Chińska firma stworzyła samochód napędzany wodą

Kategorie: 

Źródło: Baidu

Pojazdy wodorowe mają szansę zastąpić elektryczne, a nawet powinny wyprzeć samochody spalinowe. Napęd wodorowy jest przede wszystkim ekologiczny, ale również sam wodór jest praktycznie wszechobecny. Chiny każdego roku zmagają się z poważnym zanieczyszczeniem powietrza, ale lokalna firma liczy, że rozwiąże ten problem właśnie z pomocą samochodów wodorowych.

 

Jak donosi gazeta South China Morning Post, firma Qingnian Cars z miasta Nanyang opracowała prototyp samochodu napędzanego wyłącznie wodą. Demonstracja tego pojazdu odbyła się 22 maja i wzięli w niej udział lokalni urzędnicy Komunistycznej Partii Chin.

 

Dyrektor generalny firmy Qingnian Cars, Pang Qingnian powiedział, że jego samochód wodorowy potrafi pokonać 300-500 km i potrzebuje w tym celu 300-400 litrów wody jako paliwa. Nie znamy specyfikacji tego pojazdu, ale jak twierdzi Pang Qingnian, silnik jest napędzany wodorem, który powstaje w wyniku reakcji chemicznej, gdy katalizator jest dodawany do mieszaniny proszku aluminiowego i wody.

Firma podobno opracowała tę technologię przy niskich kosztach. Pang Qingnian nie podał jednak żadnych szczegółów, zasłaniając się tajemnicą handlową. Samochód napędzany wodą teoretycznie może pokonać dystans nawet 500 km, lecz firma nie zademonstrowała jego pełnych możliwości.

 

Władze lokalne potwierdzają, że wspomniany prototyp samochodu faktycznie zasilany jest wodą, a firma Qingnian Cars rozwijała tę technologię wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Technologicznego w Hubei od 2006 roku. Jednak wielu internautów wręcz w sukces chińskiej firmy.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Chińska firma stworzyła

"Chińska firma stworzyła samochód napędzany wodą" Przykro mi ale NIE ! Takie rzeczy, to mogą wynajdować tylko janki i to tylko tajnie w DARPA i to tylko za OGROMNE PIENIĄDZE.Chińczycy ? No proszę ...co najwyżej to Chińczycy mogą wynaleźć chińską zupkę.Starałem się swoją wypowiedź uśrednić statystycznie zgodnie z powszechnie obowiązującym kanonami sztucznej inteligencji która rozprzestrzenia się w sposób złośliwy i niekontrolowany wręcz,w mózgach coraz większego kręgu gawiedzi.

 

----> Przepraszam wszystkich za moje wypowiedzi jeśli tylko czują się nimi w jakikolwiek sposób urażeni .Cierpię bowiem na sztuczną inteligencję.

Bycie idiotą staje się modne nawet jeśli jest to dzialanie świadome lub jeszcze gordzej,niezamierzone.Jako idota zawsze i wszędzie jesteś na topie.

Skomentuj