Chińskie jezioro przybrało krwistoczerwony kolor

Kategorie: 

Źródło: Chinanews.com

W prowincji Shanxi, słone jezioro Yuncheng, zwane również "chińskim Morzem Martwym", stało się nową atrakcją turystyczną. Część jeziora, w ciągu jednej nocy, zmieniła swój kolor na czerwony.

 

Zjawisko to powtarza się każdego roku. Za zmianę koloru odpowiadają algi, które zwykle są zielone. Jednak przy wysokich temperaturach oraz wysokim zasoleniu wody, glony produkują karotenoidy, stąd też wzięło się nietypowe zabarwienie jeziora.

Co ciekawe, tylko część jeziora zmieniła kolor. Jak można zauważyć na zdjęciu, woda po drugiej stronie jezdni nie jest czerwona. Władze lokalne przyznają, że nie mają pojęcia dlaczego zaczerwieniła się tylko jedna strona jeziora.

Zjawiska tego typu nie są rzadkością. W lipcu bieżącego roku, irańskie jezioro Urmia również zmieniło kolor. Charakterystyczne zabarwienie wód obserwowano również we Francji, Australii, Hiszpanii oraz Turcji.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

To czemu algi nie zmieniły

To czemu algi nie zmieniły koloru w sąsiednim jeziorku ?
Dla mnie to jest kolejny znak i ostrzeżenie nadchodzącej apokalipsy...
Znaki są po to żeby je zauważyć - jeśli nie zauważasz znaków nawet na zwykłej szosie to GINIESZ... Chyba nie ma już ani jednej osoby na świecie która by nie zapoznała się z jakimś znakiem który zignorowała nie myśląc nawet nad tym co i dlaczego widziała...

III WOJNA ŚWIATOWA i Trzecia Tajemnica Fatimska -- PRZEPOWIEDNIA - PROROCTWO - WIZJA 3
https://www.youtube.com/watch?v=YboiLM2NGUk

Skomentuj