Chiny inwestują duże pieniądze w uzdatnianie wody

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Chińskie Ministerstwo Ochrony Środowiska informuje o 8 tysiącach nowych projektów dotyczących oczyszczania wody w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku oraz o inwestycjach ekologicznych o łącznej wartości 100 miliardów dolarów.

 

Chińskie Ministerstwo Ochrony Środowiska pochwaliło się pomyślnym wprowadzeniem w ciągu sześciu miesięcy 2017 roku blisko 8 tysięcy inicjatyw oczyszczania wody, przewidując ich całkowity koszt w wysokości 667,4 miliardów juanów (około 100 miliardów dolarów). 

W 2015 roku w Chinach naliczono 343 zanieczyszczonych obszarów wód gruntowych. Urzędnicy pracują obecnie nad rozwiązaniem 95% tych przypadków. Z 2100 miejsc wysoce zanieczyszczonych, nienadających się do nawadniana i zastosowań przemysłowych, w pierwszej połowie roku podjęto oczyszczanie 44% z nich.

 

Wysiłki w zakresie uzdatniania wody w Chinach to nie środek zapobiegawczy, ponieważ warunki były już śmiertelnie niebezpieczne. Kraj intensywnie inwestuje także w elektrownie słoneczne, aspirując do pozostania jej największym producentem na świecie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj