Chińscy naukowcy podali datę deorbitacji stacji kosmicznej Tiangong-2

Kategorie: 

Źródło: CSNE

Całkiem niedawno, na Ziemię spadła chińska stacja kosmiczna Tiangong-1. Jej upadek był niekontrolowany, ale na szczęście nie stanowiła żadnego zagrożenia – pozostałości po stacji wpadły do Pacyfiku. Jednak już wkrótce, na Ziemię spadnie kolejny kosmiczny złom.

 

Tiangong-2 to stacja, którą wyniesiono na orbitę we wrześniu 2016 roku. 3 miesiące temu nastąpiło obniżenie lotu chińskiej stacji i wtedy zaczęto spekulować nad możliwą deorbitacją.

 

Chińscy naukowcy właśnie potwierdzili te rozważania. Lin Xiqiang z Biura Załogowej Inżynierii Kosmicznej powiadomił, że Tiangong-2 zrealizował wszystkie cele i pozostanie na orbicie najpóźniej do lipca 2019 roku. Stacja kosmiczna wykona kontrolowany manewr wejścia do ziemskiej atmosfery.

Źródło: China Manned Space Agency

Eksperymenty związane ze stacjami Tiangong-1 i Tiangong-2 pozwolą Chinom zbudować permanentną stację kosmiczną o nazwie China Space Station (CSS), która może pojawić się na orbicie okołoziemskiej w 2022 roku. Chiny nie ograniczają się jedynie to orbity - realizowane są bowiem plany misji kosmicznej na Księżyc oraz na Marsa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

To, że Tiangong-1 wpadł do

To, że Tiangong-1 wpadł do oceanu, to nie znaczy, że nie stanowi zagrożenia, bo spowodował skażenie promieniotwórcze, na stacji były minireaktory jądrowe i paliwo jądrowe, podobnie jest na Tiangong-2 i skutek będzie ten sam. Fajne myślenie...jak nikomu spadająca stacja kosmiczna łba nie rozwaliła, to jest OK hehehe.

Skomentuj