Chińska policja będzie wykorzystywać rzeczywistość rozszerzoną

Kategorie: 

Źródło: Technology News na youtube.com

Głośny projekt Google Glass zyskał właśnie nowych użytkowników. Jak się okazuje, okulary łączące rzeczywistość ze światem wirtualnym są teraz stosowane przez chińską policję. Na początku tego miesiąca służby stacji kolejowej w miejscowości Zhengzhou zyskały futurystyczne gadżety, które mają im ułatwić wykonywanie codziennej pracy.

Google Glass ma pomóc chińskiej policji w sprawdzaniu dokumentów pasażerów i wyłapywaniu ewentualnych podróbek. Dane rejestrowane przez okulary są przesyłane do urządzeń z systemem operacyjnym Android. Następnie komputer przetwarza informacje, porównując je z danymi dostępnymi w systemie.

 

Specyfikacja Google Glass obejmuje 4-rdzeniowy procesor Cortex-A7, 1 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, 8-megapikselowy aparat rejestrujący filmy w rozdzielczości 1080 p. Okulary posiadają także funkcję rozpoznawania głosu i kontroli gestów.

Do dziś chińska policja dzięki zastosowaniu sprzętu Google zdołała złapać 7 osób poszukiwanych listem gończym i 26 posiadaczy fałszywych dokumentów, a to tylko wyniki z jednej stacji kolejowej. Planuje się już, że produkt ma zostać dostosowany także do pomocy w pracy pracownikom logistyki, bezpieczeństwa oraz medycyny.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika CzarnyOlo

Fajnie było chodzić do

Fajnie było chodzić do biblioteki albo gadać z Normalnymi ludźmi w knajpach i na prywatkach. Bez zmartfionów i internetu tuu0. Bez okularów co to żeczywistość wyszczeżają a szczęścia nie dają albo inteligencji szczucznej itp. pollepszaczy.

Portret użytkownika euklides

Bo do zrobienia zdjęcia

Bo do zrobienia zdjęcia dokumentu i porównania go z danymi w bazie danych potrzebne są futurystyczne okulary za setki, a może i tysiące dolców. Państwowe urzędy wszędzie jednak są tak samo głupie i defraudują ogromne środki.

Skomentuj