Chiny koncentrują wojsko na granicy z Wietnamem

Kategorie: 

Źródło: Internet

Podczas gdy wszyscy skupiają się na tym, co dzieje się na Ukrainie nieoczekiwanie groźna sytuacja powstała w Azji. Nieoczekiwanie bardzo wzrosło napięcie między Chinami i Wietnamem. Poszło o niechcianą platformę wiertniczą na Morzu Południowochińskim, potem doszło do serii antychińskich demonstracji.

 

Konflikt wybuchł gdy chiński państwowy koncern naftowy CNOOC zaczął instalować platformę wiertniczą w odległości 120 mil morskich od Wietnamu, w pobliżu Wysp Paracelskich. Jest to terytorium sporne, dokładnie jak Senkaku na Morzu Wschodniochińskim, dlatego wzbudziło to wściekłość w Wietnamie.

W rezultacie konieczne było nawet ewakuowanie 3000 znajdujących się na terenie Wietnamu Chińczyków, którzy mogli paść ofiarą wściekłego tłumu. W trakcie protestów spalono fabrykę należącą do chińskiego właściciela. Wygląda na to, że władze Chin potraktowały ten kryzys bardzo poważnie. Na granicy z Wietnamem zaczęto koncentrować wojsko.

W chińskich mediach społecznościowych pojawiło się sporo zdjęć dokumentujących ruchy wojsk w Autonomicznym Regionie Guangxi, w pobliżu granicy z Wietnamem. Widziano tam wiele pojazdów transportujących żołnierzy. 

Na miejscu są między innymi gąsienicowe transportery opancerzone, czołgi, a także działa artyleryjskie. Zaobserwowano też dużą liczbę żołnierzy w pełnym rynsztunku. Wygląda to bardzo poważnie i może się skończyć nawet wojną. Na razie, według agencji Xinhua, w odpowiedzi na niepokoje, Chiny zawiesiły kontakty z Wietnamem.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika 85r

Władimir Putin odznaczył

Władimir Putin odznaczył Naczelnego Rabina Rosji Berela Lazara kolejnym orderem
http://gazetawarszawska.com/2014/05/17/putin-dekoruje-rabina/
Przykro mi ale putinek to kolejna marionetka żydów, wszystko na to wskazuje. No bo na jakiego h... wręczył takiemu h.... ordera i jeszcze teraz gdy jego słowa się spełniają:
 
„UKRAINIEC będzie MYŚLAŁ, że WALCZY przeciwko EKSPANSJI ROSJI, że WALCZY o SWOJĄ NIEZALEŻNOŚĆ, będzie MYŚLAŁ, że w końcu ZDOBYŁ swoją WOLNOŚĆ, podczas gdy CAŁKOWICIE WPADA w ZALEŻNOŚĆ od NAS.TAK samo będą MYŚLEĆ również ROSJANIE, że niby BRONIĄ ONI swoich INTERESÓW NARODOWYCH” !!!
 

Portret użytkownika Stary

Może dlatego? Putinowi udało

Może dlatego?
Putinowi udało się zdobyć zaufanie oligarchów, wielu z nich było obywatelami Izraela i USA, dlatego też musiał uczestniczyć w ich aferach, nielegalnych mafijnych transakcjach. Musiał odgrywać rolę podwójnego agenta, co nieco ułatwiło mu działanie, gdyż mógł poruszać się otwarcie po obu stronach.
Należy jednak pamiętać, że celem działania Putina jest dobro Rosji. Nieprawdą jest sugerowanie, że jest on fałszywą opozycją – na podstawie faktów, iż jest on popierany przez żydowskich i izraelskich oligarchów. Owszem, są to fakty, dlatego też kłamstwa na temat Putina są tak trudne do obalenia. Ale są też i fakty potwierdzające tezę o Putinie – patriocie rosyjskim. Jak to, że wielu oligarchów musiało opuścić Rosję, kilku z nich znalazło się w więzieniach. Oczywiście, są to zdrajcy. Inni oligarchowie, którzy się ostali, są jak zwierzyna, na którą Putin poluje.
 
http://www.monitor-polski.pl/wladimir-putin-ostatnim-mohikaninem-na-tej-planecie/

Portret użytkownika 85r

A może jest tak że żydostwo

A może jest tak że żydostwo między sobą jest podzielone i wykorzystują do walk między sobą swoje marionetki obstawione w rożnych mocarstwach. Lub też sztucznie robią podziały między ludźmi by wywołać 3 wojnę światową.
Putinowi wierzyć do końca nie można jego intencje są nie do końca sprecyzowane.
Zakaz GMO jaki wprowadził to jest mocny policzek w zachodnich żydów. Ale np zwlekane w wejściem do wschodniej ukrainy jest objawem tchórzostwa lub celowym działaniem by jak najwięcej ludzi się powybijało tak jak pisał ten rabin.
 
Po za tym lazar pochodzi od chasydów a była propaganda że ci chasydzi to są tacy biedni i niszczeni przez ashkenazi. A wychodzi na to że jedni drugich warci.
 

Portret użytkownika olo manolo

Rany, Chiny koncentruja

Rany, Chiny koncentruja wojska na granicy z wietnamem - koniec swiata wieszcza forumowi medrkowie! Huragan - koniec bliski, sniezyce w USA - koniec bliski (dodam ze niektorzy tu przedstawiali sklad sztucznego sniegu ktory niby zrzucano z samolotow), ropa sie konczy, powodzie, biegun coraz blizej Moskwy, wojenka domowa na Ukrainie ojejejej... Jak zwykle, jak juz DZIESIATKI razy w ostatnich dziesiecioleciach dzialy sie takie rzeczy i jakos swiat istnieje. Tylko jak Putin wjezdza do Czeczenii albo Gruzji to macie dysonans poznawczy i jakos konca swiata nie wieszczycie. Babcie idzcie straszyc poszukiwacze sensacji rodem z onetu.

Portret użytkownika achiles38

Prawda jest taka, że to,

Prawda jest taka, że to, UKRAINA,  samolot znikający, urodziny KIMA i nowa próba tam jądrowa, deklaracja, że atak na IRAN, lub SYRIĘ, prezez zachód będzie jak wypowiedzenie wojny dla CHIN I ROSJI. Wszystko to w jedność się składa, a jest to dążenie, do III wojny światowej i to zaraz nastanie, a zaczęło się od końca kalendaża MAJÓW, tylko nie wszyscy to wówczas widzieli. Ale bajer już jest to, jak ktoś to dziś dostrzegać zaczyna. TO JEST FAKT MOI DRODZY, JESTEŚMY ŚWIADKAMI PRAWDZIWYCH zmian na ziemi i niestety, wszyscy ich NIE PRZEŻYJEMY .A  BYĆ MOŻE, NIKT Z NAS SIĘ TU JUŻ NIE SPOTKA, ZA CZAS JAKIŚ?
 
BO TO JUŻ SIĘ NIE ZACZYNA, TYLKO WCHODZI W STAN KOŃCOWY!!!!!

Portret użytkownika waldemar

usrael czuwa i śledzi

usrael czuwa i śledzi ZnZ
 
chwilę temu napisałem komentarz do artykułu: "Rosja tworzy front przeciwko dolarowi jako walucie rezerwowej"
obym się mylił
Autor napisał: "Moim zdaniem w ciągu maksymalnie 2 lat usłyszymy o uformowaniu bloku handlowego pomiędzy trzema krajami czego efektem będzie całkowita marginalizacja USD".
Chłopcy z usraela to nie są "popierdółki", mają plan b, c, i d - pewnie też. Przykłady Kadafiego i Huseina pokazują, że prowokowanie potwora o niewinnej nazwie USA, jest bardzo "niezdrowe". Myślę, że obydwa kraje będą wciągane w rozróby typu Ukraina/Senkaku, a akolici usraela - jako harcownicy - będą podszczypywali Putina do skutku (2 lata?). Puentując, koleś (WWP) jest mistrzem blefu i manipulacji, a ONI o tym wiedzą. Oby nie dał się wciągnąć w "permanentny sukces" bo "zakiwa się" na śmierć. Wykorzystają jego atuty przeciwko niemu i zadadzą sztych zdradziecko, w plecy - wypuszczając np. Turcję militarnie albo....niemiaszków ekonomicznie (następnych łotrów-nad-łotrami). Albo - jakiś mały "ruch separatystyczny " na Syberii...itd. itp. Robi się "gęsto", licytacja nabiera tempa i rozmachu. Komu pierwszemu drgnie powieka... Czy mamy - my szaraczki - jeszcze, AŻ 2 lata? Moim zdaniem - nie. Ale, obym się mylił.
A tu, taka niespodzianka. Vietnam najlepszym przyjacielem Ameryki jest!! (Na marginesie, polecam - Battle of Dien Bien Phu)
Stopniowanie przymiotników: gęsto, gęściej, ....szambo (pardon). Ciekawe, czy mesje Putin jest jeszcze w Beijing? I, czy mesidż została zrozumiana? A może teraz, jakieś małe trzęsienie ziemi w asejsmicznej lokalizacji, lużno powiązanej - chociażby kontekstowo - z Rosją?
Panie i Panowie - zapinamy pasy, rollercoaster ruszaaaaaa!!!!

Strony

Skomentuj