Chiny dostarczą drugi arabski łazik księżycowy na południowy biegun księżyca

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Chiny i Zjednoczone Emiraty Arabskie zgodziły się dostarczyć drugiego Łazika Księżycowego Świata Arabskiego na Południowy Biegun Księżyca. Zgodnie z obecnym planem zostanie to zrobione przez chińską automatyczną stację Lunar „Chane-7” pod koniec 2026 r.

 

Program kosmiczny Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozpoczął się niecałe 10 lat temu, ale w tym czasie doświadczył szybkiego rozwoju. Uruchomiono kilka bliskich satelitów, pierwszy astronauta ZEA odwiedził ISS, a pierwsza stacja międzyplanetarna kraju został wysłany na Marsa. W 2020 r. Projekt Księżyc ZEA rozpoczął się, w ramach pierwszego etapu pod koniec tego roku. Rashid Lunumer powinien zostać wprowadzony w kosmos, który wraz z japońskim modułem lądowania Hakuto-R wyląduje w jeziorze snów po widocznej stronie księżyca.

 

16 września 2022 r. Dyrektor Centrum Kosmicznego Muhammada Bin Rashid i zastępca szefa CNSA podpisali memorandum wzajemnego zrozumienia i współpracy w dziedzinie badań księżyca. Na nim na pokładzie przyszłej chińskiej stacji księżycowej Chane-7, znajdzie się drugie małe Luno z ZEA-Rashid-2, których cechy nie zostały jeszcze ogłoszone. Łazik zostanie dostarczony do regionu południowego bieguna Księżyca pod koniec 2026 r. Komunikacja z Ziemi zostanie przeprowadzona przy użyciu chińskiej sondy orbitalnej.

 

Dokładne miejsce lądowania Chan -7 nie zostało jeszcze ustalone, ale wiadomo, że może to dotyczyć strefy pierwszego lądowania amerykańskich astronautów na południowym biegunie księżyca w ramach programu Artemis. Ciekawe obszary charakteryzują się dobrym oświetleniem, dostępnością do komunikacji z Ziemią i znajdują się w pobliżu kraterów wiecznej nocy, gdzie powinny znajdować się osady lodu.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Endymion

kamerzysta traci kamerę,

kamerzysta traci kamerę, kolesie uciekają, a pannę gwałci mój pies.. gdybym tam wjechał.. robią takie filmiki, ktoś im za to płaci, a une na tym jeszcze zarabiają.. nie rozumiem!!!! pojebane to wszystko! Czy z ekonomicznego punktu widzenia powinni istnieć tacy ludzie? 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Urszula Patyk

Tacy młodzi influencerzy,

Tacy młodzi influencerzy, czasem mają odpowiednich sponsorów,  a także swoich agentów wpływu którzy wciskają im pomysły zgodne z tym do czego chcą namówić ludzi globaliści. A niektóre robią to co akurat jest modne. Wyobraz sobie że jesteś modnym jutuberem, jakieś miśki zauważają twój potencjał, przysponsorują, a potem telefon:  a czy mogła byś kochana nagrać odcinek o tym i o owym, no jasne sponsorze czemu nie, będe miała na drogie modne ciuchy, i wycieczkę zagraniczną.

 

Skomentuj