Chiński superkomputer zasymulował wczesne etapy Wszechświata

Kategorie: 

Źródło: NASA

Sunway TaihuLight to najszybszy superkomputer na świecie. Obecnie żaden superkomputer nie jest w stanie dorównać tej maszynie. Naukowcy z Narodowego Centrum Superkomputerów w Wuxi i Chińskiej Akademii Nauk w Pekinie z pomocą Sunway TaihuLight wykonali największą jak dotąd symulację Wszechświata.

 

Chińska maszyna jest oficjalnie najpotężniejszym superkomputerem na świecie. Sunway TaihuLight posiada moc obliczeniową 93 petaflopsów, zawiera 41 tysięcy procesorów ShenWei i ponad 10,5 miliona rdzeni oraz 1,3 petabajta pamięci RAM. Warto dodać, że drugim najszybszym superkomputerem świata jest chiński Tianhe-2, zaś do końca obecnego roku tamtejsi naukowcy mają ukończyć prace nad prototypem nowego komputera o niezwykłej mocy obliczeniowej 1 eksaflopsa - to około 10 razy więcej od możliwości, jakie prezentuje Sunway TaihuLight.

Źródło: Superkomputer Sunway TaihuLight - źródło: Jack Dongarra/Top500

Chińscy naukowcy skorzystali z tego superkomputera, aby zasymulować narodziny i wczesną ekspansję Wszechświata. Była to największa jak dotąd symulacja, która uwzględniała aż 10 bilionów wirtualnych cząstek, lecz trwała tylko jedną godzinę. Poprzednimi rekordzistami byli badacze z Uniwersytetu w Zurychu, którzy z pomocą superkomputera IBM Piz Daint zasymulowali 25 miliardów wirtualnych galaktyk. W ich skład wchodziło "jedyne" 2 biliony cząstek, lecz symulacja trwała przez 80 godzin.

 

Chińscy naukowcy liczą, że następca Sunway TaihuLight pozwoli odtworzyć jeszcze więcej galaktyk i zostawi konkurencję daleko w tyle. Japońskie władze zapowiedziały, że będą przeznaczać duże sumy pieniędzy na rozwój własnych superkomputerów, z kolei Stany Zjednoczone chcą zbudować maszynę o mocy obliczeniowej 1 eksaflopsa do 2025 roku. Chiny będą w posiadaniu takiego sprzętu jeszcze w 2017 roku.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika BluSky123

Dodam że zastanawiające jest

Dodam że zastanawiające jest to że organizmy żywe w tym nasze ciała składają się z tych samych cegiełek co nasze otoczenie. Tesame cząstki, atomy i cząstki elementarne jak elektrony, protony i neutrony które składają się z kwarków itd. Skąd materia nieożywiona wiedziała jak połączyć atomy pierwiastków w konkretne cząsteczki m.in białek by powstała żywa komórka. Skąd materia wiedziała że musi być DNA by zapisać cechy i funkcje organizmu danego gatunku. DNA działa jak program komputerowy a podobno objętość informacji zawarta w podwójnej nici DNA której pojemność jest większa niż do tej pory sądzono a jest poza zasięgiem wszystkich komputerów razem wziętych. Zresztą to tylko wierzchołek góry pytan.

Portret użytkownika Rodak

Cząstki podstawowe są zawsze

Cząstki podstawowe są zawsze takie same, ale maja inna częstotliwość  fali i ich drgań, co nie jest zauważalne dla ludzkiego oka , a świat niewidzialny n iczym sie nie rózni od świata widzialnego oprócz częstotliwości.

Portret użytkownika BluSky123

Może jednak "nasz" świat jest

Może jednak "nasz" świat jest eksperymentem lub czyms na wzór zoo utworzonym przez nadludzi ktorych postrzegamy jako obcych w sensie UFO. Wyżej postawieni ludzie lub oni(nadludzie) sprawują władze na ziemi lub wykonują instrukcje spoza ziemi udostępniając nam technologię która pewnie dla nich jest archaiczna.

Może właśnie dlatego nasa mydli ludziom oczy by żyli w przekonaniu ze możemy sie stąd wydostać i że faktycznie eksplorujemy układ słoneczny by niepodejzewac że jesteśmy tylko chodowla(owieczkami).

Jeśli faktycznie ziemia jest pod wodnym/szklanym firnamentem to dla mnie oznacza to nic innego(tym bardziej nic nadprzyrodzonego) jak technologię która wykracza poza nasze wyobrażenia i mają za zadanie utrzymać nas w świadomości że jest inaczej bo gdyby ludzie poznali prawdę to kto wie jak by to się skończyło a pewnie wybuchlby totalny chaos.

Może właśnie proroctwa że przyjdzie sąd ostateczny że niebiosa się otworzą  oznacza reset i zabawa zacznie się odnowa.

Bardziej przerażające jak dla mnie jest możliwość że nasz świat jest tylko projekcja a my jej częścią jako symulacja w superkomputerze to wówczas czy ziemia jest plaska, okrągła lub wklęsła kompletnie nie miałoby znaczenia. Znaczenia nie miałoby również badanie wszechświata ponieważ jeśli jest projekcja to można dowolną teorie podciągnąć pod obserwacje i równie dobrze księżyc, słońce czy inne ciała niebieskie mogą być plaska tekstura na firnamencie(sferze) poza która jest odchlan czyli nicość. Jednak konsekwencją jest ciekawe pytanie czy my(ludzie) jesteśmy również symulacja SI czy jednak nasze dusze to prawdziwe ciała leżące gdzieś może podpięte pod komputer by doświadczać tej projekcji a świadomość tego tylko by przeszkadzala.

 

Od dziecka interesował mnie swiat i kosmos lecz nawet jako dziecko spoglądając na gwiazdy i księżyc podświadomie czułem że coś jest nie tak może jednak słusznie.

 

 

 

Portret użytkownika logos49

O kształtowaniu się Ziemi,

O kształtowaniu się Ziemi, człowieka a także oddzieleniu Słońca pisze Rudolf Steiner (posiadający zdolność oglądania pamięci natury) w książce Kronika Akaszy. Jest to niezwykła wiedza, na podstawie której wyłania się logiczny obraz.

Portret użytkownika Dr Piotr

Jedną z  najciekawszych

Jedną z  najciekawszych symulacji, jaka jest stale udoskonalana i rozwijana, to są symulacja całej planety Ziemia ze wszystkim ludźmi, zwierzętami, roślinami, zasobami itp itd...wszystko na potrzeby przewidywania jak się zachowamy i co gdzie się zmieni pod wpływem zmiany danego czynnika...to jest gigantyczny projekt, wymagający mega mocy obliczeniowej.

Tylko jak zwykle jest realizowany nie dla szczytnych celów naukowych, tylko na potrzeby NWO dla zarządzania nami.

Stąd taka ilość zbieranych informacji o nas, sieci satelitów, stacji pomiarowych itd., wszystko by jak najlepiej odwzorować sytuację na planecie Ziemia.

Portret użytkownika inzynier magister

Dokładnie tak Survivormanie !

Dokładnie tak Survivormanie ! Jeżeli wprowadzi się do superkomputera dane o tym jak zamienić małpe słonia to komputer przeprowadzi symulację takiej zmiany ! Ewolucja to fałsz i teoria bez pokrycia w faktach !!! "sama prezentacja faktów potwierdzających autentyczność Biblii nie gwarantuje zmiany poglądów kogoś, kto dotychczas nie wierzył w biblijne stworzenie świata. Zwolennik ewolucji nie zmieni swego punktu widzenia jedynie na drodze intelektualnego przekonywania. Tylko Duch Boży jest w stanie otworzyć oczy człowieka ślepego duchowo. W ciągu ostatnich kilkunastu lat tysiące zagorzałych ewolucjonistów po zbadaniu biblijnego wyjaśnienia powstania i historii życia na Ziemi, odkryło, że jest ono logiczne i prawdziwe. Kreacjonista to osoba, która jest gotowa przyjąć biblijny opis powstania i dziejów Ziemi jako wiarygodny i prawdziwy. Wierzy również, że stwierdzenia zawarte w słowie Bożym mogą zostać poparte przez dowody pochodzące ze świata stworzonego przez Boga. Dla kreacjonisty oczywiste jest, że Pismo święte można stosować jako klucz do zrozumienia praw rządzących powstaniem i dziejami Ziemi. Nawet wielu chrześcijan, którzy ufają Biblii i darzą ją szacunkiem, nie do końca pojmuje opis stworzenia świata. Każdy z nas zastanawiał się kiedyś nad powstaniem wszechświata. Logika i doświadczenie pokazują, że żaden znany nam przedmiot charakteryzujący się uporządkowaną konstrukcją nie mógł powstać w wyniku spontanicznego procesu. Świat wokół nas charakteryzuje się taką konstrukcją i złożonością, że wykracza to poza nasze wyobrażenie, poza tą czasoprzestrzeń. Atomy, cząsteczki, komórki i wszystkie żywe organizmy stanowią dowód, że wszechświat powstał w wyniku mistrzowskiego planu i projektu inteligentnej Nad Istoty. Ponadto logiczne rozumowanie potwierdza, że struktury charakteryzujące się uporządkowaną konstrukcją muszą mieć projektanta. W związku z tym, czy uznanie, że konstrukcja wszechświata jest wynikiem pracy inteligentnego Super Stwórcy-Projektanta nie jest jak najbardziej logicznym rozwiązaniem ?Nie ma nawet skrawka dowodów, z jakiejkolwiek dziedziny nauki, że systemy kodowania, zapisu i przetwarzania informacji mogą powstać w wyniku kumulowania się losowych błędow – jak to postuluje neodarwinowska ewolucja. Przeciwnie – całe nasze doświadczenie, całe świadectwo nauki i inżynierii jednoznacznie mówi, że inteligentna przyczyna musi bezpośrednio stać za procesami kodowania i przetwarzania sygnałów jak to jest na przykład w układach komputerowych, a następnie w układach biologicznych informacji DNA. "

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika TOMEK123

Większość myślących ludzi się

Większość myślących ludzi się z Tobą zgodzi w tej kwestii Inżynierze Magistrze .Problem polega na tym ,że większość kreacjonistów przekonuje, że Wszechświat,Układ Słoneczny i Ziemia powstały w ciągu kilku 24-godzinnych dni,a sama planeta Ziemia została stworzona przed powstaniem Kosmosu i Słońca.Taki pogląd stoi w sprzeczności z tym ,co mówi Biblia(Pismo Święte).I skuteczne zniechęca do sięgania po Biblię.Dlatego otwarcie trzeba mówić ,że Wszecmocny Bóg Jahwe stworzył Kosmos i Ziemię i trwało to miliony ,może miliardy lat.Zaś kolejne etapy stwarzania opisane w Biblii w pełni zgadzają się z kolejnością procesów geologiczno-fizycznych,a potem biologicznych.Jeśli ktoś ma wątpliwości-zapraszam do dyskusji na argumenty i fakty naukowe,a nie na epitety.

Portret użytkownika keri

Tomku, ty starasz się być

Tomku, ty starasz się być poprawny w wierze, tyle ze ta Twoja wiara jest wiarą w fałsz. Skoro nie wiesz, czy Wszechświat był stwarzany miliony lat  czy miliardy, to dlaczego stanowczo twierdzisz, że nie powstał w kilka dni?

Nie odczytujesz biblii, tylko wchłaniasz cudze interpretacje nie mające żadnego uzasadnienia.

I co za durny bełkot zacytowałeś: "kolejne etapy stwarzania opisane w Biblii w pełni zgadzają się z kolejnością procesów geologiczno-fizycznych,a potem biologicznych."

W tym rzecz, że się nie zgadzają. Naukowcy odnajdują odciski łap dinozaura obok odcisków stóp człowieka. Nauka oficjalna nie potwierdza biblijnego opisu, że najpierw została stworzona Ziemia a potem Słońce, księżyc i gwiazdy.

Aleś wdepnął i nawet nie widzisz jak jesteś programowany na idiotę i niewolnika.

Portret użytkownika TOMEK123

Mimo że starasz się mnie

Mimo że starasz się mnie obrazić Keri- odpowiem na ten i następny post.Jestem to winien czytelnikom którzy czytają różne poglądy i nie wiedzą kto ma rację.                                                                                                          -dla Tego, kto stworzył coś tak ogromnego jak Wrzechswiat czas obiegu coś tak mikroskopijnego jak Ziemia wokół malutkiej gwiazdeczki ,czyli Słońca, ma niewielkie znaczenie.Dzień dla Wszechmocnego Boga Jahwe może oznaczać dla Ziemi tysiące ,miliony ,miliardy lat .                                                                             -dzień w języku hebrajskim może oznaczać 24 godziny od wieczora do wieczora lub bliżej nieokreślony upływ czasu,np dzień żniw oznaczał początek żniw które trwały nieokreślony czas ,ale na pewno nie jeden literalny dzień.       -oglądamy początki gwiazd w mgławicach i mimo upływu "kilku dni" nie wykształciły się z nich układy planetarne.

drugi zarzut                                                                                                           -nie ma pewności, że " Naukowcy odnajdują odciski łap dinozaura obok odcisków stóp człowieka."                                                                                     -w stwarzaniu życia na Ziemi uczestniczyli Aniołowie.    

księga Hioba 38;4-7                                                                                              - (4) Gdzieś był, gdy zakładałem ziemię? Powiedz, jeżeli znasz mądrość. (5) Kto wybadał jej przestworza? Wiesz, kto ją sznurem wymierzył? (6) Na czym się słupy wspierają? Kto założył jej kamień węgielny (7) ku uciesze porannych gwiazd, ku radości wszystkich synów Bożych?                                                                                                                Jest w Biblii wiele opisów materializowania się Aniołów w ludzkiej postaci ,więc odcisk stopy jest możliwy,ale nie oznacza ,że  ludzie żyli razem z dinozaurami.O tym po co były potrzebne dinozaury na Ziemi innym razem.

trzeci zarzut                                                                                                           -  księga Rodzaju 1;1                                                                          (1) Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię                                                 Czy Mojżesz tu pisze o tym, że niebo nie zawierało gwiazd? Czy pisze ,że najpierw Była Ziemia a potem niebo.                                                     -księga Rodzaju 1;2-5                                                                                      (2) Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami. (3) Wtedy Bóg rzekł: Niechaj się stanie światłość! I stała się światłość. (4) Bóg widząc, że światłość jest dobra, oddzielił ją od ciemności. (5) I nazwał Bóg światłość dniem, a ciemność nazwał nocą. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień pierwszy.                                                                                                              Jesteśmy obserwatorem na powierzchni świerzo uformowanej Ziemi,która jest jeszcze gorąca.Woda jest w postaci  gazowej,czyli pary wodnej o wysokiej temperaturze.Nic nie widać .Po jakimś czasie Ziemia i para wodna stygnie i staje się rzadsza.Zaczynamy rozrużniać światło i ciemność.Pytanie co powoduje ' Światłość ".Czyż nie Słońce?                                                            -księga Rodzaju 1;6-8                                                                                             (6) A potem Bóg rzekł: Niechaj powstanie sklepienie w środku wód i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich! (7) Uczyniwszy to sklepienie, Bóg oddzielił wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem; a gdy tak się stało, (8) Bóg nazwał to sklepienie niebem. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień drugi.                                                                                                          Ciąg dalszy stygnięcia Ziemi:część pary wodnej skrapla i pokrywa równomiernie powierzchnię Ziemi,pozostała część unosi się postaci gęstych ,nieprzeniknionych chmur-w dalszym ciągu nasz obserwator na Ziemi nie widzi gwiazd ,Słońca i Księżyca.                                                                                    -księga Rodzaju 1;8-13                                                                                          (9) A potem Bóg rzekł: Niechaj zbiorą się wody spod nieba w jedno miejsce i niech się ukaże powierzchnia sucha! A gdy tak się stało, (10)Bóg nazwał tę suchą powierzchnię ziemią, a zbiorowisko wód nazwał morzem. Bóg widząc, że były dobre, (11) rzekł: Niechaj ziemia wyda rośliny zielone: trawy dające nasiona, drzewa owocowe rodzące na ziemi według swego gatunku owoce, w których są nasiona. I stało się tak. (12) Ziemia wydała rośliny zielone: trawę dającą nasienie według swego gatunku i drzewa rodzące owoce, w których było nasienie według ich gatunków. A Bóg widział, że były dobre. (13) I tak upłynął wieczór i poranek - dzień trzeci.                                                              -Ciekła woda radykalnie ostudziła powierzchnię Ziemi,co spowodowało ruchy tektoniczne i wypiętrzanie suchej ziemi ponad poziom mórz.wtedy nadeszła kolej stworzenie przez Boga Jahwe roślin,które zaczeły przetwarzać dwutlenek węgla w tlen.Tak,tak-pierwsze były rośliny,bez tlenu żadne zwierzęta nie mogłyby żyć!Jakoś w filmach o powstawaniu życia "zapomina się" o tym fakcie.                                                                                                                   księga Rodzaju 1;14-19                                                                                          (14) A potem Bóg rzekł: Niechaj powstaną ciała niebieskie, świecące na sklepieniu nieba, aby oddzielały dzień od nocy, aby wyznaczały pory roku, dni i lata; (15) aby były ciałami jaśniejącymi na sklepieniu nieba i aby świeciły nad ziemią. I stało się tak. (16) Bóg uczynił dwa duże ciała jaśniejące: większe, aby rządziło dniem, i mniejsze, aby rządziło nocą, oraz gwiazdy. (17) I umieścił je Bóg na sklepieniu nieba, aby świeciły nad ziemią; (18) aby rządziły dniem i nocą i oddzielały światłość od ciemności. A widział Bóg, że były dobre. (19) I tak upłynął wieczór i poranek - dzień czwarty.                                                      -Spadek ilości dwutleku węgla i wzrost tlenu w atmosferze ochłodził ją,dzięki czemu obserwator na Ziemi mógł w końcu zobaczyć Słońce ,Księżyc i gwiazdy (dla niego Bóg Jahwe "stworzył je"w tej chwili),choć przecież  to Słońce powodowało efekt "jasności" przez chmury.Proszę zwrócić uwagę na:   "aby wyznaczały pory roku, dni i lata;"-dopiero teraz !! Słońce ma wyznaczać 24-godzinne dni.                                                                                                   księga Rodzaju 1;20-25                                                                                          (20) Potem Bóg rzekł: Niechaj się zaroją wody od roju istot żywych, a ptactwo niechaj lata nad ziemią, pod sklepieniem nieba! (21) Tak stworzył Bóg wielkie potwory morskie i wszelkiego rodzaju pływające istoty żywe, którymi zaroiły się wody, oraz wszelkie ptactwo skrzydlate różnego rodzaju. Bóg widząc, że były dobre, (22) pobłogosławił je tymi słowami: Bądźcie płodne i mnóżcie się, abyście zapełniały wody morskie, a ptactwo niechaj się rozmnaża na ziemi. (23) I tak upłynął wieczór i poranek - dzień piąty. (24) Potem Bóg rzekł: Niechaj ziemia wyda istoty żywe różnego rodzaju: bydło, zwierzęta pełzające i dzikie zwierzęta według ich rodzajów! I stało się tak. (25) Bóg uczynił różne rodzaje dzikich zwierząt, bydła i wszelkich zwierząt pełzających po ziemi. I widział Bóg, że były dobre.                                                                  Nie jest powiedziane, jakie konkretne były etapy stwarzania  zwierząt i ile czasu to trwało w "dniach ziemskich".Tak jak stopniowo Ziemia stygła etap po etapie ,tak Bóg Jahwe stopniowo stwarzał zwierzęta od olbrzymich dinozaurów pożerających roślinność  w ogromnych ilościach po zwierzęta ,które nie zagrażały katastrofalnie przyszłemu człowiekowi.                                księga Rodzaju 1;26-31                                                                                           (26) A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka a Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi! (27) Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. (28) Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi. (29) I rzekł Bóg: Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. (30) A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona. I stało się tak. (31) A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień szósty.                                                              Ukoronowaniem stwarzania Ziemi było stworzenie człowieka.Nastąpiło to, gdy Ziemia była już w miarę stabilna geologicznie,a wielkie wymierania w postaci Wylewu Syberyjskiego czy Indyjskiego były przeszłością.Ziemia była w tym momencie bardzo piękna ,ale jaka jest teraz, to już inna historia.                            Jak widzisz Biblia jest zgodna z nauką i zdrowym rozsądkiem ,tylko trzeba ją dokładnie czytać i analizować.   

 

Portret użytkownika keri

Tomku, już masz wgrany

Tomku, już masz wgrany program niewolnictwa i otępienia, i nic do Ciebie nie przemówi.

Resztkami niezatrutego umysłu przeczytaj sam sobie co napisałeś:

pierwszego dnia bóg stworzył Ziemię a czwartego dnia Słońce i księżyc.

Oficjalna nauka twierdzi, że Ziemia nie powstała pierwsza.

Jaką masz tu zgodność biblii z oficjalną nauką? Piszę oficjalną, gdyż na taką się powołujesz.

Jaką masz zgodność ze zdrowym rozsądkiem w drugim opisie stwarzania umieszczonym w biblii, według którego najpierw był stworzony człowiek a potem rośliny (zwierzęta dużo później)? Co ten człowiek jadł? (rodz.2.4-7)

Nie widzisz, że te dwa biblijne opisy stwarzania świata są wzajemnie sprzeczne?

W pierwszym opisie najpierw były rośliny, potem zwierzęta, potem człowiek. W drugim opisie najpierw człowiek, potem rośliny, potem zwierzęta.

Nie widzisz sprzeczności w biblii, nie widzisz braku rozsądku, nie widzisz sprzeczności z oficjalną nauką.

Dałeś się zmanipulować, organizacja ŚJ to pralnia mózgów. Chcą zrobić z Ciebie bezmózgiego niewolnika.

Twój wybór, Twoje konsekwencje, Twoje stracone życie. I to teraz, kiedy jest przeogromny dostęp do wiedzy, Ty się na nią zamykasz i cudze brednie z broszurek do manipulacji przyjmujesz za swoje poglądy.

Strony

Skomentuj