Chińskie media twierdzą, że wojna z USA wydaje się nieunikniona

Kategorie: 

Źródło: Globalbalita.com

To co dotychczas słyszeliśmy od poprzedniej amerykańskiej władzy na temat Rosji, powtarzane jest teraz w kontekście Chin. Po prostu zaczęto wskazywać na nowego, jeszcze potężniejszego wroga, który stanowi rzeczywiste zagrożenie dla dominacji Stanów Zjednoczonych. Donald Trump postrzegany jest jako człowiek, który poprowadzi swój kraj na wojnę z azjatyckim mocarstwem.

 

Trump dał się poznać przede wszystkim jako przyjaciel Putina, ale odczuwa być może jeszcze większą niechęć do Iranu niż Barack Obama. Za czasów poprzedniej administracji, Syria, Iran, Korea Północna, Rosja i Chiny były postrzegane jako przeciwnicy. Przykładowy atak na któreś z wymienionych państw oznaczałoby wojnę ze wszystkimi. Stany Zjednoczone nie byłyby w stanie unieść takiego ciężaru.

 

Z dotychczasowych wypowiedzi nowego prezydenta wynika, że USA skupią się teraz przede wszystkim na Chinach, być może także na Iranie. Istotna zmiana nastąpi w kwestii Rosji, której grozi kompletna "chinizacja".

Chińczycy oczywiście zdają sobie sprawę z zamiarów Trumpa. Tamtejsi analitycy oraz media państwowe mówią otwarcie, że Chiny przygotowują się na potencjalny konflikt militarny ze Stanami Zjednoczonymi. Na oficjalnej stronie internetowej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej zwrócono uwagę, że wybuch wojny staje się coraz bardziej prawdopodobny za sprawą skomplikowanej sytuacji na Pacyfiku.

 

Mowa jest nie tylko o Morzu Południowochińskim, ale także o instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Korei Południowej, która ma rzekomo stanowić przeciwwagę dla północnokoreańskiej technologii rakietowej i jądrowej. Identyczna sytuacja ma miejsce we wschodniej części Europy względem Rosji.

 

Nowy rzecznik Białego Domu Sean Spicer powiedział podczas konferencji prasowej, że Stany Zjednoczone będą bronić swoich interesów w Azji Wschodniej, zaś wyspy na Morzu Południowochińskim znajdują się na wodach międzynarodowych i Amerykanie będą bronić tych terytoriów przed ich przejęciem. Konflikt USA z Chinami wydaje się coraz bardziej prawdopodobny - musi do niego dojść w ciągu kilku lat, póki Stany Zjednoczone są pewne zwycięstwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

Po pierwsze primo to Usa nie

Po pierwsze primo to Usa nie jest pewne zwycięstwa w konflikcie militarnym, są pewni przegranej w wojnie ekspedycyjnej, chyba że bawimy się w atom i zwycięzcy nie będzie.... logika, Sun Tzu, podobno analizy wojskowe Usa. Secundo... Chiny mają potężną broń obosieczną, albo inaczej broń światowej zagłady ekonomicznej.... sprzedają wszystkie rezerwy dolarowe szacowane kiedyś na 3 biliony dolarów, po regularnej wyprzedaży nie wiadomo na ile i pogrzebią gospodarkę Usa wraz z światową i swoją własną w jeden dzień... zgadnijcie kto by to przetrwał? No właśnie, oni sami. Tertio sojusz militarny Rosja- Chiny jest najpotężniejszy na świecie i wymierzony w Usa, a przynajmniej może się mierzyć na równi z całym NATO, dlatego Trump chce udobruchać Rosję i gra agresywnie względem Chin, które za parę lat będą miały prym na świecie bo prym ekonomiczny to i potęga militarna. Co to Chin i Iranu poza strategicznym położeniem są to chyba dwa najbardziej antyamerykańsko nastawione kraje świata, a przynajmniej nie dadzą się urobić przez wujka Sama, wróć Donalda :P.... co do Rosji jest nadzieja... przynajmniej Trump ją ma... na pewno z uwagi na bezlitosną geografie, demografie i niedobór surowców kopalnych u sąsiada z południa.... nie, nie chodzi o Mongolię, Kazachstan też pudło:D. Więcej dzisiaj nie chce mi się  już pisać... hehehe. Ps. Pozdrowienia dla smutnych panów, skoro w teorii już się znamy Język

Portret użytkownika kolo21

Nie na temat ale ważne.

Nie na temat ale ważne.

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,TVP-Info-poinformowalo-o-aresztowaniu-Ryszarda-Petru-Nowoczesna-sklada-skarge-do-KRRiT,wid,18688126,wiadomosc.html

 

I wejdzie ustawa, która zamknie usta społeczeństwu, raz na zawsze.Już za likowanie na Facebooku itp.Treści  nawołujących do przemocy, będą karane.Jak na przykład, kogoś zgwałcą, i post pod spodem, że sprawce trzeba ukarać podobnie.I dasz like, to masz sprawę w sądzie.Teraz cenzura na całego będzie.Czyli nikt nie będzie odwiedzał takich stron jak WP.Gdzie Polak może sobie troszkę ciśnienia spuścić, po przez zamieszczenie postów swoich i poparcie innych.Internet spajtuję, a wraz z tym wszystkie zagraniczne firmy telekomunikacyjne.Bo po co mi net, jak jak będę cenzurowany i ścigany za wszystko.No i hasło Hejterzy.Wstawią jakąś raszplę na pierwszą stronę, z tytułem cudownie piękna.To sam komentarz się nasuwa.Tak samo ZNZ, i ich użytkownicy będą ścigani przez pisowskie prawo.Co dziennie ta cholerna partia, wymyślą jak by tu rodakom dowalić.

kolo21

Portret użytkownika Antychryst666

To działa w dwie strony

To działa w dwie strony dzieci polityków , wojskowych ,lekarzy, prawników będą rozjerzadne autami w drodze do prywatnych przedszkoli, szkuł .Wypłyną Adresy zamieszkania polityków , agentow służb, wojskowych, prokuratorów i sęziów .Ciekawie bedzię taki polityk wybierze się na zakupy z żoną ale możę z tych zakupów nie wrucić już.I tak to niestety będzie bo balon wkurwienia kiedys pęknie i nikt nie bęzie nikogo oszczędzał .Tak to się skończy dzici zdrajców narodu będą zabijane razem z ich żonami na ich oczach .Fajna cena za dostatnie życie smierć całej rodziny.Będzie zajebiscie czujecie to jak fajnie będzie politycy czy już sracie w gacie?  Bo ja na waszym miejscu bym się bał i powoli się pakował do izraela !!!

Strony

Skomentuj