Chiny będą tłumić zamieszki przy pomocy robotów, uzbrojonych w paralizatory

Kategorie: 

Źródło: China News

Świat zaczyna zmierzać ku całkowitej automatyzacji. Dotychczas słyszeliśmy o robotach które potrafią wykonywać określone czynności i mogą zastąpić ludzi w pracy, lecz powstają też takie maszyny, które z powodzeniem mogą patrolować ulice. Chiny zaprezentowały właśnie urządzenie przeznaczone do walki z przestępczością.

 

Wynalazek co prawda nie jest oszałamiający, ale podobno ma być skuteczny. Opracowany przez Uniwersytet Obrony Narodowej inteligentny robot o nazwie AnBot posiada około 150 centymetrów wysokości, waży niemal 80 kilogramów i może patrolować ulice przy prędkości 1 km/h. Jednak w razie pościgu, pojazd może przyspieszyć osiągając nawet 18 km/h.

 

Maszyna jest autonomiczna, czyli może samodzielnie poruszać się w środowisku, ale w razie konieczności można ją również obsługiwać zdalnie. Dosłownie każdy przechodzień może do niej podejść i nacisnąć specjalny przycisk gdy będzie w niebezpieczeństwie, a ten "chiński robocop" natychmiast zidentyfikuje i zneutralizuje zagrożenie. Być może jest to dość podkoloryzowany scenariusz, ale jest to jedno z przewidywanych zastosowań.

 

AnBot jest wyposażony w "naładowane elektrycznie narzędzie do kontroli zamieszek", więc maszyny te mogą zostać wykorzystane przykładowo podczas masowych demonstracji, które przekształcą się w rozruchy i starcia z policją. Jego największą wadą jest fakt, że porusza się na kółkach i może operować tylko po równych powierzchniach. Z czasem prawdopodobnie to się zmieni a maszyny typu AnBot będą zastąpione humanoidami. Warto dodać że podobne wynalazki powstają w wielu krajach świata, między innymi w Stanach Zjednoczonych, gdzie trwają prace nad tzw. TeleBotem. Jego obsługa dobitnie przypomina zasadę działania dronów bojowych.
 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

To początek globalnego ucisku

To początek globalnego ucisku NWO ! Elysium taki film o tym opowiada ! Na razie mamy coraz większy upadek moralności, który jest specjalnie narzucany tyak żeby ludzi zdegenerować i by łatwiej wprowadzić NWO ! Przeciw lucyferianom można się bronić tylko modlitwą różańcową oraz koronką do Miłosierdzia Boskiego Jezusa ! Tuż przez rwolucją lewackich sędziów co uchwalili uchwałę antyrządową nastąpiła tajna dyrektywa trzech preziów komucho masonów, to pokazuje jak w podskokach sądownictwo wykonuje polecenia nieformalnych grup i jak jest oplecione mafią postkomunistyczno masonską !

MARIAN KOWALSKI ocenia SĄD NAJWYŻSZY

https://www.youtube.com/watch?v=C-4upy2KcpY

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika debaucher

Magister,ty znowu z tą

Magister,ty znowu z tą koronką...Chyba ten twój dżizas odżywia się tym,nie sądzisz?Dobrze byłoby odciąć GO od prowiantu:))

W końcu "król wszechświata" nie jest chyba zależny od prostackich ludzi i ich skamleń ROFL

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika Waldorfus

Kłamstwo w nazwie

Kłamstwo w nazwie

– o czasie odtw. 1 min i 35 sek: https://www.youtube.com/watch?v=KnTETz-BmZg

„(...)Tuż przez rwolucją lewackich sędziów co uchwalili uchwałę antyrządową nastąpiła tajna dyrektywa trzech preziów komucho masonów, to pokazuje jak w podskokach sądownictwo wykonuje polecenia nieformalnych grup i jak jest oplecione mafią postkomunistyczno masonską !” – napisał inzynier magister

Tak... a ordynarny, karczmiany poseł – Kukiz – którego – inzynier magister – tak moralnie niegdyś wspierał, jeszcze im, w tym dopomógł: układając się z postkomunistyczną opozycją: kodem, nowoczesną, PSL-em, PO – dla której już kiedyś Kukiz śpiewał na jego chamskich festynach...

Zrobił to wyciągając kartę do głosowania razem z  kodem, nowoczesną, PSL-em i PO. W, prawdzie fortel który miał przeszkodzić PiS-owi (władzy wybranej przez suwerena do sprawnego rządzenia) okazał się nieudany, bo na szczęście frakcja Kornela Morawieckiego mu w tym przeszkodziła, ale „niezawiśli” sędziowie, zostali nijako w ten sposób moralnie wsparci przez dodatkową siłę opozycyjną. Moim zdaniem siłę która już się wyklarowała: pokazała swoje prawdziwe oblicze. A poseł Kukiz, promowany przez środowisko alternatywne, razem z nimi: z globalistami: Panie Inżynierze i Panie Januszu Zagórski z NTV...

 

Egzystencja Minerwa: Ziemio! – tyle razy do ciebie wracałam... Kiedyś, na pewno znowu się spotkamy – powiedziała gdy odchodziło Spełnienie Ziemia.

Portret użytkownika MiamiVibe

Chwila, no to jest

Chwila, no to jest przeznaczona do walki z przestępczością czy z niewinnymi ludźmi walczącymi o chleb z rządem ?? Ogólnie technika miała ułatwić życie, a póki co jest narzędziem zniewolenia, lecz ma być docelowo środkiem represyjnym przeciw gawiedzi Smile No to za moment za negatywny komentarz przeciw np. multi kulti można się spodziewać drona w oknie wielkości muchy sprzedającej kulę w łeb. Bardzo głupie czasy... 

Skomentuj