Chiński Juan może zostać rekomendowany przez MFW jako waluta rezerwowa

Kategorie: 

Źródło: Internet

Chiński Juan ma szansę zostać nową walutą rezerwową świata Kilka tygodni temu pojawiła się informacja wskazująca na to, że Chiny stały się największą gospodarką świata. Naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy jest wzrost znaczenia chińskiej waluty. 

 

Pierwszy krok w tym kierunku wykona niedługo Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW). Mniej więcej pod koniec przyszłego roku MFW będzie dokonywać zmian w koszyku walut, które mogą być stosowane przez kraje członkowskie funduszu, w celu akumulowania swoich rezerw walutowych. Dzięki temu MFW przyczyni się do osłabienia dolara i euro, które sa teraz rekomendowane jako waluty rezerwowe.

Jednak aby mogło do tego dojść konieczne jest jeszcze uzyskanie poparcia większości ze 187 krajów, które sa uczestnikami Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Stany Zjednoczone z pewnością zrobią wszystko, aby utrudnić ten proces, ponieważ banki centralne mogą wtedy dokonać dywersyfikacji rezerw pozbywając się dolarów i euro oraz zastępując je chińskimi juanami. Konsekwencją będzie zapewne znaczne osłabienie dolara, który nadal uważany jest za walutę rezerwową świata.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Czy to przypadkiem nie

Czy to przypadkiem nie znaczy, że Amerykanie oddaja drfukowanie pieniędzy Chińczykom ?  Czy to jest jakaś gra USA i Anglii,. która ma służyc przejęciu chinskich interesów przez nich. ?

Portret użytkownika dąb

Dlaczego Chiny miały tak

Dlaczego Chiny miały tak wysoki wzrost , bo juan nie był urynkowiony . Nie wiadomo czy same Chiny będą chciały by juan był walutą rezerwową.  To może być też sprawa USA by juan był wymienialny, Wtedy wystarczy podbić wartość juana a osłabić dolara i gospodarka chińska przestaje być konkurencyjna a amerykańska na' odwrót. A że Chiny już nie będą mogły się wycofać  to ich wzrost gospodarczy będzie zależeć od "niewidzialnej " czyli żydowskiej ręki "wolnego" rynku. 

Portret użytkownika jaron22

Chinom wbrew pozorom nie jest

Chinom wbrew pozorom nie jest na rękę by ich waluta stała sie rezerwową walutą Świata. Doprowadziłoby to do znacznego wzrostu jej kursu a to by bardzo mocno udeżyłow eksport towaró Chińskich. Na to nie mogą oni sobie pozwolić, bo rozwaliłoby to ich gospodarkę. takze myślę, że w obecnej sytuacji oni bedą bardziej zabiegać o dolara niż sami amerykanie:) Pozatym są oni głónym wierzycielem USA wiec na penwow nie bedą działać na ich szkodę. Bo kto bezie im spłacał kredyt??

Portret użytkownika colleeman

Nie wiem czy Kolega wie, ale

Nie wiem czy Kolega wie, ale na dzień dzisiejszy Chiny mają 80 biliardów - powtarzam osiemdziesiąt biliardów dolarów rezerw zdeponowanych w dolarze i euro. Kredyty mogłyby spłacić w dwie sekundy- tylko po co? Na odsetki wraz ze spłatą "rat" wydają dużo mniej niż ich zysk wynikającycy ze wzrostu gospodarczego. To tak jakbyś miał kredyt 2000 zł, zarabiał miesięcznie 5000 a ratę płacił 150 zł. Stwierdzasz, że przez dwa lata popłacisz po 150 zł nie obciążając budżetu choć już dzisiaj możesz zapłacić całość. Chiny to gospodarczą potęgą. Zarówno Europa jak i USA zaczyna być w czarnej dupie o Putinowie nawet nie wspomnę.

Portret użytkownika Marcin Czas

Slabo u Ciebie z wiedza

Slabo u Ciebie z wiedza ogólną jak i ze slownictwem z poziomu szkoly podstawowej. Otoz biliard po polsku to 10^15 czyli kwadrylion. Ale tak to jest jak ktos nie umie sobie przeliczyc anglosaskiego ukladu jednostek i miar. A teraz co do faktow, rezerwy walutowe Chin wynosza.obecnie ponad 3,8 biliona USD.
"Ucz sie ucz bo nauka to potegi klucz"

Pozdrawiam serdecznie

Skomentuj