Chiński dyplomata ostrzega USA, że wojna handlowa może zamienić się w prawdziwą wojnę

Kategorie: 

Źródło: Globalbalita.com

Ambasador Chin w Stanach Zjednoczonych Cui Tianki powiedział, że zachowanie bliskiej współpracy gospodarczej między krajami jest jedynym rozwiązaniem dla zażegnania obecnej wojny handlowej. Dyplomata stwierdził również, że jeśli amerykańscy „twardogłowi” zechcą wbić klin między dwie największe na świecie gospodarki, niewykluczone, że wybuchnie kolejna globalna wojna.

 

Cui Tianki w wywiadzie dla Reutera zaznaczył, że władze Chin liczą na złagodzenie konfliktu z USA podczas zbliżającego się szczytu G20 w Argentynie, ponieważ wzajemna współpraca ma istotne znaczenie dla globalnej gospodarki. Dyplomata przypomniał, że wojny celne w latach 30. XX wieku, tuż przed wybuchem II wojny światowej, doprowadziły do poważnych napięć.

 

Ambasador Chin w USA stwierdził, że w zeszłym wieku miały miejsce dwie wojny światowe, a pomiędzy nimi był wielki kryzys gospodarczy. Jeśli obecna wojna handlowa będzie się pogłębiać, niewykluczone, że będziemy mieć powtórkę z historii. Cui Tianki powiedział, iż trzeba zrobić wszystko, aby temu zapobiec.

Źródło: Wikimedia Commons

Władze Chin zaznaczają, że nie chcą prowadzić wojny handlowej ze Stanami Zjednoczonymi, ale będą chronić swoje interesy i nie pozwolą, aby Amerykanie stawiali swoje warunki, a Chińczycy musieli je wszystkie respektować. Pekin posiada amerykańskie obligacje rządowe o wartości 1,15 biliona dolarów i choć posiada możliwość wyprzedania długu, najprawdopodobniej nie zrobi tego w obawie przed destabilizacją rynków finansowych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Taki mały komentarz,

Taki mały komentarz, skierowany do co poniektórych poniżej: Musicie laicy zrozumieć prostą sprawę: Geopolityka nie jest czarno-biała! To nie jest tak jak wam wmówiły media masowego ogłupiania, że jest sobie dobre USA i złe Chiny!
Chiny w swej polityce nie robią niczego, czego nie robi, albo nie robiło wcześniej USA! To co teraz robią Chiny, to nic innego jak strategia oparta o elementy amerykańskiej doktryny Monroe! I tak jak jankesi przejęli wpływy na Karaibach za czasów Prezydenta Wilsona, wypychając stamtąd Brytyjczyków, tak teraz mocarstwo chińskie robi to samo w obrębie swoich granic, budując swoją strefę wpływów! Normalka!
A Polska jak nie stanie się natychmiast neutralna i nie przeczeka tej przepychanki mocarstw, żeby zobaczyć z kim trzymać przez najbliższe kilka dziesięcioleci, to poleci na pysk! A może nawet ponownie zniknie z mapy świata! Ale tym razem na dłużej niż 123 lata!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Jonny Bravo

Podczas II WŚ a także

Podczas II WŚ a także wcześniej na całym świecie przepędzano Żydów, zabijano ich i ochoczo wydawano nie tylko Niemcom i wywożono. Tylko nie w Polsce, Polacy tego nie robili. Taraz mamy tego konsekwencje.
 

Portret użytkownika SurvivorMan

Niestety dla prężących klatę

Niestety dla prężących klatę jankesów, Chińczycy to nie kolesie w sandałach i spódnicach z bliskowschodniej pustyni... Z którymi de facto ostatecznie "potężni" jankesi nigdy sobie do końca nie poradzili... Więc w konfrontacji z Chińczykami, powiedzmy sobie otwarcie, USA nie ma żadnych szans i każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o geopolityce, przyzna mi rację.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika inzynier magister

chińskie komuchy co to

chińskie komuchy co to zbudowały już w chinach nowoczesny obóz koncentracyjny nadzorowany przez sztuczną inteligencję sie zdenerwowały że nie będzie kasy na zbrojenia ? i że enie będą mogły ssać kasy ze zlewaczałych stanów zjednoczonych ? to znaczy że Trump powinien mocniej dokręcić śrubę komuchom z chińskiej republiki sztucznej inteligencji !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika SurvivorMan

Po ostatnim wybryku pani

Po ostatnim wybryku pani TFUUU ambasador USraela w Polsce, nie mam już żadnych wątpliwości, że wolę aby Polska trzymała z Chińczykami niż z tą szemraną, zakłamaną, zdradziecką, zbuntowaną kolonią brytyjską zza oceanu, która tak się w tym roku skompromitowała i pokazała swoje prawdziwe oblicze, że już tylko ostatni bezmózgowiec uważa ją za przyjaciela Polski!!!
I niech plusy i minusy pod tą wypowiedzią, staną sie swoistą ankietą na ten temat!!!
AMEN! Jak mawiają jahwistyczni kapłani!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika jol

dogadajmy się z nimi w

dogadajmy się z nimi w sprawie Nowego Szlaku Jedwabnego, to nasza historyczna rola ;P

z takim sojusznikiem niegroźna Rosja czy Niemcy, będą bronić inwestycji i końcowki centralnego rozladunku

Propaganda, poprawność polityczna, socjotechniki są tak stare jak ludzkość.

Strony

Skomentuj