Chiński łazik wysłał nowe zdjęcia Marsa

Kategorie: 

Źródło: CNSA

Chiński łazik Zhurong zebrał już dość obszerny zbiór danych z Czerwonej Planety. Odkąd łazik wylądował na powierzchni Marsa, wyruszył na południe, aby zbadać nowy teren.

 

Łazik codziennie za pomocą posiadanych kamer nawigacyjnych i topograficznych (NaTeCam) wykonywał zdjęcia skał, wydm i innych obiektów. W międzyczasie inne instrumenty, takie jak Mars Rover Radar (RoPeR), Mars Rover Magnetometer (RoMAG) i marsjańska stacja klimatyczna (MCS) zbierały dane na temat pola magnetycznego planety, jej pogody i tajemnic ukrytych pod powierzchnią.

 

Zhurong będzie badał budowę geologiczną planety, charakterystykę warstwy powierzchniowej i rozmieszczenie lodu wodnego na Marsie. Zajmie się również badaniem właściwości pól elektromagnetycznych i grawitacyjnych. Pozwoli ci to dowiedzieć się więcej o klimacie i historii Marsa, aby znaleźć ślady możliwego obcego życia i określić przydatność planety do kolonizacji.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Chińczycy dominują nad

Chińczycy dominują nad światem w zasadzie już w każdej dziedzinie. Nie,mnie to wcale nie napawa radością czy optymizmem ale takie są fakty. Zapytać by się tylko chciało...No i gdzie te ich plastikowe zabawki się podziały ? Powiem w ponurej refleksji, że widać dzisiaj jaki to był "chiński teatr cienia" a raczej " plastikowy teatr dla mało rozgarniętych" Czekam jeszcze na dopięcie ostatniego guzika chińskiego nitek Jedwabnego Szlaku. Problem tkwi w tym, że należymy do kręgu tzw. kultury zachodu a chińska kultura (nie azjatycka, bo ta jest bardzo różna ) Chińska wlaśnie (a ich FIZYCZNY oddech mamy już na karku) zmienia dla nas WSZYSTKO. 

Portret użytkownika SurvivorMan

W taki właśnie sposób

W taki właśnie sposób Chińczycy w spokoju przejmują kontrolę nad światem!!! Bo kiedy w świecie szeroko pojętego zachodu, politycy są zajęci wykorzystywaniem wirusa do zakładania kagańca społeczeństwu... Kiedy lewacy są zajęci wymyślaniem kolejnych płci, a wszystkowiedzące internetowe dzieci klawiatury, wrzeszczeniem: "wyprawy kosmiczne to ściema!"... 
To w tym samym czasie blisko 1,5 miliarda Chińczyków, w pocie czoła tyra w każdej dziedzinie życia by stworzyć potęgę!
Zacznijmy się więc przyzwyczajać, że za maksymalnie dekadę, to w Chinach wszystko będzie największe, najlepsze, najbogatsze i to od Chin wszystko będzie zależało, a nie jak dotąd od USA!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Survi za 10 lat to ani ciebie

Survi za 10 lat to ani ciebie ani półtora miliarda żółtych ludzików nie będzie, świat nie potrzebuje porzeraczy zasobów, przynajmniej tak twierdzą twoi panowie władcy tego matrixa, albo się całkowicie od niego odłączysz albo zostaniesz przerobiony na "mydło" i twoja finka ci nie pomoże

 

 

Strony

Skomentuj