Chińskie miasto Wuhan, w którym wybuchła epidemia nowego wirusa, zostało poddane kwarantannie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Władze Chin podjęły dość radykalną metodę odizolowania nowego niebezpiecznego wirusa. W czwartek ogłoszono całkowitą blokadę miasta Wuhan, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się wirusa na inne obszary państwa i świata. Według najnowszych danych, nowy typ koronawiusa zabił już 17 osób, 583 zostało zarażonych, a około 1 400 kolejnych znajduje się pod obserwacją.

 

Wprowadzenie kwarantanny oznacza, że mieszkańcom Wuhan zabroniono opuszczać miasta. Natomiast pozostałym obywatelom Chin i grupom turystycznym zakazano wjazdu. Co więcej, w mieście Wuhan wstrzymano komunikację miejską i zakazano większych zgromadzeń. Władze zalecają nosić maski i unikać miejsc publicznych.

 

Warto dodać, że Wuhan jest zamieszkiwane przez około 11 milionów ludzi. Mamy zatem do czynienia z wielkim, mocno zaludnionym miastem. Miliony ludzi jest teraz narażonych na nowego wirusa, któremu nadano nazwę 2019-nCoV. Wszystkie przypadki śmiertelne odnotowano na terenie prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan.

Władze Chin próbują przekonywać, że sytuacja jest pod kontrolą, lecz za granicą odnotowuje się kolejne przypadki zarażenia się. Obecność wirusa stwierdzono już w Hongkongu, Japonii, Korei Południowej, Makau, Stanach Zjednoczonych, Tajlandii i Tajwanie. O podejrzanych przypadkach poinformowały już władze Meksyku i Rosji. Natomiast Korea Północna, która sąsiaduje z Chinami, podjęła decyzję o tymczasowym zamknięciu granicy dla turystów.

 

Światowa Organizacja Zdrowia może wkrótce ogłosić międzynarodowy alarm. Wirus 2019-nCoV pojawił się w bardzo nieodpowiednim czasie, bowiem już 25 stycznia, Chińczycy zaczną celebrować Nowy Rok – rok szczura. W tym okresie odbywa się największa na świecie migracja ludności, która może znacznie ułatwić przedostanie się wirusa praktycznie na wszystkie kontynenty świata.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika GOŁOTA

Lista zablokowanych miast:

Lista zablokowanych miast: -Wuhan (11 milionów osób) -Huanggang (7 mln) -Jingzhou (5,7 mln) -Xianning (2,5 mln) -Huangshi (2,5 mln) -Xiantao (1,2 mln) -Daye (1 mln) -Jangxin County (1 mln) -Qianjiang (1 mln) -Chihi (500 tys.) -Zhijiang (500 tys.) -Enshi City (750 tys.) Razem: 35 mln Częściowo: Ezhou (1 mln) + 4 nowe miasta co daje 41 mln izolowanych osób

Portret użytkownika żulo

Ewentualnie po prostu coś

Ewentualnie po prostu coś testują. Np. wprowadzenie stanu wojennego, wyjątkowego. Jak działają służby, interakcja ze społeczeństwem, ograrnianie pod kontrolę dużego obszaru z ludźmi itp. Wirus jest tylko pretekstem. Przyda się gdy nadejdzie ten właściwy czas.

Portret użytkownika GOŁOTA

Taką oto informacje właśnie

Taką oto informacje właśnie podała strona informacyjna Konflikty i katastrofy światowe (KiKŚ) na swojej stronie na FB (nie podając źródła)

„13:05 – PEKIN ODWOŁUJE PUBLICZNE OBCHODY CHIŃSKIEGO NOWEGO ROKU.

Podobne decyzje podjęto w innych miejscach, w tym w Makau i Hongkongu.

Poinformowano również, iż w Ezhou wstrzymano transport, a w Chibi wstrzymano transport i zamknięto wszystkie miejsca publiczne. Wydarzenia zostały odwołane.”

Portret użytkownika maniek II

...i jeszcze jedno!...cyt.

...i jeszcze jedno!...cyt. znaleziony w necie!!

qrde blade pisze:

22 stycznia, 2020 o 15:04

Należy ostrzec rolników i ewentualnych konsumentów, że w produkcji hodowlanej stosowane są antybiotyki syntetyczne, które wraz ze spożywanym mięsem, dostają się do organizmu konsumenta i tam dalej się w najlepsze rozwijają, dzięki płynom i substancjom ustrojowym człowieka, a długotrwale działając, poważnie i często bezwiednie zagrzybiają cały jego organizm. W domyśle powinny być one znaczone fluorescencyjnymi markerami, sprzedawane wraz z odpowiednimi podawanymi zwierzętom probiotykami o czym nikt nie pamięta !.
Rolnikom jak i z resztą zwykłym ludziom wykasowano wiedzę o możliwości stosowania nadtlenku wodoru ( chemicznie czystej wody utlenionej, – ta apteczna zawiera substancje konserwujące i nie nadaje się do spożycia ) w postaci kropelkowej, rozcieńczonej dodawanej do wody pitnej między posiłkami, co nie tylko jest niezwykle skuteczną metodą, ale znacząco wpływa na przyrost wagi tak pojonych zwierząt. Poniżej zapomniane zastosowania H202 w medycynie hodowli i rolnictwie –> https://prawdaxlxplzdrowie.wordpress.com/2014/04/
link: //prawdaxlxplzdrowie.wordpress.com/2014/04/

PODAJ DALEJ…

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj