenia wyborów szefa rządu" zgodnie z demokratycznymi zasadami. Dodaje także, że siedemnastolatkowie kreowani przez zachodnie media na "bohaterów walki z autorytaryzmem", tak naprawdę nie wiedzą, o co walczą.

Pisząc o obrzydzeniu spowodowanym poziomem hipokryzji Brytyjczyków, Piskorski powołuje się na wydarzenia historyczne. Zauważa, że przez ponad 150 lat kolonialnego panowania Brytyjczycy po prostu mianowali, a nie wybierali miejscowego gubernatora i dodaje, że "miejscowej ludności chińskiej odmawiali przez lata elementarnych praw obywatelskich".

Lektura "From Dictatorship to Democracy" Gene Sharpa utwierdza blogera w przekonaniu, że protesty w Hongkongu to "to dzieło bynajmniej nie nastolatków". Zdaniem Piskorskiego Brytyjczycy wspólnie z Amerykanami dążą do "rozniecenia niepokojów społecznych destabilizujących Chiny". Jeśli Pekin zgodziłby się na jakiekolwiek ustępstwa, będzie wiązało się to z kolejną falą "protestów i zamieszek w innych regionach – w Sinkjangu czy Tybecie". "A stąd już tylko krok do dezintegracji chińskiego imperium" - dodaje były polityk."
 
całość
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/mateusz-piskorski-brytyjczycy-i-amerykanie-chca-zdestabilizowac-chiny/18yzw
 

Nam też to szykują, KRWAWY MAJDAN we Warszawie by NAZI mogło ogłosić powstanie Judeopolonii a szwaby ponownie przywłaszczyć zachodnie województwa. Mapy juz sobie drukują co z Polski bedzie niemieckie a co NAZI-stowskie (judeopolonijne) .
 
 

Portret użytkownika gość1

chiny mają to co ich hakerzy

chiny mają to co ich hakerzy ukradli taka jest prawda. część technologii wojskowych od Rosji z którą współpracują a część ukradli od amerykanów. tania siła robocza, bo ludzi mnóstwo i pracują za dolara dziennie. te chińskie towary które widzimy w sklepach też zachód produkuje w chinach, bo tanio. zlikwidowaliśmy nasze miejsca pracy a daliśmy cińczykom, bo tanio! natomiast niewiele jest produktów czysto chińskich głupotą było przenoszenie produkcji komputeów do chin, obecnie chiny mają najszybszy superkomputer ale też nie wiadomo mi czy sami produkują procesory czy mają z doliny krzemowej.

Portret użytkownika G2M3

Jakiego dolara dziennie?

Jakiego dolara dziennie? Błagam....
chiny-info.pl/chiny/chinska-minimalna-krajowa-2014/
Minimalne wynagrodzenie w Chinach oscyluje w przeliczeniu na PLN ok. 8zł/h!!!! Porównaj to do naszego minimalnego wynagrodzenia i pomyśl o różnicy w sile nabywczej. Chińczycy zarabiają godnie - nawet jeżeli zarabiają minimum. W Chinach nadal się opłaca produkować bo państwo nie zabiera 80% dochodu.
Socjalizm jest wtedy jak państwo zabiera dużo pienięzy wszystkim (zwłaszcza bogatym), a następnie rozdaje wg własnego uznania. Kapitalizm jest wtedy jak pańśtwo zabiera mało, a naród ma radzić sobie sam. My mieszkamy w Polsce, gdzie spotyka się kapitalizm z socjalizmem. Państwo zabiera dużo, a nie oddaje praktycznie nic.

Portret użytkownika baca :-)

Kiedy Polska stała się 10-tą

Kiedy Polska stała się 10-tą gospodarką świata - abyśmy tam nie weszli koczownicy szybko zamienili G 20 na G8 albo G7, już dokładnie tej machlojki nie pamiętam...
teraz chyba wmyślą minus G2 żeby tylko osrael i usa były w klubie wzajemnej adoracji :-)

Portret użytkownika ola

USA owszem ma 17,4 biliona$

USA owszem ma 17,4 biliona$ .....ale długów na całym świecie!!!!!!!!A to zasadnicza różnica.Obecnie w tym komunistycznym kraju pielęgnuje się czarnych i latynosów dając im darmo przywileje i $, a do roboty to oni się nie palą.Taka prawda.USA od ponad 10 lat jest bankrutem, sztucznie podtrzymywanym miliardami $ dodruku-puste $ bez pokrycia.Pozostały przemysł USA nie jest wart nawet 10 bilionów $.................no ale wiadomo kto rządzi w USA, szalom.

Portret użytkownika pr78

jedynymi panstwami ktore

jedynymi panstwami ktore wyrwały sie gospodarczej okupacji anglosasow sa na dzien dzisiejszy tylko japonia i korea południowa a chiny no cóż jeszcze nie szybko sobie poradza bez amerykanskich technologi i nie ma co zaklinac rzeczywistosci a w chinskiej walucie nikt sie nie bedzie rozliczał jeszcze długie lata o ile w ogóle ale prawda jest tez taka ,ze swiat nie istnieje od XIX w jakby chciały rosja i anglosasi istniał wczesniej i to chiny od niepamietnych czasów były numero uno jak nic nie spieprzą to maja szanse wrócic na szczyt

Portret użytkownika Synteza analityczna.

Według doniesień z Noworosji,

Według doniesień z Noworosji, w trakcie działań bojowych na donieckim lotnisku, zostały zabite dwie osoby w mundurach rosyjskich "€žwojskowych jednostek do zadań specjalnych GRU Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej"€. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że pierwszy z zabitych "€žrosyjskich specnazowców"€ to nikt inny jak człowiek o nazwisku Michael Warner, "€žfoka"€ z amerykańskich sił specjalnych "€žSEAL"€, pochodzący z Wichita Falls (Texas) i odkomenderowany do dyspozycji prywatnej firmy wojskowej "€žHalliburton"€. Drugi zabity to jego kolega Andrew Kostishin z miasta Denton (Texas). Obu amerykańskim komandosom nie pomogły, znalezione przy nich, dowody tożsamości z osobistym podpisem ministra obrony Ukrainy, generała-pułkownika Stepana Połtoraka. Najbardziej pikantny akcent tego zdarzenia polega na tym, że zlikwidowali amerykańskich komandosów na lotnisku ukraińscy żołnierze. Ten fakt wywołał panikę w ukraińskim dowództwie. Jednostka, która zabiła amerykańskich żołnierzy, została natychmiast wywieziona z lotniska do Kjowa, gdzie teraz znajduje się w podziemiach SBU.

Portret użytkownika Synteza analityczna.

Znalazłem coś takiego w

Znalazłem coś takiego w WP.
,,~Do Goebbelsow z WP 2014-12-08 (18:15)
Dlaczego kasujecie posty, w ktorych pisze, ze w ambasadach Ukrainy w Berlinie i N.Y. sa oficjalnie wywieszone nowe mapy Ukrainy z Przemyslem i Chelmem w granicach Ukrainy. Dlaczego to jest tematem tabu w naszym kraju". !!!

Strony

Skomentuj