Chiny budują kolej dużych prędkości pod Wielkim Murem

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Chiny budują tunel długości 12 km pod Wielkim Murem. Przeznaczony on jest dla kolei dużych prędkości między Pekinem a Zhangjiakou na północy - w mieście tym będą organizowane Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku.

 

Realizowany projekt bije wszelkie rekordy. Korytarz transportowy osiągnie w najgłębszym miejscu 432 metry i będzie to najdłuższy tunel kolejowy w Azji. Pociągi w nim jadące będą pędzić z prędkością 350 km/h. Inwestycja ma skrócić czas podróży między Pekinem a Zhangjiakou z trzech do jednej godziny.

Od początku lutego tego roku na budowie wykonano już 4,5 tys. wybuchów w ramach robót przygotowawczych. Inżynierowie twierdzą, że Wielki Mur nie został uszkodzony i rzekomo nikt nie odczuł skutków tych eksplozji. Bezpośrednio pod murem na głębokości 102 metrów zostanie wybudowana stacja metra z luksusowym wykończeniem, informuje agencja Xinhua.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika witek

wyraźnie konkurencja z

wyraźnie konkurencja z zapowiadanym hyperloopem Muska który nigdy nie powstanie bo w Stanach prawdopodobnie już nie ma nikoko kto fizycznie chciałby i mógłby to robić (chyba że pod przymusem)

Skomentuj