Chiński szybowiec hipersoniczny okrążył Ziemię na niskiej orbicie okołoziemskiej

Kategorie: 

Źródło: tg

W sierpniu chińska armia przetestowała pocisk Zhangzheng-2C z naddźwiękowym szybowcem i potencjałem jądrowym. Według Financial Times, powołując się na źródła, okrążyła planetę po niskiej orbicie okołoziemskiej, po czym szybowiec wylądował około 32 kilometrów od celu.

Rakiety zdolne do wejścia na niską orbitę okołoziemską, a następnie uderzenia w cele na powierzchni Ziemi, zostały opracowane w latach sześćdziesiątych w ZSRR. Program ten nazwano Systemem Częściowego Bombardowania Orbitalnego. „System” służył w armii sowieckiej do 1979 roku, kiedy to Moskwa podpisała z Waszyngtonem porozumienie o ograniczeniu zbrojeń strategicznych SALT-2.

 

Chiny, podobnie jak wiele innych krajów, aktywnie rozwijają dziś szybowiec naddźwiękowy. Jest to pojazd bezzałogowy, który jest wystrzeliwany z pocisków balistycznych jako ładunek wojny nuklearnej i po powrocie do ziemskiej atmosfery planuje dotrzeć do celu z prędkością hipersoniczną.

 

Chińska armia przetestowała w sierpniu naddźwiękowy szybowiec o potencjale jądrowym. Został on wystrzelony przez rakietę Zhangzheng-2C, która zwykle umieszcza satelity na orbicie. Okrążył Ziemię na niskiej orbicie okołoziemskiej, ale po powrocie do atmosfery bezzałogowy pojazd nie trafił w cel, ale wylądował około 32 kilometry dalej.

 

Źródła podają, że pocisk może teoretycznie dotrzeć do celu przez biegun południowy. Dla wojska amerykańskiego może to stanowić problem, ponieważ ich systemy obrony przeciwrakietowej koncentrują się głównie na północy.

 

Jak poinformował przedstawiciel MSZ ChRL Zhao Lijian, start, o którym pisał Financial Times, został przeprowadzony w ramach regularnych testów technologii statku kosmicznego wielokrotnego użytku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ARTUR

Nie wiadomo , nikt nie

Nie wiadomo , nikt nie pokazał jeszcze Ziemi z kosmosu , nie mylić z orbitą . Wg. naukofców Ziemia kiedyś się zderzyła z inną planetą więc jest możliwe że nasza olbrzymia planeta jest w części zniszczona , jest to teoria tak samo dobra jak inne .

Portret użytkownika baca

Ojcem Mieszka był, według

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę. Córka Bolesława przybrała imię Wiktoria Wałęsa i urodziła samych anonimowych alkoholików...

uzupełniłem ci wpis - nie dziękuj tylko się módl za chińczyków...

 

Portret użytkownika zolik

To część wizji Teresy Neumann

To część wizji Teresy Neumann

 

 

Biada wam, gorszyciele i deprawatorzy dusz. Krótkie są dni panowania waszego. Koniec wasz będzie wśród płomieni razem z bestią, której służycie. Gdy zagrozicie Zachodowi, miecz od Wschodu na was spadnie. Ludy żółtego Goga i Magoga postawiłem na straży bezpieczeństwa Europy. 

Błogosławieństwo Moje dam Słowianom, a Słowianie, choć wielu z nich dzisiaj błądzi, lepiej je przyjmą i obfitszy przyniosą owoc. Będą prawdziwym ludem Moim, ludem Słowa Przedwiecznego i pojmą naukę Moją, i staną się posłusznymi. Nie ci bowiem są wybrani, którzy sami się wybierają, lecz ci, którzy na wołanie Boga wstaną. Nie będą daremne łzy pokuty i modlitwy, a wierność wytrwania nie będzie bez błogosławieństwa i nagrody. 

Zdejmie niewolnica kajdany swoje i stanie się jako królowa. Wstawią się za nią łzy, które Matka Moja pod Krzyżem przelała, a naród, który Ją czci, nie będzie między narodami ostatni.
     

Światłych i mądrych Polsce nie odmówię. W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa i najsprawiedliwsze ustawy, zaśWarszawa stanie się stolicą Stanów Zjednoczonych Europy.
     Polska, która pierwsza karę poniosła, choć wina jej nie była największa, prędzej niż inni się podniosła. W czym zawiniła, przez to musiała doznać kary. Ale już bliski jest koniec jej pokuty. Wytrwa przy Kościele swoim i doczeka wyzwolenia. Nieprzyjaciołom swoim krzywdy pamiętać nie będzie, dobrem za zło zapłaci. Będzie mieć chwałę między narodami i skrzydła szeroko otwarte, rozszerzy też granice swoje. Weźmie narody wierne Kościołowi w nagrodę wierności swojej.

Portret użytkownika Kwazar

Ale to jeszcze nie koniec

Ale to jeszcze nie koniec !Ten chiński  to on trochę jest dla nas fantastyczny i przyziemnie nieosiągalny w uderzeniu. Dlatego cytuję, wymieniam i poruszam straszności z Wułpetuf..Przeczytałem na Włupetach coś takego, a bąkanie to że  " System Iskander. "Groźna broń Rosji. Pociski byłyby w Warszawie po 3 minutach" Pomijam już sensowność tych wypierdzeń wułpetowych ale taki atak nie nastąpi ! Dlaczego ? Bo biorąc pod uwagę strategiczną i taktyczną siłę wojsk polskich To szkoda tych pocisków. Żadna to siła dla pocisków Iskander ! A te z koleii wywołałyby niewspółmierne straty do stawianego im oporu łatwego do zarzegnania. Czyli po co ich używać ???  NA taki pomysł wpadnie tylko wułpetowy autor WYPIERDEK za 5 zeta.

Portret użytkownika Esteban

Stallin ty ignorancie! Od

Stallin ty ignorancie! Od kiedy pocisk balistyczny jest szybowcem? Poród oficera prowadzącego żeby udostępnił ci lepszy program tłumaczący, albo niech mama czyta twoje wypociny Jim je tutaj zamiescisz.

Portret użytkownika Esteban

No tak krynico głupoty. Liść

No tak krynico głupoty. Liść wg ciebie też jest szybowcem, że o rzuconym kamieniu nie wypada nie wspomnieć. Rozumna część ludzkości posługuje się czym takim jak SYSTEMATYKA, to dzięki niej szybowiec jest szybowcem, samolot samolotem, aerostat areostatem a aerodyna aerodyną. Podobnie jak ty jesteś durniem, a nie filozofem.

Portret użytkownika Bolek

USA posiadają hipersoniczne

USA posiadają hipersoniczne pociski altyrelyjskie, które są w stanie z samojezdnych haubic czołgów zestrzelić taki pocisk, a pomóc wtym może rozbudowany inteligentny sytem śledfzenia hipersonicznych rakiet i pocisków nawet wielkości piłki tenisowej.

Portret użytkownika Obserwator

To cała prawda o UFO , jak

To cała prawda o UFO , jak robią  zdjencia rakiet Chińskich z wielu kilometrów to fotki nie są zamazane , ale jak robią fotki  UFO to sa zamazane , w niosek , co ukrywają i jaki jest cel tych manipulacji oszukiwanie społenstwa

Strony

Skomentuj