Chiński gigant Alibaba chce zbudować centrum logistyczne w Polsce. Trwa realizacja projektu Nowy Jedwabny Szlak

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Polska, ze względu na jej atrakcyjne położenie w Europie, może wejść w skład wielkiego chińskiego projektu zwanego Nowym Jedwabnym Szlakiem. Dla naszego państwa jest to oczywiście wielka szansa na udział w pomyśle szybko rozwijających się Chin, który może nam przynieść duże udziały oraz stabilność. Jednak czy pozwolą na to Stany Zjednoczone?

 

Chiny postrzegają Polskę jako ważnego partnera w Nowym Jedwabnym Szlaku. Nasz kraj, według założeń Pekinu, mógłby stać się hubem transportowym, czyli miejscem, z którego chińskie towary mogłyby być dostarczane na całą Europę. Silne powiązania Polski z potężnymi Chinami zapewniłyby nam bezpieczeństwo – nie musielibyśmy więcej martwić się ewentualnym atakiem czy to ze strony Rosji, Niemiec, czy też islamistów.

 

Jest to także szansa na rozwój gospodarczy Polski. Chiny inwestują ogromne pieniądze w państwach sojuszniczych, które uczestniczą w Nowym Jedwabnym Szlaku. W takiej sytuacji również i my moglibyśmy na tym skorzystać – jako hub transportowy, Polska stałaby się poważnym konkurentem dla dominacji gospodarczej Niemiec w Europie.

Wszystko jednak zależy od rządu w Warszawie – a właściwie od naszych obecnych sojuszników, od których nasze władze otrzymują instrukcje. W chwili obecnej nie wiadomo, czy Polska właściwie odrzuciła udział w chińskim projekcie handlowym. Wiadomo jednak, że w Chinach istnieją już plany, które uwzględniają udział Polski. Prezes Worldwide Logistics (WWL) Jacky Lim powiadomił, że chiński gigant handlowy Alibaba we współpracy z WWL i ATC Cargo chce otworzyć „olbrzymie” centrum logistyczne w Polsce. W naszym kraju miałyby powstać magazyny, z których towary byłyby następnie dostarczane do pozostałych państw Europy.

Co istotne – Alibaba to jedna z największych firm zajmująca się tzw. e-handlem. Fakt, że Jack Ma, najbogatszy Chińczyk chce u nas inwestować powinno zwrócić uwagę polskich władz. Niestety tu pojawia się problem – projekt handlowy to jedno, a polityka to drugie.

 

Polska znajduje się w dość niekorzystnej sytuacji. Z jednej strony konflikt polityczny z Niemcami, z drugiej zagrożenie z Rosji, a w samym środku – Stany Zjednoczone. W naszym kraju stacjonują amerykańskie wojska, które, przynajmniej oficjalnie, chronią nas przed atakiem ze strony Rosji. Wiadomo jednak, że Stanom Zjednoczonym mocno nie podoba się Nowy Jedwabny Szlak i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby Amerykanie przebywali w naszym kraju, aby bronić swoich interesów. Wiemy przecież, że w interesie USA jest blokada Nowego Jedwabnego Szlaku.

Udział Polski w wielkim projekcie wydaje się raczej mało prawdopodobny. Można jednak założyć, że Chiny zechcą zabezpieczyć swoje interesy z pomocą wojska. Rezultatem tego może być nawet wybuch wojny pośredniej w naszym kraju. Kolejnym rozwiązaniem może być celowa destabilizacja Polski na wzór Ukrainy, jeśli Stany Zjednoczone uznają, że nie będą mieć większych szans w starciu z Chińczykami. Jak sami widzimy – możliwości są bardzo różne. Fakt jest jednak taki, że Polska znów jest przeciągana z jednej strony na drugą i jeśli uwolnimy się od okupacji amerykańskiej, to znajdziemy się pod okupacją chińską. Będzie to okupacja gospodarcza, ale wciąż będzie to okupacja.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika zio017

Jedwabny szlak bez dróg juz

Jedwabny szlak bez dróg Biggrin juz sobie wyobrazam trasport na naszych dwuch płatnych autostradach hahah...które juz w tej chwili kipią od cięzarowek,nie mowiąc juz o naszej super koleji co jezdzi wolniej niz za komuny.Ale jak chińczycy nam wszystko wyybuduja to jest za:P

Portret użytkownika Jakub1:1

Polska to takie miejsce na

Polska to takie miejsce na mapie w zarządzie syjonistycznym. Rząd warszawski to pachołki izraelsko amerykańskie, zresztą sami czosnkożercy. O czym tu mowa. Możemy się tylko przyglądać. Amerykanie mają nas w d..... Pozwolą na jedwabny szlak pod warunkiem że odkroją większą część tortu albo dla zasady nie pozwolą, żeby inne rozdanie syjonistycznej hydry azjatyckiej nie zarobiło.Tak działa watykańska nierządnica czyli Deep State. I tyle. Jest opcja II, chazarska mafia czyli Deep State straci wpływy co nie jest wykluczone i wtedy każdy wariant jest możliwy.

Portret użytkownika Mojeimię44

Ja na ten szlak jedwabny

Ja na ten szlak jedwabny mowię szlak łabędzie. Łaaaa! Będzie i byłby gdyby nie Polski rząd, który ziewa nienawiscią do wszystkich rządów sąsiadujących z nami państw. Zaloże się, że za otrucie tych agentow rosyjskich odpowiadają tez polacy. Zbyt głośno o polsce się w Europie zrobiło to trzeba było odwrócić kota ogonem. Sami zobaczycie, że ta prawda kiedyś wyjdzie. Ci co mnie znają wiedzą, że nie często sie mylę no chyba, że chodzi o ortografie. Czekam na śledztwo rosyjskie i na rosyjskie kontrole. Prawda wyjdzie. Ten agent co go zgarnęła ABW mógł coś wiedzieć. Jak on tam miał Marek W? 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Ractaros96

Polityka zagraniczna to jedno

Polityka zagraniczna to jedno, a rozwój gospodarki to drugie. Jakbym był premierem, to zamiast gierek politycznych i nazywania jednego mocarstwa przyjacielem, a drugiego wrogiem, traktowałbym wszystkie państwa równo i po prostu robił biznes Biggrin Ostatecznie najważniejszą rzeczą jest gospodarka, w następnej kolejności technologia i wojsko (obie dziedziny polegają na sile gospodarki, która ich rozwój finansuje), a na szarym końcu jest to, co dla naszych władz się liczy najbardziej w polityce zagranicznej, czyli iluzoryczne sojusze na papierze.

Gdyby problem z imigrantami eskalował i doprowadził do wojny domowej na zachodzie Europy, to silna gospodarczo, technologicznie i militarnie Polska mogłaby się zabezpieczyć budując mur na granicy, zapewnić bezpieczeństwo wewnętrzne swoim obywatelom i...dalej robilibyśmy biznes z resztą świata Smile ...Oczywiście w trakcie przyjmując białych uchodźców z Zachodu.

Jeśli Rosja nie zajęłaby Białorusi czy Ukrainy do tego czasu, to moglibyśmy zbudować jakąś Zjednoczoną Federację Europejską i zrobilibyśmy dobrze to, czego nie zrobiła Unia Europejska. Na świecie zostaliby tylko następujący gracze, którzy mieliby coś do powiedzenia: Chiny, Rosja, Japonia, Unia Afrykańska, Brazylia, USA i nasza Zjednoczona Federacja Europy (Litwa, Łotwa, Estonia, Polska, Białoruś, Ukraina, Czechy, Słowacja i może jeszcze kilka małych państewek bałkańskich).

Wybaczcie, rozmarzyłem się nieco Wink

Czasem tak myślę, że gdy czegoś bardzo się chce, to można wszystko i nic ani nikt ci nie może stanąć na drodze do celu.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika inzynier magister

szkopy i inne filantropy już

szkopy i inne filantropy już budują centrum w Polsce, takie które ma zniszczyć naszącywilizację ! "Organizacja upominająca się w ostatnich dniach na ulicach polskich miast o liberalizację przepisów aborcyjnych garściami czerpie z zagranicznych środków. W tle ponownie pojawia się nazwisko Georga Sorosa.Wedle informacji do jakich dotarła Niezależna, za antyrządowymi akcjami organizowanymi w Polsce (bo to nie tylko protest związany z propozycją zmiany tzw. „kompromisu aborcyjnego”, ale też wcześniejsze „obywatelskie” wystąpienia) stoi m.in. Fundacja „Akcja Demokracja”, która miała w 2017 roku od podmiotów związanych z Niemcami otrzymać blisko 100 tys. euro.Dziennikarze ustalili, że Fundacja finansowana jest przez Europejską Fundację Klimatyczną (EFK). Na jej czele stoi były wiceminister finansów Niemiec i były wiceprezes Deutsche Banku. Zdaniem Niezależnej, w EFK są także osoby powiązane z francuskim rządem jak Laurence Tubiana, francuska dyplomatka i ekonomistka. Zaś założycielem EFK był George Polk, współpracownik i wspólnik George’a Sorosa.Niezależna podała też, że „Akcja Demokracja” otrzymywała wsparcie z niemieckiej organizacji Campact, która jest członkiem międzynarodowej sieci OPEN, działającej pod auspicjami MoveOn. Tą zaś sponsoruje George Soros. http://www.pch24.pl/kto-wspiera-finansowo-proaborcyjne-ruchy--slady-prowadza-nie-tylko-do-sorosa,59180,i.html#ixzz5AvrgIYtE

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj