Chiny kupują 36 rosyjskich bombowców strategicznych

Kategorie: 

Źródło: Internet

Chińskie media potwierdziły, że ​​Rosja zgodziła się sprzedać Pekinowi linię produkcyjną bombowca strategicznego Tu-22M3. Transakcja opiewa na sumę 1,5 miliarda dolarów.  Po dołączeniu do sił zbrojnych Chin Tu-22M3 otrzymał nową nazwę "H-10".  

 

Porozumienie między Rosją i Chinami, obejmuje dostawę 36 samolotów: Pierwsza partia 12 maszyn, i kolejna z 24 bombowcami. Tu-22 skupi się na atakach z morza i będzie używany do niszczenia celów z niskiej wysokości, aby uniknąć wykrycia przez radary wroga. Nie trudno się domyśleć, że ta nowa broń ma być wykorzystywana do zwalczania zwłaszcza celów nawodnych.

 

Tu-22 to radziecki naddźwiękowy bombowiec strategiczny o zmiennej geometrii skrzydeł i dalekim zasięgu. Został on opracowany w czasie zimnej wojny i jest jednym z samolotów najbliżej pojęcia "bombowca niewidzialnego."  Ma on też za zadanie udoskonalić trochę chińskie możliwości dla uderzeń dalekiego zasięgu, co pozwoli być istotnym zagrożeniem dla wielu nowoczesnych systemów bojowych.

 

Tu-22 daje też Chinom kolejne przydatne narzędzie w osiąganiu strategicznej przewagi na Morzu Południowochińskim i na Pacyfiku. Innymi słowy powstaje nowa i groźba broń zagrażająca interesom Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w tym regionie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jaron

Coś czuję że jeszcze przed

Coś czuję że jeszcze przed końcem roku może wybuchnąć wojna Chińsko - Japońska. Ciekawe co na to powiedzą Amerykanie, z jednej strony powiazani paktami z Japonią, a zdrugiej siedzący w kieszeni Chińczyków.

Portret użytkownika K - e - m

TO  BARDZO DZIWNE

TO  BARDZO DZIWNE !!!
zwlaszcza, ze w ubieglym tygodniu doniesiono,
iz Chiny takze zakupily wielkie zasoby RYZU
majac dosyc swojego,
rudy zelaza oraz inne metale szlachetne,
a co najdziwniejsze  sprowadzili z Australii ogromne ilosci mleka
w proszku dla niemowlat do tego stopnia, iz to ogromne zamowienie
oproznilo zupelnie zasoby kraju.
Czy nasuwaja sie tu jakies wnioski ?
K -e-m

Portret użytkownika fakir

a może by tak wreszcie

a może by tak wreszcie napisać o wielkim śniegu w Chorwacji, największym od 180 lat? albo o zalanych po uszy rejonach Włoch, np. Toskani? albo o wielkiej chmurze śmierdzącego gazu nad Paryżem?

Portret użytkownika b@ron

fakir...wiesz jak jest ,nie

fakir...wiesz jak jest ,nie brakuje tu takich co to swojego zdania nie maja i ich rola to wejść na strone i łapka w góre /łapka w dół ...zdażyło mi się że dostałem minusa pod postem w którym napisałem że lubię ciepłą pogode :)...narciarz pewnie jakiś Wink

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj