Chińska armia symulowała atak na amerykańską bazę wojskową na wyspie Guam

Kategorie: 

Źródło: The People's Liberation Army Air Force

Relacje chińsko-amerykańskie są najgorsze od dekad. Te dwie światowe potęgi prowadzą wojnę handlową oraz spierają się o status Tajwanu i wysp na Morzu Południowochińskim. Teraz Chiny poszły o krok dalej i przeprowadziły symulowany atak na bazę wojskową USA.

 

W sobotę, Siły Powietrzne Chin udostępniły film, przedstawiający symulację bombardowania nieznanego celu wojskowego na wyspie. Zwrócono uwagę, że na nagraniu jest bombowiec H-6 i obiekt, który przypomina amerykańską bazę sił powietrznych Andersen na wyspie Guam. Specjaliści nie mają wątpliwości, że Chiny ostrzegają w ten sposób Stany Zjednoczone przed dalszymi prowokacjami.

 

W ostatnim czasie, Chiny coraz częściej przeprowadzają manewry i wykonują częste loty myśliwców w okolicach Tajwanu. Gdy amerykański podsekretarz stanu do spraw gospodarczych Keith Krach odbył w czwartek oficjalną wizytę na Tajwanie, Chiny wysłały w kierunku wyspy aż 18 samolotów wojskowych – dwa bombowce H-6, osiem myśliwców J-16, cztery myśliwce J-11 i cztery myśliwce J-10 naruszyły tajwańską strefę identyfikacji obrony powietrznej.

Amerykanie ewidentnie zacieśniają współpracę z Tajwanem i kwestionują przynależność wysp na Morzu Południowochińskim do Chin. Pekin wysyła Amerykanom coraz mocniejsze sygnały ostrzegawcze, a to z kolei wywołuje obawy na Tajwanie przed potencjalną inwazją i zachęca do dalszej współpracy z USA. Tajwan zamierza między innymi zakupić 66 myśliwców F-16 od koncernu Lockheed Martin, aby zwiększyć swoją zdolność do obrony przez atakiem Chin.

 

Trzeba przyznać, że jest to nadzwyczajna sytuacja. Dotychczas podobne propagandowe filmy pochodziły z Korei Północnej. To tylko pokazuje, jak mocno napięte są relacje na linii Chiny-Tajwan-USA.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Moim zdaniem ten symulowany

Moim zdaniem ten symulowany atak jest poważnym sygnałem ostrzegawczym dla USA, że nic im nie ujdzie na sucho, jeśli tylko dalej będą trzymać się swojej bezczelnej retoryki wojny.Janki zaś nie potrafią zrozumieć,że z całym światem ( to właśnie w tym kierunku już zmierza) wojować się nie da ! 

Portret użytkownika SurvivorMan

Jankesi już dobrą dekadę temu

Jankesi już dobrą dekadę temu skapnęli się, że sami stworzyli tego potwora i teraz szukają dziury w dupie na zachodnim Pacyfiku, ale nic z tym już nie zrobią... Za późno...
Mogą teraz jedynie w ramach tej swojej wojny handlowej, w żenujący sposób szantażować kraje Europy, by te nie handlowały z Chinami... Parę podnóżków Waszyngtonu jak chłopaki z Wiejskiej, na pewno na to pójdzie, ale w ostatecznym rozrachunku nic to nie da, a ci co zrobią sobie w Chińczykach wrogów, skończą w geopolitycznym rynsztoku!
A niech tylko spróbują opcji militarnej, to skończą na dnie Morza Południowochińskiego...
Panie i Panowie! Czy tego chcemy czy nie, nadchodzi nowe geopolityczne rozdanie niosące ze sobą zmianę układu sił i całkowitą zmianę wszystkiego co nas w życiu dotyczy!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika YaHu

Ile kosztuje F-35? Cena za 32

Ile kosztuje F-35? Cena za 32 maszyny to ok. 6,5 mld dolarów.

Ceny BGM-109 Tomahawk mocno się różnią w zależności od wersji, przy czym te tańsze to koszt rzędu 800 tysięcy dolarów a najnowsza i najdroższa wersja Block IV to już nieco ponad milion.

Czy mi dobrze wyszło, że moglibyśmy kupić 6500 Tomahawków Smile

 

Portret użytkownika Kwazar

Wiem, że boli ,że szok, że

Wiem, że boli ,że szok, że żarówki w twoim aucie.Rozumiem że rzeczywistość może być niewiarygodnie miażdżąca.Usiądź więc i napij sie ciepłego mleka, bo na chińską potęgę nic i tak nie poradzisz.Jak się napijesz mleka to może wreszcie się pogodzisz z faktami a potem zrozumiesz, że USA się kończy na zawsze. I Chińczyk to WIE ! 

Skomentuj