Chińska firma zbuduje "rakietę ze skrzydłami", aby podbić turystykę kosmiczną

Kategorie: 

Źródło: Space Transportation

Space Transportation, firma pochodząca z Chin pracuje nad samolotem kosmicznym, który pozwoli w bardzo krótkim czasie przetransportować ludzi w odległe miejsca na Ziemi. Maszyna ma być wykorzystywana w turystyce kosmicznej, a pierwszy lot miałby odbyć się już za kilka lat.

 

Chińska firma określa swój wynalazek jako "rakietę ze skrzydłami". Chodzi o samolot kosmiczny wielokrotnego użytku, który mógłby dostarczać satelity na orbitę lub zapewniać podróż suborbitalną, zabierając pasażerów z jednego punktu na Ziemi do drugiego. Konstrukcja miałaby być tańsza w użyciu od rakiet i szybsza od tradycyjnych samolotów.

 

Samolot kosmiczny Space Transportation ma startować pionowo, a podczas pionowego lądowania maszyna wyląduje na trzech nogach. Pochodząca z Pekinu firma chce kontynuować testy naziemne do 2023 roku. Pierwszy próbny lot ma odbyć się w 2024 roku, a załogowy - już w 2025 roku. Natomiast do 2030 roku chiński samolot kosmiczny ma odbyć pierwszy testowy lot suborbitalny wraz z załogą.

Firma Space Transportation ma ambitne plany i wiele już osiągnęła, biorąc pod uwagę fakt, że została założona w 2018 roku. W ciągu zaledwie kilku lat zbudowała dwa pojazdy Tianxing 1 oraz Tianxing 2 i przeprowadziła 10 testów naziemnych, a ostatni z nich miał miejsce 23 stycznia 2022 roku.

 

Chińska firma ewidentnie próbuje wkroczyć w szybko rozwijający się rynek kosmiczny. W przyszłości Space Transportation zapewne będzie chciała rywalizować m.in. w sferze turystyki kosmicznej z takimi firmami jak SpaceX, czy Virgin Galactic.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dzik

Od kilkudziesięciu lat zawsze

Od kilkudziesięciu lat zawsze "za kilka lat i za kilka tat". Te kila lat już dawno minęło. Zróbcie w końcu wycieczki w ten kosmos i na księżyc i wtedy coś napiszcie...

E.. nie potraficie robić wycieczek na księżyc? "bo technologia gdzieś zaginęła - cytat z nasa". Wiecie dlaczego nas to nie dziwi?

Chwała i Sława naszemu Bogu, który stworzył Niebo i Ziemię, i wszystko co w nich jest.

Portret użytkownika MarC

Nikt na ksiezyc nigdy nie

Nikt na ksiezyc nigdy nie poleci. Ani na Marsa. Amerykanie w dupie byli gowno widzieli. A Ruskie, owszem oblecieli dookola ksiezyc bez lądowania, ale wrocili na Ziemie sztywni. Problemem jest Van Allan radiation belt... i nikt tego nie przezyje. Tak wiec bon voyage!

Portret użytkownika Q

Głupoty gadasz . Ten "pas

Głupoty gadasz . Ten "pas radiacyjny" to jedynie nagromadzenie promieniowania kosmicznego na "granicy" ziemskiego pola magnetycznego. A nie jest to promieniowanie jak z reaktora atomowego ale przeważnie elektrony , które zatrzyma cienki kawałek blachy. Zrozum , że ziemskie pole magnetyczne jest BADZO SŁABE - bo przecież nie wyrywa nikomu z rąk młotka czy siekiery prawda ? - ma jedynie duże rozmiary bo ziemia jest duża a jego "moc" ledwie odchyla igłę kompasu. Skoro więc tak słabe pole magnetyczne chroni nas tu na ziemi przed tym promieniowaniem to i cienka obudowa pojazdu kosmicznego też da radę. Sondy kosmiczne które wracają na ziemię przywożąc jakieś próbki księżycowe czy cokolwiek innego nie są przecież napromieniowane i nikt ich ołowiem nie oklada ani w specjalnym kombinezonie do nich nie podchodzi.

Portret użytkownika ba

Czyli nie ma znaczenia jaki

Czyli nie ma znaczenia jaki kraj :

Z tego wynika ze bogaci mogą sobie na wycieczki latać na orbitę a biednym nie wolno zimą palić węglem w piecu aby sie ogrzać ,  kto więcej spala CO2 ,  ten co pali w "piecu" czy ten co jezdzi na wycieczki na orbiite ziemi,

Objawienia11:  Ale narody srodze się rozgniewały i nadszedł twój srogi gniew i wyznaczony czas na sądzenie umarłych i danie nagrody+ twym niewolnikom, prorokom,+ i świętym, i bojącym się twego imienia, małym i wielkim,+ oraz na doprowadzenie do ruiny+ tych, którzy rujnują ziemię”.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Ted

W Chinach rządzą Chińczycy.

W Chinach rządzą Chińczycy. Nie jak w większości krajów na tej planecie, gdzie rządzą obcy, mający głównie na celu niszczenie krajów w których objęli władzę. Chiny w bardzo krótkim czasie stały się potęgą, praktycznie w każdej dziedzinie. Również w kosmosie. Po prostu działają dla siebie i wzmacniają swój kraj. Już dawno minęły czasy w których opierali się na cudzych rozwiązaniach, ale na pewno wyciągają wnioski ze zmian, które zachodzą w innych krajach. I tworzą jeszcze lepsze rozwiązania.

Zniszczę tą planetę.

 

Portret użytkownika spokoluz

Polityke jako broń , Chiny

Polityke jako broń , Chiny mają opartą o najlepszą strategię prowadzenia wojny na każdym szczeblu - polityka , ekonomia , siły zbrojne - Sztuka Wojny Sun-tzu . Warto przeczytać a wtedy nie napiszecie już niczego bez analizy i chłodnej oceny bez emocji.

Zaczynasz patrzeć wtedy czyimiś oczami zgodnie z przysłowiem " wejść w czyjeś buty" i spojrzeć na daną sytuację z punktu widzenia tego czy tamtego. Patrząc tylko ze "swojego podwórka" nie dostrzega się tego co widzą Ci z tej czy tamtej strony gdyż jesteś otoczony swoją rzeczywistością i wg, niej wydajesz opinię często okraszoną propagandą i wizualizacją z TVmendiów.

Lektura fajna ale często wymaga zatrzymania się zrozumienia treści czyli przełączyć sie na odbiór z tzw. drugiej strony rzeki , My widzimy tamten brzeg a Ci z drugiej strony widzą nasz brzeg i wygląda on inaczej niż to co My widzimy u siebie bo nie mamy tak szerokiej perspektywy obserwowania swojego brzegu tak jak Ci z drugiej strony.

Już raz to napsiałem - obawiam się , że tą lekcję ruscy tez odrobili z dalekowzrocznością w czasie czego nie zrobiły nasze patowładze w Polsce , ue i nato - bo są zadufani w swoim kulcie wielkości i zajebistości.

uzupełnienie :

są minusy czyli frakcja destrukcyjna , które wie , że to jest prawda ze sztuka wojny sun-tzu Smile

miło mi , że są tacy , co chcą zdewaluować rzeczywistość propagując skrzywioną rzeczywistość , pamiętajcie - pieczęć krwi , tego nie możecie pokonać słabe bolki , ta energia i tak was pokona , jestescie tego świadomi ale do upadłego ( na szczęście nasze a nie wasze ) walczycie o swoje status quo a i tk padniecie trupem  :)  cześć wszystkim słowianom , którzy walczą pieczęcią krwi a nie orężem zbrojnym Smile Twoja broń to energia a nie stal , przed energią nie ma obrony. Wykonaj rytuał pieczęci tak jak podpowiada Ci intuicja , to Twój rytuał , to Twoja energia aby zwyciężyc zło tego świata . Nie obawaiaj się , Tobie to nie zaszkodzi bo walczysz o dobro. Każda energia zwalczająca zło się potęguje bo światłość to dobro a ciemność to brak dobra , bądź pieczęcią światłości. Nie znajdą Cię , myśl pozytywnie o dobrych ludziach, o dobrej pomcy , wyrzeknij się zła i przemocy w myślach a pokonamy zło, myśląc źle , z nienawiścią niwelujesz dobro myśli - ludzie dobej woli pokonają każde zło swoją energią. Kładąc sie spać pomyśl o tym aby pomagać zwalczać zło dobrem - ta energia jest ponad wszystko i jeśli wypłynie z kilku milardó serc i ich przodków ( a Ci są bardzo ważni ) zło zginie - mamy to w sercach !!!

 

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !