Chińska firma wprowadza usługę klonowania kotów

Kategorie: 

Źródło: tg

21 lipca urodził się kotek o imieniu Garlic, sklonowany przez firmę Sinogene Biotechnology Company z Pekinu.

 

Według lokalnych mediów, Garlic był pierwszym pomyślnie sklonowanym kotem w Chinach (pierwszy kot sklonowany na świecie urodził się pod koniec 2001 roku). „Po udanym utworzeniu stworzenia zaczniemy świadczyć oficjalne usługi klonowania”- powiedział reporterom Zhao Jianping, zastępca dyrektora firmy.

 

Klonowanie kota lub psa wymaga wyhodowania zarodka z komórki zwierzęcej przed wszczepieniem do macicy matki zastępczej. Cały proces, od ekstrakcji komórek do porodu, zajmuje co najmniej dwa miesiące, powiedział Lai Liangxue, badacz z Chińskiej Akademii Nauk. Aby stworzyć kopię swojego zwierzaka, będziesz trzeba wydać około 35 tysięcy dolarów.

 

Garlic i kot, z którego komórki zostały pobrane do klonowania, wyglądają absolutnie identycznie, ale mają inny charakter. Zdaniem ekspertów czas życia „kopii” będzie taki sam jak zwykłego zwierzęcia. Firma planuje również zastosować technologię sztucznej inteligencji lub interfejs człowiek – maszyna. Pozwoli to przenieść wspomnienia i charakterystyczne cechy „oryginalnego” zwierzęcia do swojego klona.

 

Według Zhao Jianpinga kilku właścicieli kotów już zarezerwowało usługę na wypadek śmierci swoich zwierząt. Dwa lata temu Sinogene z powodzeniem sklonował psa o imieniu Lun Lun. Teraz firma oferuje usługi tworzenia kopii psów. Koszt przeprowadzenia procedury wynosi 54 tysiące dolarów. Pomimo faktu, że wielu przedstawicieli świata nauki jest sceptycznych wobec powszechnego wprowadzenia klonowania i edycji genów, technologia produkcji kilku genetycznie identycznych organizmów nie stoi w miejscu. Na początku roku w Chinach urodziło się pięć klonów makaków ze zmienionymi genami.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Można sobie klonować psy ,

Można sobie klonować psy , koty a nawet ludzi i co z tego , skoro w każdym przypadku będzie to zupełnie inna jednostka tyle tylko ,że fizycznie przypominająca pierwowzór i wcale nie jest powiedziane ,że taka kopia ulubionego pupila zechce polubić swojego "dawnego" pan/a/ią ..  Za te (każdorazowe) kilkadziesiąt tysięcy $ można by uszczęśliwić całą rzeszę zwierzaków , które zapełniają "więzienne" cele w schroniskach. 

Portret użytkownika euklides

System może sobie klonować,

System może sobie klonować, kopiować, powielać, ale nie potrafi zrobić nic twórczego ani dobrego. Lekarstwa na raka jak nie było tak nie ma. To dno moralne i intelektualne odziane w listek figowy, który rykoszetem odpadł z przebłysku intelligencji, której iskra jednak zgasła. Współczesne osiągnięcia to sama patologia i upadek, chociaż nie wszyscy to widzą.

Portret użytkownika minoduesp

 

 

..który rykoszetem odpadł z przebłysku inteligencji ..

A cóż to za przedziwna konstrukcja słowna ? Potrafisz to jakoś na ludzki język przetłumaczyć ? 

 

Skomentuj