Chińska policja pokazała pierwsze egzemplarze automatycznych funkcjonariuszy w stylu Robocopa

Kategorie: 

Źródło: Global Times

Chińska policja z miasta Handan w prowincji Hebei zaczęła używać wielofunkcyjnych robotów do patrolowania ulic. Roboty używają sztucznej inteligencji i mogą m. in. ostrzegać o wypadkach i robotach drogowych.

Policja z Handan ogłosiła użycie trzech rodzajów robotów policyjnych. Każdy z nich wykorzystuje sztuczną inteligencję, przetwarzanie danych w chmurze, nawigację laserową oraz system kolekcji danych typu Big Data.

 

Pierwszy z nich to robot patrolu drogowego, który przypomina funkcjonariusza policji w żółtym mundurze i białym kapeluszu, może identyfikować i robić zdjęcia kierowców popełniających wykroczenia drogowe. Drugi udziela porad na stacjach diagnostycznych i jest w stanie odpowiadać na pytania. Trzeci natomiast ma na celu ostrzeganie kierowców przed wypadkami i robotami drogowymi.

Li Huai, urzędnik z Biura Bezpieczeństwa Publicznego Handan, powiedział, że roboty otrzymają więcej funkcji w zakresie zarządzania ruchem i będą pełnić dyżury przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

 

W ostatnich latach swoje zastosowanie znajduje coraz więcej innowacji technologicznych. Podczas świętowania Chińskiego Nowego Roku policja w wielu miastach użyła robotów i sztucznej inteligencji do rozpoznawania twarzy, sprawdzania biletów, wyszukiwania zaginionych osób i udzielania pasażerom porad dotyczących bezpieczeństwa.

W kwietniu w Shenzhen, w prowincji Guangdong, zaprezentowano pierwszy w Chinach komisariat policji 5G, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, takie jak szkło AR i drony patrolowe.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj