Chińska prowincja Xinjiang wprowadziła zakaz noszenia długich bród i burki

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Leif Harboe/CC BY-NC-ND 2.0

Prowincja Sinciang, która znajduje się w północno-zachodniej części kraju i jest zamieszkana głównie przez muzułmanów, zabroniła posiadania długich bród, noszenia burki oraz zasłaniania twarzy. Władze tłumaczą, że chcą w ten sposób zwalczyć islamski ekstremizm.

 

Nowe przepisy weszły w życie od 1 kwietnia. Oprócz wyżej wymienionych kwestii, mieszkańcy Sinciang mają nakaz oglądania telewizji państwowej i wysyłania swoich dzieci do szkół. Nie wolno im niszczyć dokumentów prawnych, ignorować polityki planowania rodziny i brać ślubów stosując ceremonie religijne. Pracownicy stacji kolejowych, lotnisk czy sklepów mają zakaz obsługiwania osób, które zasłaniają całe ciało lub twarz i mają obowiązek wezwać policję.

 

Powyższych nakazów i zakazów muszą przestrzegać wyznawcy islamu, ale także innych religii. Złamanie prawa będzie oczywiście wiązało się z surowymi karami. Władze prowincji Sinciang reagują w ten sposób na konflikty między muzułmańską mniejszością a Chińczykami Han oraz islamskie akty terrorystyczne.

 

Prezydent Xi Jinping zaproponował nawet, aby umieścić na granicy prowincji wielki mur, co miałoby przyczynić się do stabilizacji sytuacji. Działania Chin przeciwo radykalnemu islamowi są tak samo potępiane jak decyzje Donalda Trumpa czy wielu europejskich polityków, którzy wprost ostrzegają przed postępującą islamizacją.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll
Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika lipka

Całkowicie się z tobą zgadzam

Całkowicie się z tobą zgadzam w sprawie zwierząt ale też popieram władze chińskie za radykalizm w sprawie muzułmanów, z radykalizmem islamskim można walczyć tylko ich własną bronią równie radykalną polityką wobec nich.

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika Ulvhedin

Chiny to inna kultura Oni nie

Chiny to inna kultura Oni nie dają się tak łatwo podbić władcom Rzymu. Nasz rejon przegrał... . Żeby wymyślić nowego Boga. Trzeba mieć godnego oponenta... w przypadku tego pierwszego jest nim szatan (o wielu ksywkach). Dla Jezusa wymyślono... ta dam antychrysta (o wielu ksywkach). wszystko się równoważy i dlatego dochodzimy do sedna sprawy. Polskę toczy rak od ponad 1000 lat, od momentu w którym pozwoliliśmy przesłonić Sobie prawdę? Jaka to prawda - pewnie każdy z Was, w głebi serca, ją zna - wsłuchaj się we własne Ja, a odkryjesz we własnej podświadomości brakujące elementy (?)  ...  Jedna z czołowych religii tego świata polega na bezgranicznym cierpieniu, a za co tak cierpią? skoro życie nie polega na umartwianiu się, tylko na rozwijaniu swojej świadomości bliskiej Boga o którym zapomnieli ? Przestali się do niego zwracać, wyznając bałwochwalców, zapomnieli kim i czym są, a czysta i bezgraniczna moc jest na wyciągnięcie ręki. Tylko musisz zrzucić lunatyczne spojrzenie i wyrwać się z transu, tylko wówczas poznasz przesłaniającą Tobie prawdę czytelniku.  ! Prawdę: kajdany założone na naszą narodową świadomość od stuleci. Poznasz  tego naszego Boga który nazywa się WOLNOŚĆ. Którą Nam zabrano!

Portret użytkownika Medium

Ulvhedin, to tak imiennie do

Ulvhedin, to tak imiennie do mnie? Napisałam ironicznie o Fatimie, bo mierzi mnie ta historia z objawieniami, a szczególnie nagonką na jakiś kraj. Kultura łacińska traktuje śmiertelnie poważnie te schizy grupki dzieci...
 

Skomentuj