Chiny budują pierwszego na świecie naddźwiękowego drona

Kategorie: 

Źródło: CCTV

Chińska armia modernizuje się w ekspresowym tempie. Światowe media obiegła właśnie informacja na temat prawdopodobnych postępów w zakresie budowy bezzałogowców zdolnych do prowadzenia misji bojowych. Według zachodniej nomenklatury nowy chiński dron nazywany jest Dark Sword, co można przetłumaczyć na Mroczny Miecz. Chińczycy mówią na tą konstrukcję "Anjian".

 

Futurystycznego bezzałogowca, pokazano po raz pierwszy już w 2006 roku. Wtedy był to jednak tylko koncepcyjny modelu zaprezentowany na Air Show w południowych Chinach. Następnie pojazd został zaprezentowany na Paris Air Show, a następnie zniknął z widoku. Niektórzy eksperci sądzili nawet, że projekt został anulowany ze względu na brak funduszy lub z jakichś innych powodów.

 

Jednak nie brakuje też głosów, wedle których rozwój Mrocznego Miecza nadal trwa, ale projekt został sklasyfikowany jako "ściśle tajny". Według chińskiej stacji CCTV, nowy dron może się stać pierwszym na świecie naddźwiękowym samolotem bezzałogowym. Jednak trudno powiedzieć, na jakim etapie jest ten projekt w tej chwili. Eksperci zauważają, że tworzenie takich UAV w całkowitej tajemnicy jest bardzo typowe dla przemysłu lotniczego.

Chiny od dłuższego czasu modernizują swoje lotnictwo. Już jakiś czas temu ustalono, że aby Państwo Środka mogło się stać jednym ze światowych liderów w branży lotniczej, konieczne jest opracowanie własnej technologii, a nie korzystanie z cudzej. Tego typu ambitne projekty jak Mroczny Miecz, mogą popchnąć do przodu całą branżę, a nie tylko tą związaną z samolotami bojowymi.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dedal

Tego typu ambitne projekty

Tego typu ambitne projekty jak Mroczny Miecz, mogą popchnąć do przodu całą branżę, a nie tylko tą związaną z samolotami bojowymi.>>>> i to sie nazywa planowanie rozwoju kraju . W Polsce padły stocznie i lotnictwo, pociagajac za soba zakłady elektroniczne, lączność, elektromechanikę automatykę, hutnictwo, transport, na końcu zapotrzebowanie na specjalistów, inżynierów ( róznych dziedzin ) szkolnictwo  Jak dziś wygląda Polska 70 % technicznej kadry pracuje za granicą.  gatulacje

Portret użytkownika 85r

Chiny i rosja w

Chiny i rosja w przeciwieństwie do usraela nie chwalą się swoimi najnowszymi projektami. Jeśli już to tylko wtedy by pokazać przeciwnikowi nie startuj do mnie bo oberwiesz tym lub tamtym. Tak jak ostatnio chiny zademonstrowały strącenie satelity. A ruski wyłączyły systemy obronne na usraelskim stateczku.
 
Po prostu chodzi o element zaskoczenia, żeby przeciwnik myślał jaki on to silny aż do wybuchu wojny kiedy to jego złudna siła opadnie.
Usrael to taki napakowany prostaczek na sterydach który wszędzie chce pokazać jaki on silny piękny i wspaniały.
Rusek i Chinczyk to przebiegły inteligent który z boku patrzy na tego głupka i się śmieje przy tym kombinuje jak się go pozbyć.
 
To czego jesteśmy świadkami to ten prostaczek zaczął atakować te dwa przebiegłe lisy razem ze swoimi kumplami sterydami, może się to zakończyć bardzo źle dla prostaczków jadących na sterydach.
 

Portret użytkownika Max77

Obawiam się, że USA posiadają

Obawiam się, że USA posiadają technologię nie mniej zaawansowaną, poza tym mają spore możliwości produkcyjne w podziemnych kompleksach. Praktycznie przy tak ogromnych zasobach militarnych ukrytych w czarnym budżecie USA obecnie są nie do ruszenia i nikt im na poważnie nie zaszkodzi. III wojna światowa będzie miała miejsce na terenie Azji i Europy i to jest właśnie planowane i po to są te chińskie i rosyjskie zbrojenia. Wszyscy sami zobaczą kto jest lisem a kto głupkiem

Portret użytkownika ZIWK

Co znaczą super-technologie i

Co znaczą super-technologie i hiper-mozliwości produkcyjne, jeśli przy jakichkolwiek zadrażnieniach na linii Pekin-Waszyngton natychmiast ukaże się ogłoszenie:
DOLARY SPRZEDAM!
TANIE!
OKAZJA...
Chiny mają możliwość utopienia USA w bardzo krótkim czasie, więc USA nie będą miały ZA CO produkować.  

Portret użytkownika Max77

Chiny nigdy nie utopią USA

Chiny nigdy nie utopią USA ponieważ są ekonomicznie uzależnione od nich. Gdyby Chiny chciały podskakiwać jest tysiąc sposbów żeby ten kraj pogrążyć ekonomicznie. Jeżeli chodzi o walutę to wybacz ale śmieszy mnie ta troska o dolara. USA od dawna szykują się do wprowadzenia nowej waluty. Naprawdę myślisz, że USA rządzą debile?

Strony

Skomentuj