Chińscy naukowcy zaprezentowali możliwości futurystycznego karabinu laserowego

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Wielu zachodnich ekspertów z wielkim niedowierzaniem przyjęło informację, że chińscy naukowcy skonstruowali funkcjonalny karabin laserowy. Wynalazcy postanowili udostępnić nagrania z testów, aby udowodnić, że ich „laserowe AK-47” jest prawdziwe i działa wbrew opinii sceptyków.

 

Kilka dni temu, chińskie media opisały najnowszy wynalazek naukowców z Instytutu Optyki i Mechaniki Precyzyjnej w Xian. Jest to karabin laserowy ZKZM-500 o niezwykłej specyfikacji. Broń ważąca 3 kilogramy, wyposażona w tradycyjną baterię litowo-jonową, podobno potrafi oddać ponad tysiąc „strzałów” na odległość aż 800 metrów. Wiązka laserowa z powodzeniem może eliminować drony lub prowadzić do poparzeń wśród ludzi.

Źródło: South China Morning Post

Ta niezwykła na pierwszy rzut oka technologia nie została przyjęta przez zachodnich ekspertów. Ich zdaniem, karabin laserowy ZKZM-500 nie może być aż tak potężny, biorąc pod uwagę, że posiada typową baterię litowo-jonową. Warto zwrócić uwagę, że pierwszy krytyczny artykuł ukazał się na portalu Task & Purpose, powiązanym z amerykańską armią.

 

Tymczasem chińscy naukowcy twierdzą, że ich zaawansowana broń jest już gotowa do masowej produkcji. Co więcej, aby uciszyć wszelkich sceptyków, postanowiono udostępnić nagrania z testów, które odbyły się w maju na duchu budynku w Xian. Na załączonym filmie możemy zobaczyć, jak niewidzialna wiązka laserowa podpala różne obiekty z odległości kilkudziesięciu metrów.

 

Tak jak przypuszczaliśmy, naukowcy z Chin najwyraźniej dokonali jakiegoś przeskoku technologicznego, skoro ich karabin laserowy potrafi atakować cele odległe nawet o 800 metrów i może oddawać aż tysiąc „strzałów” przy w pełni naładowanej baterii litowo-jonowej. Dla amerykańskich specjalistów jest to po prostu niemożliwe, co jednak wcale nie musi oznaczać, że broń nie działa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

Hehehe, ale test na filmiku

Hehehe, ale test Lol na filmiku mamy góra 40-50m i z tego co widać, to moc na poziomie lupy skupiającej światło słoneczne...o zabiciu nie ma mowy, można conajwyżej kogoś ostrzec przypalając mu dupsko! Na 800m to pewnie nie będzie żadnych efektów cieplnych. Podejrzewam, że to taka prowokacja, żeby USA pochwaliło się swoim karabinkiem, wtedy Chińczycy będą wiedzieli co i gdzie ukraść, albo skopiować technologię. Pewnie częś z Was wie, ale ponad 40% amerykańskiej amunicji wszelkiego rodzaju jest produkowane w Chinach...komedia na całego!lp4h

Portret użytkownika Solo8o

A wiesz dlaczego tak jest? Bo

A wiesz dlaczego tak jest? Bo USA, Europa, Arabia Saudyjska i Izrael to drugi koniec tego samego kija co Chiny, Rosja i Iran ( a między nimi jest jeszcze Turcja ). Kija którym światowe monarchie popychają nas do wzajemnej nienawiści, strachu przed sobą i wojen. I nieważne czy jest to książe z pustyni, Pekinu czy Kentu wszystkim po równo żyje się dostatnio i w przepychu, bo my głowy mamy zwrócone ku sobie we wzajemnej nienawiśći, a wszelkiej maśći Loże Masońskie, Syjoniść, kapłani i media pilnują aby ten stan utrzymał się jak najdlużej i doprowadził do sytuacji gdzie nie będzie już odwrotu jak w "Nowym Cudownym Świecie", który zostanie poprzedzony "Rokiem 1984", aż liczba ludności zostanie zredukowana do 500 milionów i zostaną calkowicie zniszcone źródła prawdziwej naszej wiedzy i historii. 

Historia lubi się powtarzać...Prawda? Nieprawda. Historia nie jest jakimś nadrzędnym ożywionym tworem, nie jest zbiegiem przypadkowych sytuacji. Zdarzenia są skutkiem czegoś, co było wcześniej planowane.

Portret użytkownika wyzdro

Jako specjalista od laserów

Jako specjalista od laserów muszę się wypowiedzić.

Ta broń to jakaś nieprzydatna zabawka ,tu w Polsce mamy specjalistów którzy mogą zbudować prawdziwą broń laserową a nie to coś co pokazli chińczycy.Po pierwsze wielka soczewka w lufie wskazuje że w tym "karabinie" najpierew trzeba ustawić jak daleko jest cel ,bo wiązka lasera bedzie nieszkodliwa dla innych odległosći .Jeśłi zasięg jest 800m to prawdopodobnie dopiero powyżej 100m ma jakikolwiek efekt na cel .

Druga sprawa to ogniwa litowo-jonowe oddają bardzo małą enrgię przez długi czas do tego są bardzo ciężkie i zupełnie nie nadają się do broni laserowej .Nawet zwykłe ogniwa niklowe byłyby znacznie lapsze ale po co używać takiej starej technologii skoro mamy superkondensatory?

 Kolejna sparwa to użyty typ wiązki .Zamiast użyć potężnej niewidzialnej wiązki termicznej 10um lub ultrafiolertowej to ten karabin jest oparty na zwykłych półprzewodnikowych laserach o małej mocy , kolor wiązki zdradza że nie jest to nawet supermocne promieniowanie niebieskie /ultrafioletowe tylko zwykłe słabe czerwone.

Więc podsumowująć - tak to jest zwykły wskażnik laserowy a nie karabin.

Portret użytkownika alojzy

Hmm, a gdyby armię chińską

Hmm, a gdyby armię chińską wyposażyć w bojowe lupy, to w słoneczny dzień dokonaliby takiego spustoszenia że głowa mała! Szpitale pozapełniane by były żolnierzami z mundurami w których powypalane by były dziurki, krawcy łataliby je ostatkiem sił, fabryki tkackie w pocie czoła szyłyby nowe mundury ... armagedon!

Portret użytkownika hs100

No  to teraz wyobraźmy sobie

No  to teraz wyobraźmy sobie trafienie w głowę albo w szyję z takiej  broni. Skuteczność większa niż normalnego karabinu ponieważ nie ma odrzutu, parabolicznego lotu, wpływu wiatru itp. Wiązka lasera idzie idealnie prosto w dodatku bezgłośnie. W połączeniu z noktowizorem broń niezwykle skuteczna. Nie zazdroszczę żolnierzom na współczesnym  PW.

 

 

 

Strony

Skomentuj