Chiński robot będzie próbował dostać się na studia

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Agencja informacyjna Xinhua poinformowała, że opracowany w Chinach robot AI-MATHS intensywnie przygotowuje się do egzaminów wstępnych, próbując dostać się na studia w ciągu kilku dni.

Robot został stworzony przez firmę AI Chengdu Zhunxingyunxue Technology, która specjalizuje się w rozwoju sztucznej inteligencji. Specjaliści zaangażowani w tworzenie robota twierdzą, że podczas eksperymentu AI-MATHS będzie próbował zdać egzamin wstępny na chińskie studia. Aby tego dokonać, urządzenie będzie musiało odpowiedzieć na pytania dotyczące testu z matematyki, podczas dwugodzinnego egzaminu.

 

Dyrektor generalny korporacji twierdzi, że robot nadal się doskonali, także poprzez zaangażowanie w udoskonalanie sztucznej inteligencji. W lutym bieżącego roku urządzenie wzięło udział w podobnym egzaminie, w którym zdobyło 93 punkty na 100 możliwych. Najnowszy test ma być bardziej skomplikowany, ale także robot znacznie się poprawił w ciągu ostatnich miesięcy.Jednak nawet po pomyślnym przejściu egzaminu AI-MATHS nie zostanie przyjęty na studia, za to twórcy będą mieli możliwość ocenić jego zdolność do rozwoju, co pozwoli na wdrożenie kolejnych zadań. Egzaminy wstępne rozpoczynają się w Chinach 7 lipca, więc firma ma już niewiele czasu na przygotowanie swojego kandydata.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Witek

Sztuczna inteligencja zawsze

Sztuczna inteligencja zawsze pozostanie z tyłu bo ktoś ją musi zaprogramować, może być bardzo dobra w schematach, szybkości i powtarzaniu ale nie ma mechanizmu ewolucyjnego więc w sposób naturalny musi aby się rozmnażać podporządkowywac sobie ludzi którzy ją konserwują, programują, naprawiają i projektują. Sztuczna inteligencja jest doskonałym przykładem pasożyta.

Skomentuj