Chińskie MSZ krytykuje raport WHO na temat pochodzenia COVID-19

Kategorie: 

Źródło: tg

Chińskie MSZ skrytykowało raport WHO na temat pochodzenia COVID-19 i wezwało do sprawdzenia amerykańskich laboratoriów, podała w piątek agencja Associated Press.

 

„Teoria wycieku z laboratorium jest absolutnym kłamstwem sfabrykowanym z powodów politycznych przez siły antychińskie, które nie mają nic wspólnego z nauką. Zawsze wspieraliśmy i uczestniczyliśmy w opartym na nauce globalnym śledzeniu wirusów, ale zdecydowanie sprzeciwiamy się jakiejkolwiek formie manipulacji” – powiedział rzecznik MSZ Zhao Lijian podczas briefingu prasowego.

 

Ponownie wezwał do sprawdzenia amerykańskich laboratoriów w Fort Detrick i University of North Carolina, gdzie Chiny zasugerowały, że USA rozwijają koronawirusa jako broń biologiczną.

 

W czwartek grupa ekspertów WHO opublikowała raport, w którym stwierdza, że nadal nie ma „kluczowych danych” wyjaśniających pochodzenie koronawirusa. Eksperci zauważyli, że ponieważ w przeszłości wypadki laboratoryjne powodowały epidemie chorób, nie można pominąć tej teorii, dlatego zalecają głębsze dochodzenie w celu ustalenia, czy wirus mógł pojawić się w wyniku takiego wypadku.

 

W zeszłym roku Departament Zdrowia USA powiedział, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby COVID-19 mógł rozprzestrzenić się na ludzi z powodu wycieku z laboratorium.

 

Większość naukowców początkowo uważało, że COVID-19 jest wirusem pochodzenia odzwierzęcego. Przypuszcza się, że mógł zostać przeniesiony na ludzi od nietoperzy. Aby ustalić źródło pochodzenia koronawirusa, WHO wszczęła specjalne śledztwo. W tym celu na początku lutego 2021 r. grupa ekspertów WHO odwiedziła Instytut Wirusologii w Wuhan i po wizycie stwierdziła, że wyciek wirusów z laboratorium instytutu jest „bardzo mało prawdopodobny”. Wiele krajów zachodnich nie zgodziło się z wynikami tego śledztwa.

 

Chiny wielokrotnie sprzeciwiały się wezwaniom WHO do przeprowadzenia dodatkowych dochodzeń w tym kraju w celu ustalenia źródła pochodzenia COVID-19.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ziemny ludź

 Te czlekopodobne humanoidy,

 Te czlekopodobne humanoidy, zlodzieje i mordercy, maja podobno ok 300 labow na calym swiecie i wbrew wlasnym konwencjom pracuja tam nad bronia biologiczna wiec sprawa jest prosta: wyjebac im tam pare nukow i zaorac ten pierdolony tygiel niedojebanych skurwysynow ktorzy oprocz niszczenia planety w imie chuj wie czego niczego wiecej nie potrafia. Wyjebac jeszcze nuki na watykan i londyn, zeby skurwysynstwu nie przyszlo do glowy zeby znowu siac zamet na planecie.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika epuzer

Wirus był stworzony i

Wirus był stworzony i wypuszczony nie "przez siły antychińskie", ale przez siły antyludzkie i prożydowskie. Mordowano przywódców państw i członków rządów, którzy sprzeciwiali się oficjalnym i nieprawdziwym „opowieściom” o wirusie i koniecznym lockdawnom.

Portret użytkownika Mojeimię44

Nie wiem kto wypuścił tego

Nie wiem kto wypuścił tego wirusa i czy wogóle go ktoś wypuścił? Być może to tylko fikcja medialna ale pięknie wyreżyserowana tak, że miliardy ludzi uwierzyły i ja osobiście skłaniam się ku temu. Z drugiej strony sam przeszedłem tej zimy dziwną odmianę grypy nazwaną covid a co więcej rozchorowała się wtedy połowa zakładu. Jednak to może być zwykła grypa która wydaje się inna, silniejsza bo przez tą medialną nagonkę działać może masowy efekt odwróconego placebo. 

W tym świecie ciężko jest o elementy prawdy bo każdy definiuje świat na swój sposób i przekazuje osobom drugim taki obraz świata jakim sam widzi co nie znaczy, że on jest słuszny, prawdziwy. To jednak definiuje naszą wolność.

Jest takie stare polskie przysłowie cyt. "Przykład idzie z góry". Jest ono bardzo uniwersalne i w dzisiejszych czasach bardzo aktualne. Obecnie to politycy i media są na górze i taki obraz świata jaki nam oni podkładają my kopiujemy i przekazujemy dalej (nie wszyscy). Dosłownie jak małe dzieci patrzący na swoich rodziców.

Często ci "rodzice"- synonim rządu nie zdają sobie sprawy, że nawet najmiejsze ich kłamstwa rzutują na kształt kultury ich dzieci- społeczeństwa.

Sprawa zatem wydawać by się mogła prosta. Żeby zadbać o zdrowo myślące społeczeństwo wystarczy zadbać by ci na górze byli wiarygodni a wtedy przekazywany nam obraz świata będzie o wiele bardziej idealistyczny. To nie jest jednak takie proste gdyż ciężko jest rozpoznać czyjąś wiarygodność. Pod rzekomą praworządnością może czaić się niejeden potwór. Potrzebny jest zatem system weryfikacji jednostek starających się o władzę. Kolejne stare tym razem biblijne przysłowia mówią cyt. "po czynach ich poznacie". "Dobre drzewo daje dobry owoc".  Zatem każdego jegomościa starającego się o posady rządowe trzeba prześwietlić z jego dotychczasowych działań w interesie społecznym w myśl zasady "dobro ogółu dobrem jednostki". Ja rozpisałem jak to zrobić w  archekracji. 

To jest Beyonce ale każdy ją chyba zna. Wielu ludzi wystawia jej świadectwo illuminatki- szatanistki ale wszystko zależy od wiarygodności tego przekazu. Świadectwo co jedyne może wystawiać ona sama sobie. Więc spójrzmy. 

Tu Beyonce chwaląca Jezusa przy drzewie życia

https://youtu.be/FeJhi1-C7G0

Tu Beyonce nawołująca ducha świętego przy żywej wodzie i drzewie życia. Na końcu teledysku wykonuje rękoma znak krzyża.

https://youtu.be/civgUOommC8

A tu macie Ivete przy drzewie życia.

https://youtu.be/civgUOommC8

Najważniejsze jest świadectwo danej osoby o sobie a dopiero świadectwo innych. Sam Jezus to powiedział. 

18 Oto Ja sam wydaję świadectwo o sobie samym oraz świadczy o Mnie Ojciec, który Mnie posłał».

Widzicie np. ja twierdzę, że jestem chrześcijaninem biblijnym a obraz Boga czerpię z otaczającego mnie świata a tu na tym portalu są tacy którzy podważają moje świadectwo nazywając mnie chazarem. Uważajcie komu ufacie. 

Portret użytkownika Q

Są tu dwa problemy z którymi

Są tu dwa problemy z którymi ciężko walczyć.. "tulerancja" i ignorancja - rozumiana jako lekceważanie mądrzejszych od siebie. Sęk w tym, że mądry człowiek posiada skrupuły - czyli system samo-regulacji / samo-ograniczania / sprzężenia zwrotnego a głupcy owej funkcji (kręgosłupa moralnego) nie posiadają i dlatego odnoszą populacyjny i społeczny "sukces" stając się siłą dominującą w społeczeństwie, gdyż nic nie "temperuje" ich zapędów - bo nie dość, że nie znają pojęcia refleksji to jeszcze lubują się w konformiznie .. czyli obniżaniu wymagań stawianych sobie. Masa ciągnie w dół .. 
A stosowanie tolerancji powoduje, że wzorce szkodliwe nie są natychmiast piętnowane i rugowane ze świadomości społecznej stając się po jakimś czasie "normą".. do której ci którzy nie chcą się "wychylać" - równają, czyli stają się im podobni. I w ten sposób całe społeczeństwo krok po kroku schodzi coraz niżej biorąc przykład nie z "góry" ale z "dołu"- czyli nie z mądrych lecz z głupich.. i dlatego dochodzi do upadku cywilizacji.

Skomentuj