Chińskie władze zrobiły użytek z ocen obywateli zakazując milionom osób korzystania z transportu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od jakiegoś czasu w Chinach funkcjonuje system punktacji ludzi, tzw. kredyt społeczny (Social Credit System), który opiera się na tworzeniu rankingu obywateli, w oparciu o ich dane osobowe, status finansowy oraz to, czym na co dzień się zajmują. Na podstawie rankingu, pożyteczni dla państwa obywatele mają być nagradzani, a ci zbędni lub szkodliwi dla systemu mają być pozbawiani przywilejów. Jednym z pierwszych przykładów działania nowego systemu jest odcięcie części społeczeństwa od możliwości zakupu biletów lotniczych oraz kolejowych na okres do jednego roku. Obostrzenie to ma wejść w życie już od początku maja bieżącego roku.

Chiński rząd ocenia obywateli swojego państwa szczególnie negatywnie na podstawie zachowań takich, jak działalność przestępcza i nadużycia finansowe. Jednak to nie wszystko, kontrola obejmuje nawet codzienność szarych ludzi – to co kupują, mówią i robią. Osoby o „złej ocenie” będą musiały borykać się z karami i ograniczeniami. Kontrolujący system ma wejść w życie całkowicie do 2020 roku, ale niektóre jego działania pojawiają się już teraz.

 

Dawniej chiński rząd blokował mobilność osób ogromnie zadłużonych, jednak najnowsze ograniczenia podróży obejmą znacznie szersze grono ludzi – ponad 7 milionów obywateli. Co kwalifikuje się do ukarania? Jak podaje Reuters, może to być na przykład rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat terroryzmu, utrudnianie podróży w trakcie lotu, korzystanie z nieważnego biletu oraz bycie przyłapanym na paleniu w pociągu.

Pojawia się już wiele opinii o tym, że obecny system oceny chińskich obywateli jest nieprzejrzysty. Chińczycy są tak samo narażeni na ukaranie za poważne wykroczenia, jak i za drobne przewinienia. Do najbardziej absurdalnych powodów do wymierzenia kary zakazu podróży należy na przykład pozostawienie roweru w niedozwolonym miejscu na chodniku lub nieszczere przeprosiny za popełnione przewinienie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Lukiiii

U nas 1000lat sprawdzano i

U nas 1000lat sprawdzano i kontrolowano myśli , programowali religią, obecnie szukają Ci w głowie podczas snu, z tym że o tym nikt nie może rozmawiać. Poczytajcie o STOPZET , niestety to fakt ... "Dziękujmy" Jahwe że zesłał na świat swoje dzieci !!! 

Portret użytkownika moon fake

Bardzo dobra rzecz!!

Bardzo dobra rzecz!! Nareszcie typowy człowiek będzie się zastanawial  77 razy zanim cos zrobi co mu się wydaje że jest "dobre".Oby jak najszybciej to u nas weszło Smile Będę zadowolony bo ja w ryzach potrafię się trzymac a motłochu wjeżdzającego mi w życie mam juz dosc a jest go co najmniej 50 % i ....raczej rośnie.Właśnie na to czekalem - człowiek nie potrafi korzystac z wolności nie naruszając jej jednoczesnie innym. 

Portret użytkownika euklides

" jest go co najmniej 50 %

" jest go co najmniej 50 % jest go co najmniej 50 % jest go co najmniej 50 % "

Jaką ocene w tym systemie będzie miał moon fakuś mając tylu wrogów? Dziadek dobrze powiedział, że jesteś karmiony paszą, która zabija wszelkie komórki mózgowe.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Wątpię czy odpowie. Oni są tą

Wątpię czy odpowie. Oni są tą paszą karmieni: https://wolnemedia.net/izraelskie-fabryki-trolli/

Te ''grupy'' w sposób tajny są tworzone w 1 kolejności w Polsce. Źródłem ''pracowników'' tych grup wykonujących ''zadania'' opisane w artykule z linku jest 5 i 6 kolumna żydowsko-ukraińska. Zniszczyli tak Maxa-Kolonko na YT - zniszczyli swego ziomka żyda starozakonnego, który ujrzał prawdę w ich zbrodniczych nieludzkich działaniach sponsorowanych przez ''diabły UFO-666.'' (Ok nazwa śmieszna i głupawa, ale jest zastępcza, a kto ma rozum ten wie o kim mowa.)

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

To tylko wierzchołek góry

To tylko wierzchołek góry lodowej. To czego nie widać, a nad czym pracują jak oszalali to są boty. Sztuczna Inteligencja nic nie zdziała bez armii botów, które będą jej ''rączkami, oczami, uszami.''

Strony

Skomentuj