Chiny i Rosja wspólnie zbudują bazę na Księżycu, konkurencyjną dla NASA

Kategorie: 

Chińska baza księżycowa (ilustracja) - źródło: China Academy of Space Technology

Chiny ujawniły szczegóły dotyczące budowy Międzynarodowej Stacji Badań Księżyca (ILRS). Chińsko-rosyjska stacja ma powstać do 2035 roku i będzie stanowiła konkurencję dla amerykańskiej Lunar Gateway.

Wspólna deklaracja w sprawie projektu ma zostać podpisana przez agencje kosmiczne obu krajów jeszcze w 2022 roku. Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna twierdzi, że nie będzie sobie stawiać żadnych ograniczeń w pracach nad nową stacją i zaprasza pozostałe kraje świata do udziału w budowie. Wu Yanhua, zastępca szefa tej agencji mówił o planach wybudowania naziemnej i orbitalnej stacji badawczej.

 

W ciągu 5 lat, chińskie misje badawcze Chang'e 6 i Chang'e 7 nawiążą współpracę z rosyjskimi misjami, aby wykonać wspólne badania zwiadowcze i geodezyjne przed rozpoczęciem budowy. Natomiast placówka na powierzchni Księżyca miałaby powstać w ciągu kolejnych 10 lat i posiadałaby m.in. zasilanie, systemy podtrzymywania życia oraz urządzenia pozwalające na komunikację z Ziemią. Chińsko-rosyjska Międzynarodowa Stacja Badań Księżyca (ILRS) będzie mogła przyjmować naukowców z Ziemi, których zadaniem będzie prowadzenie badań Srebrnego Globu.

 

Wspólna księżycowa inicjatywa Chin i Rosji ma podłoże naukowe - przynajmniej takie są oficjalne zapewnienia. Wiadomo jednak, że eksploracja Księżyca i kosmosu może przynieść gigantyczne korzyści. Chodzi między innymi o kontrolę księżycowych zasobów i ich pozyskiwanie, a także o turystykę kosmiczną.

 

Przypominamy, że jesteśmy właśnie świadkami międzynarodowego wyścigu, który nabiera jeszcze większych rozmiarów niż ten, który miał miejsce podczas zimnej wojny. Amerykanie chcą ponownie wysłać człowieka na Księżyc i zbudować stację Lunar Gateway wielorakiego przeznaczenia. Jednak będzie to tylko stacja orbitalna, którą NASA zbuduje we współpracy z europejską agencją ESA. Natomiast rosyjski Roscosmos postanowił przyłączyć się do chińskiej inicjatywy, w ramach której powstanie baza naziemna i stacja orbitalna.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jony V

Tylko idioci się tym

Tylko idioci się tym podniecają bo każdy rozgarnięty wie że usa chiny rosja to masońskie kukły a technologia z napędem anty grawitacyjnym istnieje od czasów III rzeszy i jest wykorzystywana w ukryciu do ich celów. Takie info jak w tym temacie o budowie tej bazy to jest następny usypiacz owiec zapatrzonych w telewizje i portale na poziomie gimbazy.

Portret użytkownika inzynier magister

wyścig o to kto zobaczy i

wyścig o to kto zobaczy i sprawdzi prawdziwość twierdzeń amerykańskiej loży NASA o tym czy rzeczywiście tam byli !!!

a tu macie sensacyjne wideo !!! szok ! lepiej posłuchajcie i podajcie dalej ! od gdzieś około od 19 minuty ! szybko rozprowadzajcie to video !!! Ks. Natanek mówi że ks. Rydzyk jest hybrydą trans ludzką bo się zaszczepanował 3 razy ! od około 19 minuty !!!

Szatańscy iluminaci NWO będą produkować genetyczne hybrydy loży UFO antychrysta - kazania Ks Natanka

https://youtu.be/VjXQUOd9Be4

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kwazar

"Chiny i Rosja wspólnie

"Chiny i Rosja wspólnie zbudują bazę na Księżycu, konkurencyjną dla NASA" ? Gdyby nie parszywe janki, to byłby to doprawdy DZIWNY pomysł. A tak ? No cóż, samo życie. Parszywe janki zgrażają nam WSZYSTKIM i to w stopiniu podstawowym naszej pokojowej i bez wojny egzystencji.

Strony

Skomentuj