Chiny będą hodować rośliny na ciemnej stronie Księżyca

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jeszcze w 2018 roku, Chiny zamierzają przeprowadzić misję kosmiczną na niewidoczną z perspektywy Ziemi stronę Księżyca. Odbędą się tam eksperymenty, w ramach których naukowcy zajmą się hodowlą roślin w specjalnie skonstruowanej miniszklarni.

 

W ramach programu Chang'e 4, Chiny chcą wysłać na Księżyc orbiter oraz lądownik wraz z zrobotyzowanym łazikiem. Misja odbędzie się na ciemnej stronie naszego naturalnego satelity. Tym samym Chiny zamierzają zostać pierwszym państwem, które wykona lądowanie na niewidocznej stronie Księżyca.

Źródło: NASA

To właśnie tam odbędą się wspomniane eksperymenty polegające na hodowli roślin. Chińczycy dostarczą na Księżyc mały ekosystem w specjalnej kapsule o wymiarach 18 cm x 16 cm. W jej wnętrzu umieszczone zostaną nasiona ziemniaków i rzodkiewnika pospolitego oraz jaja jedwabników. Miniszklarnia będzie odpowiednio zabezpieczona przed zbyt niskimi lub zbyt wysokimi temperaturami i będzie emitować sztuczne światło.

Źródło: Chińska Narodowa Agencja Kosmiczna

Misja kosmiczna, zgodnie z obecnymi założeniami, rozpocznie się w grudniu bieżącego roku. Eksperyment ten pozwoli również ustalić, w jaki sposób słaba grawitacja może wpływać na przetrwanie organizmów żywych. Z wielu dotychczasowych badań wiemy, że mikrograwitacja ma negatywny wpływ na ludzkie zdrowie i jest to jedna z większych przeszkód, jakie będą stały na drodze do kolonizacji Księżyca i innych planet, a także lotów w przestrzeni kosmicznej. Niewykluczone, że będzie to jeszcze większy problem niż sama hodowla roślin z przeznaczeniem do spożycia.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika mojżesz

nie bylo nigdy zadnych lotow

nie bylo nigdy zadnych lotow na ksiezyc..jakos znowu nikt tam nie moze znowu poleciec...wszystko jest hologramem (tak jak z liczba pi i kwadratura kola)...ziemia nie jest taka kulka jak pokazuja nasa..rozklad oceanow jest niemozliwy..wszystkoby sie rozlalo..ladowanie na ksiezycu na silnikach jest niemozliwe poniewaz przy niskiejj grawitacji znowu wyrzucaloby na orbite..na spadochronie tez nie poniewaz nie ma atmosfery...jeszcze wyladaowac zalozmy ze tak ale jak wystartowac...to wszystka sa telewizyjne bzdury to ubezwlasnowolnienia ludzi i kontroli umyslu szkoda ze ludzie sa tak naiwni..

Portret użytkownika elo320

tez mam bekę z ludzi, którzy

tez mam bekę z ludzi, którzy wszędzie widzą pejsa..... LOL, serio wierzycie, że grupka religijnych oszołomów, wyznajacych Mamona, rządzi światem? może rządąż światem finansowym ale przecież na tym się życie kończy.... daliście się omamić i zastraszyć pejsatej propagandzie przy jednoczesnym braku wiary we własne siły.... nacjonalistyczne przegrywy, zajmijcie się pracą bo kiedy wy w internecie szukacie światowego spisku (LOL) ten tzw żyd po prostu w spokoju robi swoje nie patrząc na to czy ktoś próbuje wywołać IIIWŚ czy nie, no ale do tego trzeba mieć jaja a Was da sie zastraszyć kilkoma artykułami w internecie.... druga kwestia jest taka, że 90% procent antysemitów to wielcy patrioci i katolicy, wyznajacy tego samego skur***** bożka jahwe, których dusza ma obywatelstwo watykańskie, czyli generalnie osioł pogania osła w tym wyznaniowym pierdolniku nazwanym 1050 lat temu Polską.... dostaliście obcą nazwę, obcą religię i biejcie pokłony do obcego boga, który promuje konsumcje i pedofilie, elo1

 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

jedno zasadnicze pytanie,

jedno zasadnicze pytanie, dlaczego na ciemnej a nie na jasnej stronie? odpowiedź aż sama ciśnie się na usta - nie ma i nie było żadnych lotów na księżyc i w kosmos (przynajmniej nie w naszych czasach) , wiadomo że na jasnej stronie baza musiała by być przy współczesnej technologii widoczna z ziemi, ciemna strona księżyca rozwiązuje ten problem i rzuca nowe światło na cały chiński program kosmiczny który jest taki sam (bo musi) jak te rodem z hollywood czy mosfilmu

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Strony

Skomentuj