Chińska firma stworzyła skuteczne działo laserowe

Kategorie: 

Źródło: Guorong

Chińska firma Guorong wprowadziła do sprzedaży laserowy system do likwidacji małych bezzałogowców UAV. W serwisie YouTube dostępne jest już promocyjne wideo, na którym przedstawia się pierwszą skuteczną eliminację drona za pomocą lasera.

 

System laserowy GuoRong zawiera moduły umożliwiające prowadzenie walki elektronicznej, takie jak urządzenia zakłócające sygnały radiowe służące do sterowania dronem. Wszystkie elementy laserowego systemu przeciw bezzałogowcom, mieszczą się na dwóch małych ciężarówkach. 

Podobno zasięg działania systemu radarowego wynosi 55 km. Skuteczne unieszkodliwienie drona za pomocą lasera udało się dotychczas dokonać na odległości około 600 metrów. Planowane są dalsze udoskonalenia produktu, tak aby można było zaoferować go komercyjnie. Taki system przeciw dronom może być szczególnie potrzebny na lotniskach. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gnago

hyh (anonim) (2017-12-02 08

hyh (anonim) (2017-12-02 08:32)

Pierwsze dziala laserowe uzyto w konfikcie z Wietnamem w latach 80tych byly to wielkie ciezarowki. to co pokazuje ten filmik to nie jest dzialo laserowe tylko laser namierzajacy drona albo totalna sciema (ktos wylaczyl drona i spadl) laser wytwarza promien - filmy sf to ukazuja..przyklad gwiezdne wojny miecz laserowy.... czy celownik laserowy karabinu... nikt jeszcze nawet nie ma karabinu laserowego - poniewaz musialaby za nim jechac wielka ciezarowka...OSIOŁKU drogi miecz świetlny jest plazmą w jakoś sposób ograniczoną przestrzennie, laser celownika laserowego widać bo dostosowany jest do ludzkiego wzroku. Jak chodząca niewiedzy mógłbyś celować nie widząc go. A ten laser jest spoza spektrum światła widzialnego. Nawiasem mówiąc pewnie mniej rozpraszanego przez powietrze. Kitajce dobrze zrobili

Portret użytkownika hyh

Pierwsze dziala laserowe

Pierwsze dziala laserowe uzyto w konfikcie z Wietnamem w latach 80tych byly to wielkie ciezarowki. to co pokazuje ten filmik to nie jest dzialo laserowe tylko laser namierzajacy drona albo totalna sciema (ktos wylaczyl drona i spadl) laser wytwarza promien - filmy sf to ukazuja..przyklad gwiezdne wojny miecz laserowy.... czy celownik laserowy karabinu... nikt jeszcze nawet nie ma karabinu laserowego - poniewaz musialaby za nim jechac wielka ciezarowka...

 

 

Portret użytkownika CCCP

Amerykanie od lat mają takie

Amerykanie od lat mają takie działa, obecnie montują je na okrętach wojennych (te największe lasery) oraz ich miniaturowe wersje do niszczenia rakiet w gondolach pod myśliwcami.

W Rosji natomiast wielka feta z powodu nowej kolekcji onuc na sezon 2018.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Hehehehe! I gdzie są te

Hehehehe! I gdzie są te superdziała? Czy czasami Ruscy im ich nie wyłączyli jak "super" niszczyciela Donald Cook? No i jakoś w Syrii te działa "które mają od lat" im nie pomogły? Hehehehe! Nie pocieszaj się trollino. Tym bredzeniem nie zmienisz rzeczywistości. I daj jakiś link do tej "fety z okazji kolekcji onuc". Hehehehe! Pewnie jak zwykle tylko popiardujesz jadaczką i rozsiewasz smród wokół.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika drej3107

wyłaczony to masz mozg ruski

wyłaczony to masz mozg ruski niewypale...Co do Cooka... to ruskie kłamstwa jak wszystkie tu twoje zdrajco

Czytelnicy zapewne pamiętają, że poprzednie spotkanie okrętu USS Donald Cook z rosyjskim Su-24 miało miejsce na Morzu Czarnym dokładnie dwa lata przed tym najnowszym incydentem, to jest 12 kwietnia 2014 roku. W tamtym czasie kilka witryn internetowych twierdziło, że system walki Aegis na amerykańskim niszczycielu został całkowicie zneutralizowany przez system walki elektronicznej „Chininy”, w jaki wyposażony był rosyjski samolot. Kilka miesięcy później producent tego systemu, Koncern Radio-Elektronicznych Technologii (KRET), zaprzeczył, jakoby Su-24 był wyposażony w ich sprzęt:

„Obecnie system Chibiny jest zainstalowany na Su-30, Su-34 i Su-35, więc słynny kwietniowy atak bombowca Su-24 na Morzu Czarnym na USS Donald Cook, rzekomo z użyciem systemu Chibiny, to kaczka dziennikarska. Faktycznie zdarzył się tylko bliski przelot na niewielkiej wysokości nad niszczycielem. System EW (walki elektronicznej) Chininy może całkowicie zneutralizować radar wroga, ale nie jest on zainstalowany na Su-24

Portret użytkownika U_P_Adlina

też słyszałem, że śmiali....

też słyszałem, że śmiali.....baranim głosem. Hehehehe! Porażka bandyckiej uSSmanii w Syrii i przechodzenie na stronę Rosji kolejnych uSSmańskich "sojuszników" jasno pokazuje, że układ sił się zmienił. Bnadyta zza oceanu stracił pozycję światowego hegemona. Syria to początek sprowadzania uSSmańskiego agresora do parteru.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

co ty bełkocie tu wklejasz?

co ty bełkocie tu wklejasz? Skąd ta wklejka? Na co ty liczysz? Że uSSman przyzna się do porażki? Hehehehe! O tym, że coś jest na rzeczy świadczą ostatnie incydenty w wykonamiu uSSmańskich okrętów, które dziwnie taranowały się z innymi jednostkami. Po drugie wydarzenia w Syrii jasno pokazują, że uSSmania nie ma już przewagi technologicznej nad przeciwnikami. Nie wklejaj więc bełkocie tego propagandowego badziewia z żydo-meNdiów, bo większość ludzi na tym portalu właśnie tu jest dlatego, żeby tych kłamliwych żydo-meNdiów nie oglądać.Jarzy ukr bełkotliwy?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika inzynier magister

"Chińska firma stworzyła

"Chińska firma stworzyła skuteczne działo laserowe" powinno być "Chińska firma zerżnęła od Amerykanów skuteczne działo laserowe", a właściwie nie zerżnęła ale wykradła dane !!! jak większość "osiągnięć" chińskich komuchów są ich "dzieła" sukcesem wywiadowczo spierzgoskim !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika rtty4

"jak większość "osiągnięć"

"jak większość "osiągnięć" chińskich komuchów są ich "dzieła" sukcesem wywiadowczo spierzgoskim !!!"

Może tak, a może nie.
W każdym razie:
- potrafili stworzyć fabryki produkujące wszystkie układy, procesory, kontrolery, pojedyncze elementy elektroniki jak i całe moduły.
- potrafili stworzyć zakłady produkujące satelity, wyposażenie do satelitów, optykę, elektronikę i cokolwiek przyjdzie do głowy.
- stworzyli zakłady produkujące najbardziej nowoczesne telefony i mogą je produkować z dowolnie wybraną jakością.

W Polsce nawet telewizora nie da się produkować bez zgody ussa/rosji/niemiec/anglii/izraela choćby sam maciarewicz przyjechał z całą teczką wykradzionej dokumentacji od a do z.
Więc zanim zaczniemy wymyślać komuś, że mu się kupa do buta przykleiła - upewnijmy się czy sami nie siedzimy po szyję w szambie.

Strony

Skomentuj