Chińskie łodzie patrolowe wpłynęły na japońskie wody terytorialne

Kategorie: 

youtube.com

Trzy chińskie łodzie patrolowe wpłynęły na wody terytorialnych Japonii w pobliżu wysp Senkaku (Diaoyu) na Morzu Wschodniochińskim. Informacje potwierdziłe jednostki japońskiej straży przybrzeżnej. Rośnie napięcie wokół spornego archipelagu.

To już drugi incydent tego typu w ostatnich dniach. Dzisiejszy odnotowano 24 września 2012 roku, o 10.40 czasu lokalnego. Konflikt wokół wysp Senkaku zaczyna wyglądac bardzo niepokojąco a fakt, że w okolicy spornego archipelagu znaleziono złoża ropy naftowej i gazu powodują, że powstaje poważne ryzyko nawet konfliktu zbrojnego.

Dodatkowo do konfliktu może się wmieszać Tajwan, który wysłał już w okolice spornego terytorium około 40 jednostek pływających. Tajpej od jakiegoś już czasu toczy spór z Tokio o prawa do połowów w okolicy spornych wysp. W wyniku działań obcych okrętów rząd japoński wezwał do zaprzestania naruszeń wód terytorialnych ze strony zarówno Tajwanu jak i Chin.

 

 

Ocena: 

0
Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pan Dziobak

Chińczycy zaczynają być coraz

Chińczycy zaczynają być coraz bardziej agresywni względem Japonii. Kto wie, czy chiński manewr nie jest strategicznym majstersztykiem. Być może, Pekin wie o potencjalnej konfrontacji Izraela i Iranu, albo przynajmniej o dalszym rozwoju napięcia między krajami. W przypadku coraz większego zagrożenia na Bliskim Wschodzie, Stany Zjednoczone, prawdopodobnie udzieliłyby Izraelowi militarnej albo przynajmniej wywiadowczej pomocy. Chiny w takim przypadku mogłyby zająć sporne wyspy i zdobyć złoa niezbędnej temu krajowi ropy naftowej. Japonia bez wsparcia USA nie będzie mogła stawić na dłuższą metę stanowczego oporu, chociażby z racji odległości. Waszyngton raczej nie porwałby się na trzeci front. Ze strategicznego punktu widzenia, doskonały plan Pekinu.  Pozdrawiam Pepe

Oto jaja znoszący ssak, który rusza na akcję!

Portret użytkownika Basiek

Ciekawy wpis, jednak nie

Ciekawy wpis, jednak nie rozumiem dlaczego Japonia mialaby liczyc na wsparcie USA. Mozesz bardziej rozwinac, co miales na mysli. Japonia jest wystarczajaco silna, a po za tym to dlaczego mialaby liczyc akurat na USA.

Portret użytkownika bol

"ale  niektórzy są narodem

"ale  niektórzy są narodem wybranym a inni nie, więc są równiejsi i ty śmieciu się do nich nie porównuj. A inni maja dużo forsy i władzy, a ty smieciu nie, więc oni są zdecydowanie lepsi od ciebie. "Wybacz, ale ja nie chcę sie bratać z ludżmi o tak egoistycznych pogladach, zresztą w ich światopoglądzie brak miejsca na jakiekolwiek braterstwo. 

Portret użytkownika Ampa Vatis

Rozumiem Twój punkt widzenia,

Rozumiem Twój punkt widzenia, ja też znam takich ludzi, którzy dla kasy zrobią wszystko, nawet upodlą własne dzieci. Ja im wybaczam, Ty też spróbuj, bo nie można wybaczyć tylko tym kogo lubimy, a innych dalej nienawidzić. Wszystko się zmienia, planeta, człowiek, więc pokaż im, że Ty też się zmieniasz, a oni... no cóż nich dalej uważają się za lepszych od innych, daleko na tym nie pojadą. 

Chcesz wiedzieć więcej?  http://ampavatis.manifo.com/

Portret użytkownika bol

to nie jest nienawiść. To

to nie jest nienawiść. To raczej totalne olewanie , oni są na marginesie moich "zainteresowań". Poprostu w sytuacjach kontaktu z tego typu neandertalem staję sie odruchowo talmudystą . To jak spotkanie oko w oko robalem, można go przekroczyć, ale jak szkudny to trzeba ubić.

Strony

Skomentuj