Chińskie bombowce strategiczne blisko wybrzeża Tajwanu mogą być zwiastunem planowanej wojny o wyspę

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Siły powietrzne chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (PLAAF) niedawno wysłały do izolowanej bazy lotniczej w pobliżu niewielkiej miejscowości Xingning cztery strategiczny bombowce Xian Aircraft Corporation (XAC) H-6 do przeprowadzenia ćwiczeń wojskowych.

 

Zdjęcia wykonane przez cywilną firmę satelitarną ImageSat International przedstawiają cztery chińskie bombowce strategiczne Xian H-6 w bazie lotniczej Xingning. Przyleciały one tam po raz pierwszy od wielu lat.

 

Oficjalne konto ImageSat na Twitterze twierdzi, że „bombowce znajdują się 450 km (280 mil) od wybrzeży Tajwanu." Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, chiński bombowiec H-6 został zaprojektowany do akcji dalekiego zasięgu i odpierania ataków.

 

Uważany jest za strategicznego zamachowca. H-6 mogą przenosić bomby o wadze od dwóch do ośmiu ton z promieniem bojowym 1770 km. Dodatkowo zmodernizowany bombowiec ma promień bojowy około 3500 km.

 

Chińczycy używają H-6 głównie do przenoszenia bomb, a tego typu maszyna może pomieścić do sześciu pocisków, takich jak CJ-10 lub naddźwiękowych rakiet YJ-12. Chiny mają również opracować nowy podwariant H-6K, który obejmuje tankowanie w powietrzu.

 

Dla wszystkich jest jasne, że Tajwan może stać się wkrótce zarzewiem przyszłego konfliktu zbrojnego. Niedawno władze Tajwanu ogłosiły zamiar utworzenia eskadry dronów, która zostanie wykorzystana do stałego patrolowania wybrzeża i granic morskich. Podczas gdy Chiny planują odzyskać swoją zbuntowaną prowincję, Tajwan wzmacnia współpracę ze Stanami Zjednoczonymi i przygotowuje się na odparcie potencjalnego ataku.

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Haszkers

ImageSat jest civilna firma

ImageSat jest civilna firma ale cale to ustrojstwo jest produkowane przez IAI ktore jest firma zbrojeniowa, obie firmy naleza do Izraela.

Israel Aerospace Industries (Hebrew: התעשייה האווירית לישראל ha-ta'asiya ha-avirit le-yisra'el) or IAI (תע"א) is Israel's prime aerospace and aviation manufacturer, producing aerial and astronautic systems for both military and civilian usage. It has 16,000 employees as of 2013. IAI is wholly owned by the government of Israel.

Skomentuj