Chińskie taksówki stały się niedostępne dla ludzi bez kodu QR

Kategorie: 

Źródło: ROY LIU / CHINA DAILY

Chiny, już od wielu lat pełnią funkcję przodowników w dziedzinie technik inwigilacji obywateli. Wprowadzony tam w marcu 2020 system do dyktowania kwarantanny, trafił wówczas na pierwsze strony gazet. Kontrowersja polegała na tym, iż wysyła on dane osobowe, a nawet lokalizację obywateli, do najbliższej siedziby policji zupełnie bez ich wiedzy. Bo blisko roku, pojawiły się już pierwsze branże, które pozostaną niedostępne dla ludzi bez kodu QR.


Pekin i ponad 100 innych miast wdrożyło system kolorów kodów QR dla zdrowia, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jak dotąd oprogramowanie to było jednak dobrowolne. Skanowanie cyfrowego kodu symbolizującego status zdrowia, stało się jednak niedawno OBOWIĄZKOWE dla pasażerów, korzystających z usług taksówek w Pekinie. To samo tyczy się usług takich jak Uber lub lokalny Didi Chuxing. Od dzisiaj kierowcy będą mogli odmówić świadczenia usług tym, którzy odmówią pokazania i zeskanowania swoich kodów QR.

Jest to już kolejna implementacja słynnej chińskiej aplikacji na smarftony. Jeszcze 23 listopada 2020 roku, ambasada Chin w Stanach Zjednoczonych opublikowała zawiadomienie, wymagające od przybyszy uzyskania kodu QR z aplikacji Alipay Health Code, w celu wejścia na pokład samolotu do Chin. Nowy wymóg wszedł w życie 1 grudnia 2020 r.


Warto przypomnieć, że zarówno firma odpowiedzialna za stworzenie aplikacji, jak i chińscy urzędnicy, nie wyjaśnili szczegółowo w jaki sposób system klasyfikuje ludzi. Wiadomo natomiast, że gdy tylko użytkownik przyzna oprogramowaniu dostęp do danych osobowych, fragment kodu oznaczony jako „reportInfoAndLocationToPolice” wysyła lokalizację takiej osoby, nazwę miasta i numer kodu identyfikacyjnego na serwer. Wysłanie tych informacji, następuje za każdym razem, gdy indywidualny kod QR zostaje zeskanowany. 


Twórcy Alipay Health Code twierdzą, że program wykorzystuje duże zbiory danych do automatycznego wyciągania wniosków na temat tego, czy ktoś jest zagrożony zarażeniem. Po tym, gdy użytkownicy wypełnią formularz w Alipay z danymi osobowymi, oprogramowanie generuje kod QR w jednym z trzech kolorów. Zielony kod umożliwia jego posiadaczowi nieograniczone poruszanie się. Osoba z żółtym kodem, może zostać poproszona o pozostanie w domu przez siedem dni. Kolor czerwony oznacza natomiast bezwarunkową dwutygodniową kwarantannę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Kolor czerwony oznacza

Kolor czerwony oznacza natomiast bezwarunkową dwutygodniową kwarantannę

Partia coś nie dba o identyfikację wizualną swojej marki. Czerwony powinien dawać wstęp na salony i do elitarnych międzynarodowych burdeli dla pedofili oznaczonych znakiem COVID-FREE przyznawanym przez WHO w ramach dorocznego konkursu "kto da więcej jezuskowi?". Gościem honorowym będzie w tym roku chyba papież Franek, który już leci przeszklonym Papa-Meserschmitem aby się zaszczepić w warszawskim szpitalu MSWiA, dołączając do grupki polińskich celebrytów wyszczepionych przed kolejką. W tym kontekście godna podziwu jest judeo-chrześcijańska postawa Andrzeja Kornhausera z domu Duda, który zszedł na koniec kolejki - stał się mniej ważny od medyków, nauczycieli... Czysta odwaga, gdyż w mniej istotnych sprawach jak np. podniesienie prezydenckiego wynagrodzenia, wprowadzenie wynagrodzenia dla pierwszej damy, pierwszej córki, pierwszego psa, zawsze prezydenka rodzina stała na czele narodu spełniając należycie swoje obowiązki. Nie ulega wątpliwości, że kiedy eskaluje konflikt z Rosją, prezydent będzie się chronił dla dobra innych w londyńskim bunkrze aby Polacy mieli więcej miejsca do ucieszki przed spadającymi bombami.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika mariusx78

Heh... W punkt Obserwzrok,

Heh... W punkt Obserwzrok, dokładnie tak. Niektórzy ciągle nie rozumieją, że owy "RESET" to szeroko zorganizowany manewr na skalę światową zorganizowany i sponsorowany przez najbogatszych lewicowych globalistów takich jak Soros, Gates, Rothschild itd.., którzy pragną wdrożyć Nowy Porządek Świata i zarazem urzeczywistnić plany i marzenia zmarłego już w tej chwili Rockefeller'a. Tak więc nieważne kto obecnie siedzi przy korycie na naszym padole, bo to i tak nie ma większego znaczenia.

Portret użytkownika Groot

Tak więc nieważne kto obecnie

Tak więc nieważne kto obecnie siedzi przy korycie na naszym padole, bo to i tak nie ma większego znaczeni

Tak, to jest ważne kto siedzi, bo to oni wprowadzają w Polsce NWO, a nie Soros, Gates, Rothschild itd.., to oni się zapiszą na kartach historii jako ci, którzy zniszczyli Polskę i Polaków.

Jakoś Białoruś i kilka innych państw się oparło i nie wprowadzają tego u siebie, ale tam w rządzie siedzą patrioci, którzy kochają swój kraj i jemu służą a nie zdrajcy i płatne prostytutki.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika mariusx78

Tak, oczywiście że Ci co

Tak, oczywiście że Ci co rządzą będą ponosić konsekwencje, ale niezależnie od tego czy PO czy PIS, to i tak byłoby tak samo, chociaż w moim osobistym przekonaniu Platforma z Tuskiem(którego nie cierpię bezgranicznie) chwycili by Nas za mordy jeszcze bardziej.

"ale tam w rządzie siedzą patrioci, którzy kochają swój kraj i jemu służą". Buahahahahahha XDDD. Nie rozśmieszaj mnie.  Białoruś to akurat jest teraz w jednej WIELKIEJ CIEMNEJ DUP..E, bo takiej komuny i dyktatury jaka tam jest to u nas chyba nigdy nie było. Sam wiesz dobrze, że covidopsychoza to akurat nie jest ich największy problem bo borykają się z czymś o wiele gorszym - reżimem magakomucha Łukaszenki, który już od dawna ma z Putinem cichy układ....

Portret użytkownika Groot

To opisz mi teraz jaka

To opisz mi teraz jaka straszna dyktatura i komuna tam panuje, której nie byłoby w Polsce no i jak wygląda tamtejszy reźim, jest gorszy od tego u nas? Co konkretnie robi Łukaszenka, pytam poważnie?
Przedstaw jakieś dowody, bo jak narazie rzucasz tylko pustymi frazesami.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Strony

Skomentuj