Chiny budują pełnowymiarową replikę Titanica

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Titanic odrodzi się w chińskim parku rozrywki. Kopia będzie w pełnym rozmiarze, ale nigdy nie ujrzy morza i nie ulegnie katastrofie.

Kopia Titanica jest budowana w chińskiej prowincji niedaleko miasta Suenying się w południowo - zachodniej części kraju. Cztery ogromne dźwigi wznoszą się nad kadłubem statku w suchym doku nad rzeką. Wielu pracowników w żółtych hełmach przemierza pokład repliki Titanica.

 

Oryginał zatonął ponad sto lat temu, zabijając ponad 1500 osób.

 

„To bardzo trudny projekt. W praktyce budujemy statek wielkości lotniskowca! ”- powiedział twórca parku Su Shaojun.

 

Najbliższe morze od Suenying jest oddalone o ponad 1 tys. kilometrów. Przedsiębiorcy są przekonani, że wielu turystów odwiedzi park rozrywki Titanicland.

 

Koszt projektu to 1,2 miliarda euro. Chińska kopia, podobnie jak oryginał, ma długość 260 metrów, a jej wykonanie zajmie tylko 6 lat. To dwa razy więcej niż konstrukcja prawdziwego Titanica.

 

Wszystko, od luksusowych kabin po klamki, jest inspirowane oryginałem. Aby dopełnić iluzję, silnik parowy da odwiedzającym poczucie, że naprawdę żeglują po morzu.

 

Ludzie będą mogli spędzić noc na Titanicu za 256 euro za noc. A żeby dostać się na statek, będą musieli przejechać przez park minibusem przy dźwiękach hitu Celine Dion „My Heart Will Go On”. Była to część ścieżki dźwiękowej do kultowego filmu Titanic u boku Leonardo DiCaprio i Kate Winslet. W 1997 roku film odniósł niesamowity sukces w Chinach.

 

Organizatorzy spodziewają się przyciągać od 2 do 5 milionów turystów rocznie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Maryjan_66

W kopiowaniu to oni sa dobrzy

W kopiowaniu to oni sa dobrzy, ale widac duże braki w kreatywności, wyczucia biznesu.

Dużo wiekszy dochód i milony turystów przyciagnęła by kopia Czarnobyla z wysadzonym jednym reaktorem, ale jeszcze bez kopuły co ja zachód pobudował. Jak sie boją wysadzać reaktor LIVE, to niech zrobia to tradycyjnymi ładunkami, a resztki materiału readioaktywnego porozrzucaja ściagając zuzyte paliwo z innych elektrowni, tak by stworzyć ładną strefę 'zero', 'jeden' itd... No kto by sie nie skusił na wycieczke po  takeij strefie, albo zajrzenie do paszczy rozprutego reaktora gdzie jeszcze widać świecące od radioaktywności pręty? Poza tym dodatkowym dreszczykiem zawsze będzie jakies tam ryzyko wchłonięcia dawki promieniowania, a po latach kto wie jakie ciekawe pamiątki wtórne... Kopię Prypeć  miasto - widmo to nawet nie musza się starać - po prostu przeniesć jakieś wybudowane juz miasto ale jeszcze nie zasiedlone w strefę zero, albo i samą elektrownie - atrakcję turystyczną tak usytować, by któreś z nowo wybudowanych blokowisk w tej strefie się znalazło.

 

Skomentuj