Chińskie władze aresztowały naukowca, który stworzył pierwsze genetycznie zmodyfikowane dzieci

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Chińczycy postanowili szybko przerwać pracę naukowca He Jiankui, który twierdzi, że stworzył pierwsze genetycznie zmodyfikowane dzieci. New York Times ustalił, że chiński rząd umieścił badacza w areszcie domowym.

Jak podaje amerykański dziennik, He Jiankui może obecnie jedynie wykonywać połączenia telefoniczne i wysyłać e-maile. Strażnicy uniemożliwiają mu opuszczenie rezydencji oraz nie pozwalają innym na zbliżenie się do jego laboratorium.

 

Uniwersytet w Shenzen, w budynkach którego rzekomo przetrzymywany jest naukowiec, zaprzeczył informacjom o zatrzymaniu mężczyzny, lecz jeden z jego współpracowników potwierdził doniesienia medialne.

Dalszy los He Jiankui pozostaje niejasny. Nadal istnieją duże obawy dotyczące uczciwości i autentyczności eksperymentu genetycznego. Społeczność naukowców oskarżyła He o wprowadzanie pacjentów w błąd. Badacz miał rzekomo informować, że testuje szczepionkę na AIDS, podczas gdy w rzeczywistości dokonywał modyfikacji genetycznych. Na chwilę obecną nie ma możliwości, by zweryfikować procedury naukowca oraz ocenić ich efektywność.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika lipka

Niestety takich naukowców na

Niestety takich naukowców na całym świecie jest bez liku, zatrudniają ich jednostki rządowe i prywatne "kliniki", nikt nad tym nie panuje dlatego modyfikacje genetyczne bedą ukrywane i tak jak w wojsku tajemnice bedą wychodzić po dziesiątkach lat. A społeczeństwo? Niech się cieszy, że jeszcze ma coś do powiedzenia.

Skomentuj