Chiny odmówiły Rosji dostaw części zamiennych do samolotów

Kategorie: 

Źródło: tg

Chiny odmówiły dostaw komponentów do samolotów rosyjskim liniom lotniczym. Rosyjskie linie lotnicze będą szukać możliwości dostaw komponentów w Turcji, Indiach i innych krajach - donosi DW powołując się na przedstawiciela Federalnej Agencji Transportu Lotniczego.

 

„Poinstruowaliśmy linię lotniczą, aby określiła, gdzie ma możliwość uzyskania tych części zamiennych. Z tego, co wiem, takie informacje przeszły, że zwrócili się na przykład do Chin, a Chińczycy odmówili” – powiedział dziennikarzom MRO Russia & CIS w czwartek na konferencji 10 marca br. Walery Kudinow, szef departamentu zdatności do lotu samolotów Federalnej Agencji Transportu Lotniczego.

 

Według niego, teraz rosyjscy przewoźnicy będą szukać możliwości dostaw części do samolotów w innych krajach, takich jak Turcja czy Indie. Kudinow zauważył, że każda firma będzie samodzielnie negocjować zakupy.

 

26 lutego w ramach pakietu sankcji nałożonych za atak Rosji na Ukrainę, Unia Europejska zakazała rosyjskim liniom lotniczym sprzedaży i dostaw, w tym leasingu, samolotów i części zamiennych do nich. Zakazem podlegały również wszelkie usługi ubezpieczeniowe dla tych samolotów. Ponadto zabronione są naprawy i modyfikacje samolotów używanych w Rosji. W dokumencie UE zauważono, że środek ten ma zastosowanie do każdego statku powietrznego, niezależnie od miejsca jego produkcji.

 

Walery Kudinow powiedział, że rosyjskie firmy zamierzają zwrócić część zagranicznych samolotów leasingodawcom.

 

„Część floty zostanie zwrócona” – powiedział, dodając, że sami przewoźnicy lotniczy zdecydują, który samolot zwrócić. Według Federalnej Agencji Transportu Lotniczego, po przyjęciu przez Zachód sankcji prawie 180 samolotów krajowych linii lotniczych zostało przeniesionych do rosyjskiego rejestru. Wśród nich są liniowce Aeroflotu, Pobedy i Utair.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Stanlej

Za niedługo CHINY zrozumieją

Za niedługo CHINY zrozumieją ze mogą same siegnać po gaz i ropę z Rosji he he czekaja tylko na większe wykrwawienie się PUTINA i ROSJI na zchodzie czyli w Ukrainie a wschód ROSJI bedzie do wzięcia bez wiekszych komplikacji

Portret użytkownika Kwazar

Oj !   Ci Mistrzowie Kabaretu

Oj !   Ci Mistrzowie Kabaretu ROFL Z drugiej strony Cińćyki uważnie patrzą, co dzisiaj Rosja "może" ? I gorzej ruska może tym Ćińćykom bliżej do podęjcia decyzji ostatecznych. Bo, oni też muszą sobie coś zjeść na śniadanie.TiVi poranno obiadowej chcą w końcu ZJEŚĆ  ten Tajwan a potem janka spalić na lądzie i na możu utopić wreszczcie. Ale to jutro ....   :))))

Portret użytkownika Lisek

Powtarzam... Nie wierzcie co

Powtarzam... Nie wierzcie co mówią Rosjanie i Chińczycy a patrzcie co robią..

To że mówią oficjalnie Rosjanom że ich przyjaźń jest twarda jak skała to znaczy że chętnie by ich roztrzaskali na tej skale Smile

Portret użytkownika KeikumKeikum

Jak tylko Chiny odzyskają

Jak tylko Chiny odzyskają Haishenwai (potocznie zwany wladywostokiem) to nic ich nie zatrzyma przed odzyskaniem całej Mandżuri.

Japończycy skolei od dekad mają gotowy plan militarny odzyskania Kuryli, tylko czekają na odpowiedni moment, który z uwagi an słabość rosji, może nastąpić bardzo szybko.

PUTIN = HITLER

kacapy = karaluchy

!!!rosja odwiecznym wrogiem Polski!!!

 

Strony

Skomentuj