Chiny odmówiły Rosji dostaw części zamiennych do samolotów

Kategorie: 

Źródło: tg

Chiny odmówiły dostaw komponentów do samolotów rosyjskim liniom lotniczym. Rosyjskie linie lotnicze będą szukać możliwości dostaw komponentów w Turcji, Indiach i innych krajach - donosi DW powołując się na przedstawiciela Federalnej Agencji Transportu Lotniczego.

 

„Poinstruowaliśmy linię lotniczą, aby określiła, gdzie ma możliwość uzyskania tych części zamiennych. Z tego, co wiem, takie informacje przeszły, że zwrócili się na przykład do Chin, a Chińczycy odmówili” – powiedział dziennikarzom MRO Russia & CIS w czwartek na konferencji 10 marca br. Walery Kudinow, szef departamentu zdatności do lotu samolotów Federalnej Agencji Transportu Lotniczego.

 

Według niego, teraz rosyjscy przewoźnicy będą szukać możliwości dostaw części do samolotów w innych krajach, takich jak Turcja czy Indie. Kudinow zauważył, że każda firma będzie samodzielnie negocjować zakupy.

 

26 lutego w ramach pakietu sankcji nałożonych za atak Rosji na Ukrainę, Unia Europejska zakazała rosyjskim liniom lotniczym sprzedaży i dostaw, w tym leasingu, samolotów i części zamiennych do nich. Zakazem podlegały również wszelkie usługi ubezpieczeniowe dla tych samolotów. Ponadto zabronione są naprawy i modyfikacje samolotów używanych w Rosji. W dokumencie UE zauważono, że środek ten ma zastosowanie do każdego statku powietrznego, niezależnie od miejsca jego produkcji.

 

Walery Kudinow powiedział, że rosyjskie firmy zamierzają zwrócić część zagranicznych samolotów leasingodawcom.

 

„Część floty zostanie zwrócona” – powiedział, dodając, że sami przewoźnicy lotniczy zdecydują, który samolot zwrócić. Według Federalnej Agencji Transportu Lotniczego, po przyjęciu przez Zachód sankcji prawie 180 samolotów krajowych linii lotniczych zostało przeniesionych do rosyjskiego rejestru. Wśród nich są liniowce Aeroflotu, Pobedy i Utair.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt