Chiny chwalą się pierwszym bezzałogowym czołgiem

Kategorie: 

Źródło: twitter

W chińskich mediach społecznościowych pojawiła się informacja na temat pierwszego w kraju czołgu bezzałogowego. Film z czołgiem typu 59, sterowanym za pomocą komputera wyemitowała chińska telewizja CCTV. Materiał szybko podchwycili użytkownicy Twittera.

Na nagraniu widać czołg typu 59 – chiński czołg podstawowy, który jest rzekomo zdalnie sterowany. Film miał powstać w Laboratorium Systemów Bezzałogowych Chińskiej Armii, gdzie testuje się ponoć także bezzałogowe okręty, drony oraz pojazdy bojowe.  

 

Chiński czołg typu 59 powstał na wzór radzieckiego modelu T-54, który przekazano Chinom w latach 50. XX wieku. Do tej pory czołg wyposażony w działo kal. 100 mm wymagał czteroosobowej załogi, aby go obsłużyć.

 

Chwilę wcześniej, w lutym, prezydent turcji, Recep Tayyip Erdogan także ogłosił plan tworzenia tureckich czołgów bezzałogowych. Podobne plany miało już w 2016 roku Rosyjskie Ministerstwo Obrony. Być może rok 2018 będzie pod tym względem przełomowy.

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika hyh

wspaniale arcydzielo ,

wspaniale arcydzielo , ciekawe do jakiej gry potrzebuja ta wersje z XX wieku. Moze war of tanks?

A co bedzie jak trzeba nagle zmienic typ czolgu , czy tez wystarczy stary komputer , kierownica na przerobionym pianinie?

Skomentuj