Chiny grożą Australii, że stanie się "mięsem armatnim" w wojnie z USA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Australia wzięła udział w pierwszym szczycie układu Quad, który skupia również Indie, Japonię i Stany Zjednoczone i koncentruje się na rosnącej potędze Chin. Rząd w Pekinie ostrzegł, że w przypadku wojny Chiny-USA, członkowie "Quad" będą "mięsem armatnim" Amerykanów. Wcześniej chińskie bombowe zostały wysłane w okolice Tajwanu.

 

Układ Quad (Quadrilateral Security Dialogue) powstał w odpowiedzi na potężne tsunami, które w 2004 roku nawiedziło Azję. W wyniku tej katastrofy zginęło ok. 230 tys. ludzi. Ostatecznie Quad, w którego skład wchodzi Australia, Indie, Japonia i Stany Zjednoczone, przeobraził się w sojusz przeciwko Chinom. 24 września odbyło się pierwsze spotkanie przywódców układu.

 

Chiny szybko zareagowały na to wydarzenie i na łamach rządowego dziennika "Global Times" zapowiedziały, że Australia, Japonia i Indie staną się "mięsem armatnim" w wojnie Chin z USA. Stwierdzono też, że układ Quad nie jest w stanie wyrządzić znacznej szkody Chinom. We wcześniejszych komentarzach zagrożono również bombardowaniem baz wojskowych i innych strategicznych obiektów Australii w przypadku jej interwencji wojskowej na Tajwanie.

Chiński bombowiec H-6, który wykonywał lot nad Tajwanem - źródło: The People's Liberation Army Air Force

W czwartek przed szczytem Quad, w okolicach Tajwanu przeleciało kilkanaście chińskich samolotów wojskowych, w tym bombowce H-6, myśliwce J-16 i J-11, a także maszyny przeznaczone do zwalczania okrętów podwodnych i prowadzenia wojny elektronicznej. Chińskie loty przy wyspie mogły mieć związek ze szczytem układu Quad, dołączeniem przez Australię do paktu AUKUS w sprawie zakupu okrętów podwodnych z napędem nuklearnym lub zapowiedzią przystąpienia przez Tajwan do Wszechstronnego i Postępowego Porozumienia na rzecz Partnerstwa Transpacyficznego (CPTPP) - zachodniego paktu handlowego. Wcześniej podobny wniosek w tej sprawie złożyły Chiny.

 

Nie da się ukryć rosnącego napięcia na linii Australia-Chiny. Ma to związek ze zmianą amerykańskiej strategii, która koncentruje się właśnie na rosnącej potędze Chin. Efekty tego obserwujemy również w Europie - gazociąg Nord Stream 2 pokazał, że Stany Zjednoczone gotowe są porzucać swoich sojuszników i dogadywać się z Rosją.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika september

Najciekawsze że w

Najciekawsze że w kangurolandzie w tym temacie, wszystkie media milczą. Co ważne, prawie wszystkie poranne programy informacyjne, przeistoczyły się w trzygodzinne pogadanki na temat zalet szczepień.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Jakby Australijczycy się

Jakby Australijczycy się dowiedzieli że im rezim dokręca śrubę nie z powodu ściemy-19 tylko tego że wkrótce mogą stać się zakładnikiem amerykańskiej wojny hegemonicznej, to rząd australijski nie przetrwałby kolejnych 48 godzin a rewolucja obaliłaby cały system polityczny i Jankes zostałby bez lotniskowca na Pacyfiku

 

Portret użytkownika september

i tu się mylisz. Po za

i tu się mylisz. Po za nielicznymi przypadkami, ten naród jest mocno nietrybliwy. Po rozmowach z nimi, z moich wyliczeń wyszło iż 80% kangurów twierdzi iż rząd chce dobrze dla obywateli. Większość mówi że szczepionki muszą być skuteczne gdyż szczepili się co roku przeciw grypie i grypa znikła. Tłumacząc im że teraz grypa podciągnięta jest pod covid, w ich oczach jestem szurem. Pare razy moi inteligentni rozmówcy, wiedząc o moim sceptycyźmie co do tego całego cyrku, zapytali mnie czemu boję się szprycy a nie boję się mikrofalówki. Me ręce poszły do góry w geście poddania. 

Portret użytkownika Adolf Rotshild

ten naród jest mocno

ten naród jest mocno nietrybliwy

Bo narody tzw. cywilizacji zachodniej czyli nowoczesnej wersji cywilizacji bolszewickiej, są zatomizowane i rozbite na jednostki. Dlatego nie są w stanie wypracować jednego kierunku politycznego czy ideologicznego za którym będą podążać. Ale jak jankeski okupant nadepnie na odcisk jednostce i jednostka ta poczuje że Ameryka zagraża jej interesowi to wtedy nastąpi reakcja łańcuchowa. Jak Polacy się dowiedzą że amerykańska armia może ich zgodnie z prawem na podstawie umowy z 15 sierpnia 2020 roku wywłaszczyć z majątku, niczym hitlerowskie Niemcy, i taka sytuacja wystąpi chociaż jeden raz, to bardzo szybko skończy się machanie jankeskimi szmatami wzdłuż dróg którymi jeżdżą żołdacy z Juesej i zaczną się masowe protesty o przegonienie tej swołoczy

 

Portret użytkownika ​euklides

Tymczasem jedna trzecia

Tymczasem jedna trzecia obywateli Salwadoru przerzuciłą się już na kryptowalutę i przestała korzystać z usług ichniego banku... Czekam na reakcję szabesgoja talina, który z żalu popełni kolejny bezsensowny artykuł.

Portret użytkownika Wiertara do chazara

Za oceanem ma swój schron

Za oceanem ma swój schron Szatana moc, tam jego dom Hen do Europy tysiąc mil Diabelski pałac w słońcu lśni On stamtąd szczuje swoje psy Rozsyła w świat agentów swych Po całej ziemi węszy wciąż Miliony dusz to jego plon Wielki, olbrzymi jego gmach To miejsce pana zła Krew znaczy każdy jego ślad To Biały Dom, tę nazwę znasz! Dziś dolarami zalał świat A wszędzie czuwa jego straż Wysysa z pracy naszej krew W bankach gromadzi zyski z niej Bankierzy-słudzy piją ją I na ołtarzach kładąc śnia By móc do końca życia chwil Opływać w nią, w rozkoszy tkwić Wielki, olbrzymi jego gmach To miejsce pana zła Krew znaczy każdy jego ślad To Biały Dom, tę nazwę znasz! Oddział agentów jego sług Nad twoją duszą pokus w bród Wszelkich sposobów użyć chcą Byś w noc szatańską przyjął dłoń A wtedy maski pryśnie blask I ujrzysz diabła czarną twarz A nie pomoże ci już nikt Tyś w jego mocy po kres dni Wielki, olbrzymi jego gmach To miejsce pana zła Krew znaczy każdy jego ślad To Biały Dom, tę nazwę znasz!

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,sztorm_68,szatanski_kraj.html

Portret użytkownika baca

jeśli już mam wybierać czy

jeśli już mam wybierać czy wolę żeby mnie usa zalały demokracją i prawami człowieka a chinami które tylko czyhaja żeby mnie zalać tanimi laptopami to wolę im się poddać bez walki pozostawiając ją dumnym patryjotom z kręgów sodomitów i pedofili...

dojczebanki, platformy, pisy i castoramy też mogą się do wojny przyłączyć - bardzo chętnie popatrzę jak przerabiają chiny na mięso armatnie Smile

 

Skomentuj