Chiński łazik wysłał nowe zdjęcia Marsa

Kategorie: 

Źródło: CNSA

Chiński łazik Zhurong zebrał już dość obszerny zbiór danych z Czerwonej Planety. Odkąd łazik wylądował na powierzchni Marsa, wyruszył na południe, aby zbadać nowy teren.

 

Łazik codziennie za pomocą posiadanych kamer nawigacyjnych i topograficznych (NaTeCam) wykonywał zdjęcia skał, wydm i innych obiektów. W międzyczasie inne instrumenty, takie jak Mars Rover Radar (RoPeR), Mars Rover Magnetometer (RoMAG) i marsjańska stacja klimatyczna (MCS) zbierały dane na temat pola magnetycznego planety, jej pogody i tajemnic ukrytych pod powierzchnią.

 

Zhurong będzie badał budowę geologiczną planety, charakterystykę warstwy powierzchniowej i rozmieszczenie lodu wodnego na Marsie. Zajmie się również badaniem właściwości pól elektromagnetycznych i grawitacyjnych. Pozwoli ci to dowiedzieć się więcej o klimacie i historii Marsa, aby znaleźć ślady możliwego obcego życia i określić przydatność planety do kolonizacji.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Chińczycy dominują nad

Chińczycy dominują nad światem w zasadzie już w każdej dziedzinie. Nie,mnie to wcale nie napawa radością czy optymizmem ale takie są fakty. Zapytać by się tylko chciało...No i gdzie te ich plastikowe zabawki się podziały ? Powiem w ponurej refleksji, że widać dzisiaj jaki to był "chiński teatr cienia" a raczej " plastikowy teatr dla mało rozgarniętych" Czekam jeszcze na dopięcie ostatniego guzika chińskiego nitek Jedwabnego Szlaku. Problem tkwi w tym, że należymy do kręgu tzw. kultury zachodu a chińska kultura (nie azjatycka, bo ta jest bardzo różna ) Chińska wlaśnie (a ich FIZYCZNY oddech mamy już na karku) zmienia dla nas WSZYSTKO. 

Portret użytkownika SurvivorMan

W taki właśnie sposób

W taki właśnie sposób Chińczycy w spokoju przejmują kontrolę nad światem!!! Bo kiedy w świecie szeroko pojętego zachodu, politycy są zajęci wykorzystywaniem wirusa do zakładania kagańca społeczeństwu... Kiedy lewacy są zajęci wymyślaniem kolejnych płci, a wszystkowiedzące internetowe dzieci klawiatury, wrzeszczeniem: "wyprawy kosmiczne to ściema!"... 
To w tym samym czasie blisko 1,5 miliarda Chińczyków, w pocie czoła tyra w każdej dziedzinie życia by stworzyć potęgę!
Zacznijmy się więc przyzwyczajać, że za maksymalnie dekadę, to w Chinach wszystko będzie największe, najlepsze, najbogatsze i to od Chin wszystko będzie zależało, a nie jak dotąd od USA!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Survi za 10 lat to ani ciebie

Survi za 10 lat to ani ciebie ani półtora miliarda żółtych ludzików nie będzie, świat nie potrzebuje porzeraczy zasobów, przynajmniej tak twierdzą twoi panowie władcy tego matrixa, albo się całkowicie od niego odłączysz albo zostaniesz przerobiony na "mydło" i twoja finka ci nie pomoże

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika r

Dobre tez bylo, ze jak wbijal

Dobre tez bylo, ze jak wbijal ta tyczke pod flage i bylo slychac wbijanie. Oczywiscie w prozni dzwiek nie przewodzi sie, wiec powiedzieli, ze to skafander przewodzil dzwiek, jak byla polewka. To tak samo jak w Gwiezdnych Wojnach slychac jak te lasery w prozni strzelaja, psiu, psiu, oczywiscie dla lepszego efektu dla ogladajacego, bo dzwieki nie bedzie slychac. Ci durnie z NASA zrobili to samo na Ksiezycu, zeby ludzie tez to polkneli, tylko ze w ten sposob sie wysypali, bo niby byla to transmisja na zywo.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać a w związku z tym lepiej być tak mądrym że aż głupim czy tak głupim że aż mądrym ?

Portret użytkownika Quark

Po pierwsze ten 1% odnosi sie

Po pierwsze ten 1% odnosi sie TYLKO do ciśnienia gazów składowych atmosfery a po drugie kolor "nieba" zależy przede wszystkim od składu atmosfery , który na Marsie jest zupełnie inny niż na ziemi . Bo tu mamy 78% azotu i 21% tlenu oraz 1% pozostałych gazów (mieszanka szlachetnych i CO2) a na Marsie to 95.32 % CO2 , 2.7% azotu i 1.6% argonu oraz 0.38% gazów śladowych . Inne gazy , inna gęstość i grubość atmosfery oraz mniejsza ilość światła słonecznego , brak pola magnetycznego , inna jonizacja itd.

To jak ma wyglądać marsjańskie "niebo" -- jak ziemskie ? 

Skoro nie wierzysz w wyprawy kosmiczne to jaki dowód by Cię przekonał ... zgaduję , że ŻADEN ! Ale w "świętego mikołaja" z zaprzęgiem z reniferów , Matkę boską i Boga niewidzialnego , nie dającego znaku istnienia oraz w cały świat spiskujący przeciw Tobie to wierzysz bez zająknięcia .. RE-RESEARCH.pl — W 2139 „będą na świecie sami warjaci”, czyli historia  pewnych ekstrapolacji 

Widząc co tu ludzie wypisują to coraz bardziej mnie ta refleksja przekonuje !

Portret użytkownika ​euklides

a po drugie kolor "nieba"

a po drugie kolor "nieba" zależy przede wszystkim od składu atmosfery

A zastanawiałeś się kiedyś czemu niebo robi się pomarańczowe, purpurowe i czerwone podczas zachodu słońca? Zmienia nam się skład atmosfery?

Strony

Skomentuj