Chiny oburzone spotkaniem prezydent Tajwanu z amerykańskimi urzędnikami

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Kevin Harber/CC BY-NC-ND 2.0

Po historycznej rozmowie telefonicznej między Donaldem Trumpem a Tsai Ing-wen pojawił się kolejny sygnał, że przyszły prezydent USA porzuci politykę jednych Chin. Prezydent Tajwanu, która chce złożyć wizytę w krajach Ameryki Środkowej, zatrzymała się wczoraj w Houston w stanie Teksas. Co więcej, 13 stycznia, czyli przed powrotem do swojego kraju, Tsai Ing-wen zatrzyma się jeszcze w San Francisco.

 

Przywódczyni Tajwanu spotkała się z gubernatorem Teksasu, Gregiem Abbottem, oraz z senatorem Tedem Cruzem. Odbyła również rozmowę telefoniczną z przewodniczącym senackiej Komisji Sił Zbrojnych, Johnem McCainem. Jej lot do Houston z oczywistych powodów mocno rozdrażnił Chiny.

 

Rząd w Pekinie domagał się, aby Amerykanie nie wpuszczali do siebie Tsai Ing-wen, albo przynajmniej nie pozwolili jej na spotkania z pracownikami rządowymi. Chiny postrzegają Tajwan jako swoją prowincję, która jednak rządzi się własnymi prawami. Rządowy dziennik Global Times sugerował, aby Chiny przygotowały się na prawdopodobne odejście przez USA od polityki jednych Chin i zajęły Tajwan zbrojnie.

 

Nie powinniśmy mieć wątpliwości, że nowy amerykański rząd skupi się nie na Rosji, lecz na Chinach, które stanowią zagrożenie dla amerykańskiej dominacji na świecie. Głównym punktem zapalnym w Azji jest Morze Południowochińskie, które ma ogromne znaczenie strategiczne. Znajdują się tam ważne szlaki handlowe oraz złoża gazu ziemnego i ropy naftowej. Analitycy wskazują, że Stany Zjednoczone musiałyby wywołać wojnę z Chinami już w najbliższych latach - jeśli Amerykanie będą zwlekać, to przyszły konflikt zbrojny zakończy się zwycięstwem Chińczyków.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (5 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Tomasz S

"...spotkaniem prezydent..."

"...spotkaniem prezydent..." jest po polskiemu. Powinno byc "spotkaniem prezydenta" bo rzeczownik "prezydent" jest rodzaju meskiego i nalezy go odmieniac wedlug deklinacji meskiej, nawet jesli osoba pelniaca funkcje prezydenta jest kobieta. Polska jezyka mnogo trudny byc. 

Portret użytkownika internauta1981

Wg mnie Obama i Trump należą

Wg mnie Obama i Trump należą do tej samej bandy(bohemian groove) na usługach illuminati. Zadaniem Obamy było osłabiać i dyskredytować Rosję i Syrie, a zadanie dla Trumpa to samo tyle że wobec Chin i Iranu.  Warto zaznaczyć że wg planu III wojen światowych stworzonego przez byłego przywódce zakonu illuminati Alberta Pike'a III wś rozpocznie się od napuszczenia na siebie(przez agentury illuminati) świata politycznego syjonizmu i świata islamu, by się wzajemnie zniszczyły. Zatem jeśli Iran zostanie zaatakowany przez syjonistów(rząd USA i Izraela), to Chiny na pewno nie zawachają się użyć siły by bronić swego strategicznego sojusznika jakim jest Iran. Warto w tym miejscu przytoczyć starą(z 2011), ale jakże na czasie, wypowiedź chińskiego generała : " Chiny nie zawahają się chronić Iranu nawet jeśli oznacza to trzecią wojnę światową” -  http://www.prisonplanet.pl/polityka/w_obronie_iranu_chiny,p314910296

http://www.zbawienie.com/plan3wojen.htm

Portret użytkownika Zenek ;)

Chiny bez ropy są origamowym

Chiny bez ropy są origamowym smokiem..... bo ruskie ich zdradzą tak jak właśnie zdradziły i Białoruś i byłe kraje RWPG...

Dla Chin Iran jest najbliższym i najpewniejszym dostawcą ale.... transport morzem blokuje (prowadzi prace) uSSa a Kolej Jedwabna jeszcze w powijakach

A bez ropy nie ma benzyny a bez niej paliwa do tanków i całej reszty zabawek więc Chiny mimo iż mocarne będą na smyczy....

I ku temu by były rosja i ussa wspólnie spiskują za ich plecami na polecenie brytyjskiej reptylicy.

Co zaoferowano rosji za zdradę Chin?

Wasze flaki..... znaczy Przesmyk Suwalki i tamtejsze złoża.... warte biliardy dolarów

 

Portret użytkownika inzynier magister

Jak by się zastanowić to

Jak by się zastanowić to amerykańsko języczni eNWOwcy oddali za łapówki ogromną ilość technologii którą Chiny wykorzystują by się wzbogacić ! To można policzyć jako biliardy dolarów więc USA może nie być wcale zadłużone u Chińczyków ! eNWOwcy oddali Chinom ogromne ilości tajemnic więc Chińczyki niech się nie nadymają swoją potęgą którą mają od zdrajców amerykańskojęzycznych, podobnie jest w Polsce polskojęzyczni eNWOwcy oddali za darmo całą gospodarkę w ręce szwbów i innych nacji i wydrenowali nasz kraj do granic możliwości ! Już jesteśmy zadłużeni na 1 bilion złotych ! "Czy państwo polskie zacznie wreszcie walczyć ze spiralą własnego zadłużenia? Do szukania odpowiedzi na to pytanie skłaniają dwa zbiegające się w czasie czynniki - zmieniające się w ostatnich tygodniach struktura i oprocentowanie polskiego zadłużenia oraz zegar długu publicznego dobijający do okrągłej liczby 1 biliona złotych.": http://www.pch24.pl/coraz-mniej-polskich-obligacji-w-rekach-zagranicznych-podmiotow--ale-dlug-publiczny-dobija-do-1-bln-zl,48676,i.html#ixzz4VNUeJETJ

Czas na szybkąakcję PiSu żeby odblokować sejm i nie pozwolić agenturze folksdojczów na niszczenie Polski ! Trzeba pracować, ustanawiać ustawy by zrobić ZUS jak jest w krajach cywilizowanych a nie rozbujniczych ! ZUS musi być płacony od zusków ! Jak mało zarabiamy to mało płacimy ! Jak ledwo dajemy radę to prawie nic nie płacimy ! A ci co zarabiają dużo kasy płacą dużo ! Na razie bandycki ZUS to characz odbierany od biednych jakby Polska była bandyckim państwem ! Czas skończyć ze zdrajcami noweoczsnej bankstewrki i folksdojczy co to nas zniszczyli i oddali w ręce czarowników NWO ! Należy powołać armię duchowych wojwników zdolną do obrony przed czarami eNWOwców ! Tylko Duch Święty i Jezus mogą uruchomić uduchowionych Polaków, wierzących w Boga Jezusa, honor i Ojczyznę !

http://popotopie.blogspot.com/2017/01/hinduskie-elementy-dzedaizmu.html

Plan eNWOwców był realizowany w Polsce ze zdwojoną siłą ! Widać to po biedzie Polaków ! "W tym samym czasie inne państwa, ponownie podzielone w tej kwestii będą powstrzymywane do punktu kompletnego wyczerpania fizycznego, moralnego, duchowego oraz ekonomicznego."

https://gloria.tv/article/kbvNaP9CAWfz4C3pywTZQuT6i

Jak widzicie doprowadzają państwa do kompletnego wycięczenia ! Polska ma 1 bilion zadłużenia dzięki temu że polskojęzyczni eNWOwcy byli od 27 lat u władzy !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ACHILES

SMOK I NIEDŹWIEDŹ SĄ I BĘDĄ

SMOK I NIEDŹWIEDŹ SĄ I BĘDĄ RAZEM W STARCIU Z szatańskim PAPIEROWYM TYGRYSEM, DO EUROPY NALEŻY, JAKIE OBEJMĄ STANOWISKO I po czyjej stronie staną, LUB SIĘ CZY W CIEŃ SCHOWAJĄ w tej wojennej zawierusze, JAKA NADCHODZI SZYBKIMI KROKAMI. 

LECZ OBAWIAM SIĘ, ŻE NASZ KRAJ JUŻ NIE MA WYBORU I JEŚLI TO NADEJDZIE, to mamy pozamiatane NA WIEKI, jako szatański kundelek do szczucia PRZECIWKO NIEDŹWIEDZIEMU WSCHODNIEMU. 

p.s  I OBYM SIĘ MYLIŁ, CZEGO WAM I SOBIE ŻYCZĘ, lecz ja się i tego strasznego scenariusza, NIE OBAWIAM, BO JA JESTEM TEGO CO SIĘ OBECNIE DZIEJE      Ś  W  I  A  D  O  M  Y  . 

Portret użytkownika Zenek ;)

" SMOK I NIEDŹWIEDŹ SĄ I BĘDĄ

" SMOK I NIEDŹWIEDŹ SĄ I BĘDĄ RAZEM W STARCIU Z szatańskim PAPIEROWYM TYGRYSEM "

- obawiam się iż wpadłeś w sidła dialektyki gdyż wedle przepowiedni wszystkie te 3 zwierzatka reprezentują sobą siły NIEZIEMSKIE.....

a to ze podczepiono pod nie jakieś ziemskie kacykowa to już efekt wtórny czyli celowe żmijowe kłamstwo.... bo jak już nie raz pisałem ziemska 3 wojna to tylko PRELUDIUM tej czynionej NA POWAŻNIE jaka wybuchnie tuż po niej.

I komu NIEDŹWIEDŹ pobłogosławi temu SMOK da wygrać i współrządzić światem wraz z Lahami. ;p

Tylko kto to będzie, kto to będzie... entliczek, pentliczk.....

Skomentuj