Chiny i Rosja przeprowadzą wspólne manewry wojskowe na Morzu Południowochińskim

Kategorie: 

Źródło: U.S Coast Guard/Petty Officer 3rd Class Manda M. Emery

Minister Obrony Chin zapowiedział manewry wojskowe na spornym Morzu Południowochińskim. Ćwiczenia morskie odbywały się tam wielokrotnie, lecz tym razem po raz pierwszy weźmie w nich udział również rosyjska marynarka wojenna.

 

Rosja jak dotąd ograniczała się do wyrażania poparcia dla Chin w kwestii Morza Południowochińskiego i krytykowania Stanów Zjednoczonych za plany rozmieszczenia tarczy antyrakietowej w Korei Południowej. Lecz tym razem oba państwa mają zamiar przeprowadzić pierwsze wspólne manewry morskie w regionie o który toczy się spór. Wydarzenie które zaplanowano na wrzesień będzie mieć równie istotne znaczenie co ćwiczenia rosyjsko-chińskie, które odbyły się w zeszłym roku na Morzu Śródziemnomorskim i Morzu Czarnym.

 

Konflikt o Morze Południowochińskie jest niebezpieczny ze względu na zaangażowanie Stanów Zjednoczonych, które najwyraźniej gotowe są wywołać nawet wojnę aby Chiny nie kontrolowały całego regionu. Pozwoli to osłabić przeciwnika który stanowi realne zagrożenie dla amerykańskich imperialistów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

a ty ćwoku skądżeś wyskoczył?

a ty ćwoku skądżeś wyskoczył??.........A niby co usmany robią na Morzu Południowochińskim, kretynie??.......Przybyli w misji siania pokoju??.........To nie Chiny i Rosja przypłynęły pod granice usmanów, zeby siać ferment, tylko odwrotnie!!.......Nie rób z siebie błazna heniek !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Mojeimię44

On chyba mysli, ze oni tam z

On chyba mysli, ze oni tam z tecza pojechali i z napisem pis mother fu...... Wink normalnie nie wierze Smile hihi hipisi ruszyli w podbuj swiata w celu wprowadzenia nwo. Natural World Order. Ale klima hahaha Archekracja by tam anioly wyslala z 4 wymiarem jako karta przetargowa. Polska mega silna i potezna. Nowy ustroj w 4 strony swiata tak szybko jak strzala jak blyskawica by przemknal Kraj za krajem zmienialby ustroj na archekracje. To wszystko zalezy od nas.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika picnajaja

chyba niedawno koleś miałeś

chyba niedawno koleś miałeś trepanację czaszki i się właśnie przebudziłeś. usa od zawsze jest na morzu chińskim jak i inne państwa. Na tym morzu moze pływać kto chce to raz, po drugie to chiny jesli juz to sypią wyspy..wbrew wszystkim zainteresowanym i wdł jakiego prawa? To chiny okupują wyspy (jesli wiesz co to słowo znaczy), wiec nie wyjeżdzaj wiejski piesku z takimi tekstami bo nienawiść do usa połowę mózgu ci już żżarła.

Portret użytkownika U_P_Adlina

nie sraj się tak picnajaja

nie sraj się tak picnajaja-włodi, boś za głupi na tematy w których chciałbyś zaistnieć !!....Niezgodne z prawem to są baranie usmańskie agresje na inne państwa i miliony trupów, które bandyci z usmanii zostawiają za sobą!!........Zbrodnie, które usmańskie gnidy dokonują są wystatrczające, by ich nienawidzić!!.....Chiny na Morzu Południowochińskim są u siebie, a nie usmańce!!.....Jak to od zawsze usmany są na Morzu Południowochińskim kretynie, jeżeli ten bandycki kraj istnieje zaledwie nieco ponad dwa wieki !!!!!!!.....Puknij się w ten tępy banderowki baniak, albo niech tyma cię puknie!!........Ciekawe, jak by usmany zareagowały na takie agresywne działanie Chin u wybrzeży florydy, jełopie??!!..........I naucz się ortografii !!.........Żżarła?????.........Raczej zeżarła, tępy upadliński skakunie!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Amasz

Haha chiny sa u siebie?

Haha chiny sa u siebie?  Spojrz tępaku na mapę bo chyba nawet nie wiesz gdzie leżą chiny i kto wysuwa roszczenia do tych wód. Poczytaj też dziecko czym sa wody terytorialne i czego pod egidą onz chiny zadeklarowały sie przestrzegać. To chiny sieją tsm zamet i każdy normalny człowiek to  przyzna. Jestes zwykłym nieduoczonym bałwanem, który wypowiada się na tematy które go przerastają - po słownictwie widać także emocjonalnie. I ponownie piszesz reszte nie na temat - coś o reszcie świata itd...  typowy  leming. 

Portret użytkownika U_P_Adlina

No to gdzie są Chiny, a gdzie

No to gdzie są Chiny, a gdzie Morze Południowochińskie, deklu upadliński??......A gdzie jest grajdół usnański??........Czy myślisz, że okręty wojenne Chin u wybrzeży usmanów i machanie przez chińczyków szabelkami byłoby mile widziane przez tych drugich??.........To Morze nazywa się Morzem Południowochińskim, a nie pólnocnousmańskim jełopie!!.....O jakich idioto mówisz deklaracjach??.......Kto kretynie przestrzega dziś jakichś deklaracji??........Usmany z zachodnimi klakierami dokonują od dekad agresji na kolejne państwa i mordują miliony ludzi, a ty bredzisz o deklaracjach Chin!!........Walnij się tym pustym upadlińskim baniakiem o kant sedesu, jeżeli takowy masz, bo może srasz do dziury w ziemi !!.......Ja bałwanem niedouczonym??.....Spójrz na siebie analfabeto:,,,,"żżarła" - buhahahahaha!!.........Tak napisałeś nieuku, a o kimś mówisz, że jest niedouczony??........Do elementarza analfabeto, a politykę zostaw tym, którzy przynajmniej znają ortografię, jełopie upadliński !!........PS: picnajaja =amasz=włodi.....buhahahaha!!......Włodi, możesz zmieniać nicki, ale tymą zawsze bedzie od ciebie jechać na kilometr!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj