Chiny kupują rekordową ilość ropy z Rosji

Kategorie: 

Źródło: tg

W maju Chiny kupiły z Rosji ropę naftową o wartości 7,47 miliarda dolarów, tj. o 1 miliard więcej niż w kwietniu i dwukrotnie więcej niż rok temu.

 

W czasie, gdy świat zachodni próbuje stopniowo wycofywać się lub ograniczać dostawy rosyjskiej ropy, gazu i węgla, dostawy energii z Rosji do Chin biją nowe rekordy. Nowo opublikowane dane celne pokazują, że w zeszłym miesiącu Rosja stała się największym partnerem Chin w handlu ropą naftową, wypierając Arabię Saudyjską na tronie.

 

Import ropy naftowej do Chin również wzrósł o 55 procent rok do roku, do 8,42 mln ton, według danych celnych. Chociaż popyt na ropę w Chinach został zmniejszony z powodu ograniczeń Covid-19, a gospodarka spowolniła, najwięksi importerzy w tym kraju, w tym gigant rafineryjny Sinopec i handlarz ropą Zhenhua Oil, przyspieszyli zakupy tzw. ropy zza Uralu z korzyścią w różnicy w cenie 30 dolarów z Brent i WTI.

 

Oprócz ropy naftowej Chiny zwiększyły również import skroplonego gazu ziemnego (LNG) z Rosji. Podczas gdy Chiny importowały LNG mniej o 28 procent niż w maju ubiegłego roku, dostawy z Rosji wzrosły o 54 procent do 397 tys. ton. W porównaniu z ubiegłym rokiem, całkowity import Chin z Rosji wzrósł w maju o 80 procent do 10,27 miliarda dolarów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Chiny biorą ropę, każdą ilość

Chiny biorą ropę, każdą ilość na pniu od ruksich. Indie kupują ropy ile się tylko da kupić. Janki pasożyty tylnymi drzwiami (rżnąc głupa, że niby snakcje   :)))   )   kupują ropę od ruskich. Ale w EU  ( o polskawych co Polską i Polakami rządzą nawet nie wspomnę,tam wszystko od zawsze jest jak w żopie)  W EU wszystko dla bandiery i  ukrainii a choćby i po trupach naszych ( NIGDY NIE ICH ! ) Czyli tyle faktów w temacie. Teraz jeszcze Litwie nakazono popełnić samobójstwo i zablokować dostawy do Kaliningradu. A ty tymczasem jewropejczyku rowerkiem popierdalaj kilometry ( dopóki możesz i jeszcze w okopie nie siedzisz) a samochód zostaw, bo paliwa zażywasz a  putinu tylko wspomagasz. No co TELEWIZORY przepraszam pozostałych (niestety w mniejszości) myślących i posługujących się mózgiem....TELEWIZORY czy świat nie jest piękny ? Jakoś robi mi się niestrawnie od tego wszechogarniającego  NAS w EU SPRZEDWACZYKÓW NONSENSU.   

Portret użytkownika spokoluz

Kolego , chinole mają zapasy

Kolego , chinole mają zapasy żywności i nośników energi na 2 lata !!!  Teraz to kupują ruską ropę o 30 dolców taniej i sprzedają dalej do krajów zachodnich z fakturą z Szanghaju i już ropa nie jest ruska - Kooperfild by tego nie wymyślił ROFL

A tak na marginesie to uwaga - Arabia Saudyjska skupuje ruską ropę z rynku i tez nią handluje oszczedzając swoje zasoby to po pierwsze a po drugie to jemeńczycy rozjebali im największe magazyny przeładunkowe z ropą i nie wyrobiliby się z realizacją dostaw zgodnie z umowami długoterminowymi min. dla usmani ROFL

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika W.Redny

Sprawdź jaka jest

Sprawdź jaka jest przepustowość rurociągów biegnących z Rosji do Europy a jaka do Chin. 

O ile kacapy nie zaczną jej nosić w wiadrach (bo nowy rurociąg będzie dopiero w 2030) to nie dadzą rady wyeksportować tyle ropy co do tej pory. A że sprzedają ją taniej... Biggrin Wbrew kremlowskiej propagandzie przyszłoroczny budżet im się nie zepnie. I jeśli wydaję ci  się że my mamy kryzys to zobacz co się już dzieje w kacapii. I właśnie to jest piękne. Obecne pokolenie Polaków jest tym które doczeka końca ruskiego gównokraju. A to wszystko dzięki głupocie Fiutina Biggrin

Portret użytkownika euklide⁣s

Wbrew kremlowskiej

Wbrew kremlowskiej propagandzie przyszłoroczny budżet im się nie zepnie

Ruscy mają ropę, mają gaz, mają swój prąd czy żywność, więc co im się nie zepnie? Martw się imbecylu co będzie gdy poliniacki budżet się nie zepnie, a nie spina się już od 2 lat, od czasu schizy kowidowej i właśnie trulikamy się na zbity ryj z wielkiej krokwi, teraz zostało już tylko wyjście z progu i wybicie tępego poliniackiego ryja w chrust.

Portret użytkownika dominikq

nie jemen tylko mosad z

nie jemen tylko mosad z izraela amerykanie bezelowo bemyslnie bezproduktywnie zuzywaja rope ktorej ubywa jest za tania ona nie jest pierwiastkiem przed potopem nie istniala ta cywilizacja kreci sie na ropie i weglu spojrzec na liczbe ludnosci w krajach ubogich po 50 mln kazdy to minimum woda zywnosc ropa wegiel zloto na koncu,

 

Portret użytkownika OjciecDyrektor

Spokoluz, fajne fakty. I z

Spokoluz, fajne fakty. I z tym się nie dyskutuje.
Mnie zastanawia to, że społeczeństwo tak bardzo przywykło do tego, że jest okłamywane, że jest to po prostu ośmieszane i każdy przy grillu "łahaha, niedługo paliwo po 10 zł".
Rozumiecie? nie ma w ludziach złości. Nikt przy piwie nie rozmawia "Trzeba te kurwy za.ebać, bo nas jawnie okradają". Nie ma takich rozmów. Są tylko śmieszki heheszki jak to w TV z Kaczyńskiego się pośmiali, a Tusk to debil albo obrońca narodu (zależy od orientacji towarzystwa).
Nauczyli nas, że wszystko w koło to jest kabaret i mamy się śmiać. I zrobią wszystko, żebyśmy nie wyszli na ulice tylko śmiali się lub wkurzali przed TV. A ścierwomedia każdego nurtu idą murem za nimi. Dziwne, prawda?
Jedynie mnie zaskakuje, że szma'Interia pozwoliła na dodawanie komentarzy. No ale jednak cenzura jest obleśnie aktywna.
Obczajcie to moje skojarzenie.

Jako społeczeństwo jesteśmy jak świnie jadące w klatkach w naczepie najnowszej generacji, z obiegiem powietrza, wentylacją etc. Niby wszystkie my świnie wiemy, że jedziemy na rzeź, ale w sumie na razie nie jest źle. Przecież o nas dbają. Wożą nas luksusowymi autami ciężarowymi w luksusowych naczepach. Z wentylacją zaznaczam.
Aaa, i nawet jedzenie dali przed "wycieczką". Jedzenie najlepsze, z najwyższej półki i to do syta!!!
Żyć, nie umierać.
a jeśli jest mały problem, bo ... nie ma gdzie się wysrać, to: "przecież jestem na najwyższym piętrze i w dupie mam tych na dole. Niech na nich leci, bo mi się nie chce już trzymać. A na mnie przecież nikt nie nasra.
Z Ojcowskim pozdrowieniem, Wasz Ojciec Dyrektor !

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Portret użytkownika Marcin Rybarczyk

I widzisz.. calkowicie sie z

I widzisz.. calkowicie sie z toba zgadzam... Jest tak jak napisales. Widac to na codzien tylko ludzie sa juz tak oglupieni ze tego nie widza.. albo juz olewaja... Niestety samym pisaniem na internecie nic nie zdzialamy a jak gadalem ze znajomymi, ze czas ruszyc dupy.. to kazdy mnie wysmial.. bo po co?, Ale co ty sam zrobisz itp.. no i widzisz.. ludzie sie sami zaoraja jak te barany czy swinie na rzeź. 

Portret użytkownika inzynier magister

dużo rzeczy sprzyja Rosji w

dużo rzeczy sprzyja Rosji w tej wojence ! a PiS się samozaorał... niestery... ze szkodą dla Polaków ! Módlmy się za pisowców żeby otrzymali mądrość i za Polaków żeby się uratowaliśmy od diabła i dostali do Nieba ! Tak nam dopomóż Bóg i Jego Syn Jezus Chrystus !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ba

Biblia   podaje :

Biblia   podaje :

Psalm 115: 16  Co się tyczy niebios — niebiosa należą do Jehowy,+lecz ziemię dał synom ludzkim.+

Mateusza 5:  „Szczęśliwi łagodnie usposobieni,+ gdyż oni odziedziczą ziemię.+

OBJAWIENIA 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

Spr.w swojej Biblii jeśli taką posiadasz ?

 

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika spokoluz

Jeśli ropa na giełdzie

Jeśli ropa na giełdzie przykładowo kosztuje 120 dolców ( nalezy odliczyć jeszcze  prowizję dla pasożytów ) a bezpośrednio od ruska o 30 dolców mniej ( tu tez należy odliczyć prowizję pasożyta ) to z różnicy 1/4 ceny robi sie dużo mniej. Co boli anglosasów - ano brak prowizji  , chiny rozliczają się z arabią w juanach - brak prowizji itd.....

A cena ropy spadła do 115 dolców - czyli o 13,5%w stosunku do ceny 133 dolców 8.6.22 ale na stacjach ani widu ani słychu obniżek bo przecież jak w 2011 ropa była po 125 dolców to na stacjach mieliśmy po 5,5 zł i to był szok -  mamy teraz VAT 8% a z vat 23% cena paliwa wynsiłaby 8,8 zł czyli 3,3 zł na litrze w stosunku do najwyższych cen ropy w 2011r lub 4,3 zł w czasach taniej ropy.

Skąd cena 7,8 z vat 8% !? W niemczech paliwo po 2 euro 80% drożej niż w styczniu i tak we wszystkich krajach tzw. zachodu oprócz Węgrów gdzie paliwo jest tansze niż w Polsce o ok. 2,5 zł na litrze czyli i tak taniej niż za czasów 2011r u nas - 5,3 zł !!!

Nadwyżki idą na obecną tzw. obronięe europy wg. ściekomendiów. To My płacimy aby bronić interesów najbogatszych - ale i tak wkrótce ich wszystkich szlag trafi.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Strony

Skomentuj