Chińska firma budowlana drukuje dom na drukarce 3D w ciągu sześciu godzin

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Chińska firma budowlana WinSun Decoration Design Engineering uruchomiła masową produkcję domów z wykorzystaniem drukarek 3D, które zamiast zwykle stosowanego plastikowego surowca używają mieszaniny betonu, szkła i odpadów budowlanych.

 

Wysokość budynków, jakie mogą powstawać tą metodą, to 6 metrów, a więc jest to w zupełności wystarczające do budowy nawet piętrowych domów. Każda taka konstrukcja powstaje zaledwie w kilka godzin. Co najważniejsze, nowa technologia jest bardzo tania, bo wydrukowanie domu kosztuje równowartość jedynie kilka tysięcy dolarów. To ułamek kosztu jaki trzeba ponieść budując w konwencjonalny sposób.

Zdaniem twórców nowej metody budowy domów, ich technologia pozwala na tworzenie trwałych, bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska budynków.

Firma WinSun Decoration Design Engineering planuje obecnie wejście na globalny rynek. Wkrótce otwierają swoje fabryki w 20 krajach świata. W tym roku mają jeszcze zbudować 20 zakładów pracy w Chinach i 15 za granicą.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika odważniak

Wspaniała technologia, a

Wspaniała technologia, a projekty się rozwiną. Chcę okrągły dom jak skorupa żółwia i żeby jeszcze pływał jakby coś. Z wielkim akwarium ze słodką wodą i rybki i fontannę. Dach szklany dla ogrodu, kury, świnki i obieg wody zamknięty plus takie drobiazgi jak solary itp. Taką mini wyspę wydrukować.

Portret użytkownika Fred

Zysk w stosunku do

Zysk w stosunku do klasycznego sposobu to konstrukcja ktora sie muruje w nie mniej niz pare tygodni ze wzgledu na czas schniecia stropow, tu masz wydruk prawie jak betonowy w 6 godzin, reszte wykonuja inne ekipy, wykonczenie, media, ocieplenie, pokrycie dachowe, stolarka, odpada duzo pracy, praktycznie dostajesz stan surowy w 1 dzien, dodatkowo chyba nie trzeba nawet wykonywac wiezby drewnianej a jedynie pokrycie, to jest naprawde super

Portret użytkownika Pacal

Czytaj uważnie: domy w

Czytaj uważnie: domy w technoloogii 3D Chińczycy stawiają z mnieszaniny standartowych matreriałów budowlanych przeznaczonych na konstrukcje nośne jak gruz, szkło, beton i chyba też kawałki stali. Nie ma w tekście moway o jakichś plastikach czy styropianie jakkolwiek będąc zatrudnionym na budowach zapewniam cię że tworzywa sztuczne o bardzo wysokiej twardosci i wytrzymałości i tzw kompozyty, w tej branży też dość szerokie mają zastosowanie!

Strony

Skomentuj