Chiny budują 20-piętrowy nuklearny silnik kosmiczny na misję na Marsa

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Chińscy inżynierowie stworzyli prototyp nuklearnego silnika statku kosmicznego do lotów na Marsa.

 

Przetestowano już prototyp nuklearnego silnika rakietowego o mocy 1,5 MW (jednak bez paliwa jądrowego zasilano go energią z zewnętrznego źródła). Głównym celem badań było przetestowanie układu odprowadzania ciepła z reaktora litowego.

 

Po rozłożeniu układ napędowy osiąga wysokość 20-piętrowego budynku. Aby jednak wynieść go na orbitę, gdzie najwyraźniej statek będzie składany do lotów na Marsa, urządzenie zostanie kompaktowo złożone w pojemniku, a jego masa nie przekroczy ośmiu ton. Dlatego silnik będzie mógł zmieścić się pod standardową owiewką standardowych pojazdów nośnych.

 

Według chińskich ekspertów ich konstrukcja jest bardziej kompaktowa niż podobny silnik projektowany w NASA, a jednocześnie jest siedmiokrotnie mocniejsza. Inżynierowie uważają, że lot statkiem o napędzie atomowym na Czerwoną Planetę zajmie około trzech miesięcy, natomiast lot statku kosmicznego Elona Muska siedem miesięcy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj