Chińska stacja kosmiczna prawdopodobnie spadnie na Ziemię w trakcie Wielkanocy

Kategorie: 

Źródło: CMSA, YouTube/Qronos16

Chińska stacja kosmiczna Tiangong-1, stanowiąca ważny krok milowy w chińskim programie kosmicznym, od dłuższego czasu koziołkuje na orbicie. Moment deorbitacji jest nieunikniony, a jej ruch na tyle chaotyczny, że nie wiadomo kiedy Tiangong-1 wejdzie w atmosferę. Jak wynika z najnowszych prognoz Europejskiej Agencji Kosmicznej, która została opublikowana 21 marca, stacja kosmiczna  spadnie na Ziemię między 30 marca a 2 kwietnia.

Tiangong-1 został wystrzelony na orbitę pod koniec września 2011 r., aby pomóc przetestować technologie dokowania wymagane do budowy stacji kosmicznej. Docelowo Chiny planują utworzyć własną stację do 2020 roku. Jest to dla nich o tyle ważne, że nie uczestnicza oni w projekcie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. 

Po spełnieniu swojej roli stacja Tiangong-1 została skazana na destrukcję poprzez wejście w atmosferę ziemską. Jednak ze względu na jej masę, fragmenty prawie na pewno dotrą do Ziemi. Do tej pory nie zdołano jednak ustalić, gdzie dokładnie Tiangong-1 spadnie na Ziemię. Biorąc pod uwagę dane na temat pozycji statku kosmicznego, prawdopodobnie spadnie on gdzieś pomiędzy 43° szerokości północnej oraz 43° szerokości geograficznej południowej.

Chiny przyznały, że utraciły kontrolę nad stacją orbitalną Tiangong-1 już w 2016 roku. Najprawdopodobniej jej szczątki spadną gdzieś do oceanu, ale nie można niestety wykluczyć, że stanie się pechowo tak, że jakies żelastwo jednak uderzy w ląd i to byłoby bardzo niebezpieczne ze względu na prędkość, z którą może dojśc do tej kolizji. Miejmy nadzieje, że szczęście dopisze i stacja zostanie zutylizowana w bezpieczny sposób.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Robert12345678

zgodnie z proroctwem,

zgodnie z proroctwem, apokalipsa ludzkości nastąpi po dziewięciu znakach, z których ostatni przewiduje pojawienie się „mieszkań w niebiosach”. Jedno z nich spadnie na naszą planetę z okropnym hukiem. Indianie Hopi przewidują, że po upadku „niebiańskiej siedziby zatrzęsie się cała Ziemia”, będzie dużo dymu i ognia. Rozpocznie się wielka wojna, która będzie ostatnią dla ludzkości.

 

Portret użytkownika knight83

Stacja prawdopodobnie splonie

Stacja prawdopodobnie splonie w atmosferze i znikomy jej fragment ma szanse dotrzec do powierzchni. 70 % to woda, a i pacyfik stanowi jej znaczna czesc. Zakladam za wlasnie w pacyfik spadna jej szczatki. Straszenie ze za jej sprawa stanie sie jakas tragedia grozaca ziemia jest nie na miejscu. Dziennie w ziemie uderzaja mereoryty, co jakis czas spada nieczynny satelita czy samolot. 

Portret użytkownika NIEDŹWIEDŹ

Ta stacja może spaśc na

Ta stacja może spaśc na yellowstone. Opisano to zresztą w przepowiedni indian hopi.(Nie, bym wierzył specjalnie w przepowiednie ,taka ciekawostak poprostu.) Wulkan jest ostatnio bardzo aktywny. Ta stacja zawiera na swoim pokładzie substancje chemiczne. Jesli one w jakiś sposób dostaną się do skupiska magmy ,będzie wybuch. Nawet jeśli stacja spadnie na wulkan ,w mediach nic nie powiedzą, bo wywołało by to panikę. Więc pewnie usłyszymy niedługo w mediach ,że spadła ona w innej lokalizacji ,co prawdopodobnie będzie kłamstwem. Wuklan nie wybuchnie zaraz po upadku stacji lecz po kilku tygodniach, a nawet miesiącach) Jedno jest pewne stacja zmierza wprost na kalderę. Możecie wierzyć lub nie ,pożyjemy zobaczymy.

Portret użytkownika Pio'76

Na tym portalu, czy

Na tym portalu, czy innemedium była taka „informacja”. Z resztą z opisu wynikało, że spadnie w przedziale kilu-kilkunastu dni, czyli kij wie kiedy, ale na pewno na kalderę Biggrin

Zupełnie nielogiczne, ale jakie ekscytujące... 

Strony

Skomentuj