Chiński superkomputer zasymulował wczesne etapy Wszechświata

Kategorie: 

Źródło: NASA

Sunway TaihuLight to najszybszy superkomputer na świecie. Obecnie żaden superkomputer nie jest w stanie dorównać tej maszynie. Naukowcy z Narodowego Centrum Superkomputerów w Wuxi i Chińskiej Akademii Nauk w Pekinie z pomocą Sunway TaihuLight wykonali największą jak dotąd symulację Wszechświata.

 

Chińska maszyna jest oficjalnie najpotężniejszym superkomputerem na świecie. Sunway TaihuLight posiada moc obliczeniową 93 petaflopsów, zawiera 41 tysięcy procesorów ShenWei i ponad 10,5 miliona rdzeni oraz 1,3 petabajta pamięci RAM. Warto dodać, że drugim najszybszym superkomputerem świata jest chiński Tianhe-2, zaś do końca obecnego roku tamtejsi naukowcy mają ukończyć prace nad prototypem nowego komputera o niezwykłej mocy obliczeniowej 1 eksaflopsa - to około 10 razy więcej od możliwości, jakie prezentuje Sunway TaihuLight.

Źródło: Superkomputer Sunway TaihuLight - źródło: Jack Dongarra/Top500

Chińscy naukowcy skorzystali z tego superkomputera, aby zasymulować narodziny i wczesną ekspansję Wszechświata. Była to największa jak dotąd symulacja, która uwzględniała aż 10 bilionów wirtualnych cząstek, lecz trwała tylko jedną godzinę. Poprzednimi rekordzistami byli badacze z Uniwersytetu w Zurychu, którzy z pomocą superkomputera IBM Piz Daint zasymulowali 25 miliardów wirtualnych galaktyk. W ich skład wchodziło "jedyne" 2 biliony cząstek, lecz symulacja trwała przez 80 godzin.

 

Chińscy naukowcy liczą, że następca Sunway TaihuLight pozwoli odtworzyć jeszcze więcej galaktyk i zostawi konkurencję daleko w tyle. Japońskie władze zapowiedziały, że będą przeznaczać duże sumy pieniędzy na rozwój własnych superkomputerów, z kolei Stany Zjednoczone chcą zbudować maszynę o mocy obliczeniowej 1 eksaflopsa do 2025 roku. Chiny będą w posiadaniu takiego sprzętu jeszcze w 2017 roku.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika BluSky123

Dodam że zastanawiające jest

Dodam że zastanawiające jest to że organizmy żywe w tym nasze ciała składają się z tych samych cegiełek co nasze otoczenie. Tesame cząstki, atomy i cząstki elementarne jak elektrony, protony i neutrony które składają się z kwarków itd. Skąd materia nieożywiona wiedziała jak połączyć atomy pierwiastków w konkretne cząsteczki m.in białek by powstała żywa komórka. Skąd materia wiedziała że musi być DNA by zapisać cechy i funkcje organizmu danego gatunku. DNA działa jak program komputerowy a podobno objętość informacji zawarta w podwójnej nici DNA której pojemność jest większa niż do tej pory sądzono a jest poza zasięgiem wszystkich komputerów razem wziętych. Zresztą to tylko wierzchołek góry pytan.

Portret użytkownika Rodak

Cząstki podstawowe są zawsze

Cząstki podstawowe są zawsze takie same, ale maja inna częstotliwość  fali i ich drgań, co nie jest zauważalne dla ludzkiego oka , a świat niewidzialny n iczym sie nie rózni od świata widzialnego oprócz częstotliwości.

Portret użytkownika BluSky123

Może jednak "nasz" świat jest

Może jednak "nasz" świat jest eksperymentem lub czyms na wzór zoo utworzonym przez nadludzi ktorych postrzegamy jako obcych w sensie UFO. Wyżej postawieni ludzie lub oni(nadludzie) sprawują władze na ziemi lub wykonują instrukcje spoza ziemi udostępniając nam technologię która pewnie dla nich jest archaiczna.

Może właśnie dlatego nasa mydli ludziom oczy by żyli w przekonaniu ze możemy sie stąd wydostać i że faktycznie eksplorujemy układ słoneczny by niepodejzewac że jesteśmy tylko chodowla(owieczkami).

Jeśli faktycznie ziemia jest pod wodnym/szklanym firnamentem to dla mnie oznacza to nic innego(tym bardziej nic nadprzyrodzonego) jak technologię która wykracza poza nasze wyobrażenia i mają za zadanie utrzymać nas w świadomości że jest inaczej bo gdyby ludzie poznali prawdę to kto wie jak by to się skończyło a pewnie wybuchlby totalny chaos.

Może właśnie proroctwa że przyjdzie sąd ostateczny że niebiosa się otworzą  oznacza reset i zabawa zacznie się odnowa.

Bardziej przerażające jak dla mnie jest możliwość że nasz świat jest tylko projekcja a my jej częścią jako symulacja w superkomputerze to wówczas czy ziemia jest plaska, okrągła lub wklęsła kompletnie nie miałoby znaczenia. Znaczenia nie miałoby również badanie wszechświata ponieważ jeśli jest projekcja to można dowolną teorie podciągnąć pod obserwacje i równie dobrze księżyc, słońce czy inne ciała niebieskie mogą być plaska tekstura na firnamencie(sferze) poza która jest odchlan czyli nicość. Jednak konsekwencją jest ciekawe pytanie czy my(ludzie) jesteśmy również symulacja SI czy jednak nasze dusze to prawdziwe ciała leżące gdzieś może podpięte pod komputer by doświadczać tej projekcji a świadomość tego tylko by przeszkadzala.

 

Od dziecka interesował mnie swiat i kosmos lecz nawet jako dziecko spoglądając na gwiazdy i księżyc podświadomie czułem że coś jest nie tak może jednak słusznie.

 

 

 

Portret użytkownika logos49

O kształtowaniu się Ziemi,

O kształtowaniu się Ziemi, człowieka a także oddzieleniu Słońca pisze Rudolf Steiner (posiadający zdolność oglądania pamięci natury) w książce Kronika Akaszy. Jest to niezwykła wiedza, na podstawie której wyłania się logiczny obraz.

Portret użytkownika Dr Piotr

Jedną z  najciekawszych

Jedną z  najciekawszych symulacji, jaka jest stale udoskonalana i rozwijana, to są symulacja całej planety Ziemia ze wszystkim ludźmi, zwierzętami, roślinami, zasobami itp itd...wszystko na potrzeby przewidywania jak się zachowamy i co gdzie się zmieni pod wpływem zmiany danego czynnika...to jest gigantyczny projekt, wymagający mega mocy obliczeniowej.

Tylko jak zwykle jest realizowany nie dla szczytnych celów naukowych, tylko na potrzeby NWO dla zarządzania nami.

Stąd taka ilość zbieranych informacji o nas, sieci satelitów, stacji pomiarowych itd., wszystko by jak najlepiej odwzorować sytuację na planecie Ziemia.

Portret użytkownika inzynier magister

Dokładnie tak Survivormanie !

Dokładnie tak Survivormanie ! Jeżeli wprowadzi się do superkomputera dane o tym jak zamienić małpe słonia to komputer przeprowadzi symulację takiej zmiany ! Ewolucja to fałsz i teoria bez pokrycia w faktach !!! "sama prezentacja faktów potwierdzających autentyczność Biblii nie gwarantuje zmiany poglądów kogoś, kto dotychczas nie wierzył w biblijne stworzenie świata. Zwolennik ewolucji nie zmieni swego punktu widzenia jedynie na drodze intelektualnego przekonywania. Tylko Duch Boży jest w stanie otworzyć oczy człowieka ślepego duchowo. W ciągu ostatnich kilkunastu lat tysiące zagorzałych ewolucjonistów po zbadaniu biblijnego wyjaśnienia powstania i historii życia na Ziemi, odkryło, że jest ono logiczne i prawdziwe. Kreacjonista to osoba, która jest gotowa przyjąć biblijny opis powstania i dziejów Ziemi jako wiarygodny i prawdziwy. Wierzy również, że stwierdzenia zawarte w słowie Bożym mogą zostać poparte przez dowody pochodzące ze świata stworzonego przez Boga. Dla kreacjonisty oczywiste jest, że Pismo święte można stosować jako klucz do zrozumienia praw rządzących powstaniem i dziejami Ziemi. Nawet wielu chrześcijan, którzy ufają Biblii i darzą ją szacunkiem, nie do końca pojmuje opis stworzenia świata. Każdy z nas zastanawiał się kiedyś nad powstaniem wszechświata. Logika i doświadczenie pokazują, że żaden znany nam przedmiot charakteryzujący się uporządkowaną konstrukcją nie mógł powstać w wyniku spontanicznego procesu. Świat wokół nas charakteryzuje się taką konstrukcją i złożonością, że wykracza to poza nasze wyobrażenie, poza tą czasoprzestrzeń. Atomy, cząsteczki, komórki i wszystkie żywe organizmy stanowią dowód, że wszechświat powstał w wyniku mistrzowskiego planu i projektu inteligentnej Nad Istoty. Ponadto logiczne rozumowanie potwierdza, że struktury charakteryzujące się uporządkowaną konstrukcją muszą mieć projektanta. W związku z tym, czy uznanie, że konstrukcja wszechświata jest wynikiem pracy inteligentnego Super Stwórcy-Projektanta nie jest jak najbardziej logicznym rozwiązaniem ?Nie ma nawet skrawka dowodów, z jakiejkolwiek dziedziny nauki, że systemy kodowania, zapisu i przetwarzania informacji mogą powstać w wyniku kumulowania się losowych błędow – jak to postuluje neodarwinowska ewolucja. Przeciwnie – całe nasze doświadczenie, całe świadectwo nauki i inżynierii jednoznacznie mówi, że inteligentna przyczyna musi bezpośrednio stać za procesami kodowania i przetwarzania sygnałów jak to jest na przykład w układach komputerowych, a następnie w układach biologicznych informacji DNA. "

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj