Chińską prowincję Jilin nawiedziło trzęsienie ziemi, a potem uderzyło tornado. Żywioł zniszczył tysiące domów

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Wyjątkowe nieszczęście dopadło mieszkańców miasta Songyuan w prowincji Jilin. W ciągu jednego dnia doświadczyli silnego trzęsienia ziemi i tornada, które doprowadziło do rozległych zniszczeń. Wciąż nic nie wiadomo o ofiarach śmiertelnych.

 

Płytki wstrząs o magnitudzie 5,7 w skali Richtera wystąpił około 27 km na północny zachód od Songyuan w nocy o godzinie 1:30 czasu lokalnego. Konsekwencją tego zdarzenia było uszkodzenie i zniszczenie ponad 10 tysięcy domów w dzielnicy Ningjiang. Na miejsce wysłano grupę ekspertów oraz pomoc humanitarną dla poszkodowanych. Lokalne media podają, że nie odnotowano żadnych przypadków śmiertelnych i nie ma rannych, co zastanawia biorąc pod uwagę skalę zniszczeń.

Tego samego dnia, około godziny 12:00 czasu lokalnego, Songyuan nawiedziło tornado. Żywioł zniszczył drzewa i uszkodził samochody. Wystąpiły również problemy komunikacyjne. Po trzęsieniu ziemi wystąpiły niekorzystne warunki pogodowe, które sprzyjały powstaniu tornada. Ponownie nie ma żadnych informacji o ofiarach.

 

Władze lokalne sprawdzają stan bezpieczeństwa kluczowej infrastruktury. Pojawi się również konieczność zabezpieczenia i naprawy wszystkich zniszczonych mieszkań.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj