Chińscy naukowcy odkryli szczątki największego ssaka jaki kiedykolwiek zamieszkiwał ZIemię

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Chińskiej Akademii Nauk odkryli szczątki gigantycznego przodka współczesnego nosorożca - największego ssaka lądowego, jaki kiedykolwiek zamieszkiwał Ziemię.

Według naukowców to konkretne zwierze zwane po łacinie - Paraceratherium linxiaense - żyło w Chinach 26,5 mln lat temu. Stworzenie osiągnęło 4,88 metra wysokości i 7,92 metra długości. Waga prehistorycznego ssaka wynosiła 24 tony. Osobnik miał głowę o długości ponad jednego metra, umiejscowioną na podłużnej szyi. Jego otwór gębowy był wypełniony dwoma przypominającymi kły siekaczami, a budowa nozdrzy sugeruje, iż zwierzę mogło po części przypominać tapira. 

W przeciwieństwie do współczesnych nosorożców, ich starożytni przodkowie nie mieli rogów, ale mieli siedmiometrową szyję, która pozwalała im dosięgnąć wierzchołków drzew. Rozmiary czaszki i kończyn również znacznie przewyższały parametry innych zwierząt lądowych.

Paleontolodzy uważają, że osobniki Paraceratherium linxiaense z Chin przeszły przez region tybetański, a stamtąd, w epoce oligocenu, dotarły na subkontynent indyjski, gdzie odkryto już szczątki innych gatunków nosorożców olbrzymich.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Powiew   nowego   , w końcu

Powiew   nowego   , w końcu ktoś inny coś odkrył  ,  pomyślałem tzn złapałem się  na tej myślozbrodni   że  gdyby  nie  przybłędy amerykańskie  to niczego byśmy  nie odkryli więcej  , ani nowego ani starego - a  tu takie  chińskie lego    w tej  układance  , a teraz najważniejsze -  tallinn  napisze   nam za kilka dni o  nowej odmianie  odkrytej w chinach przenoszącej się  na kontynenty  przez   internet (pani  Pawel  wspominała  o tym  na NTV  w zeszłym roku - virus  przez @maila) Więc piąta  fala nieuchronnie  nadejdzie po  czwartej poprzedzonej  trzecią ....... i jak tu żyć 

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Portret użytkownika Px

Zamieszkiwał ZIemię to

Zamieszkiwał ZIemię to rzeczywiście musiał być olbrzymi.Ciekawe czy Zlemianie też tam żyli.Ale się nie martwcie wiekszy już prawie odkrty tylko jeszcze nie ogłoszony.W kraju w którym odkrywa się wszystko choć tego kraju nie było.Lecz to w niczym nie przeszkadza by było;-)

Portret użytkownika Posto

No nie, kurczę, bardzo proszę

No nie, kurczę, bardzo proszę Administratora o wprowadzenie moderacji postów, ograniczonej przynajmniej do takich wulgarnych kretynizmów. To przecież poziom kałuży pod budką z piwem, chcecie skupiać tu czytelników głównie takiego rodzaju? Na prawdę zależy wam na takich komentarzach?
To słabe.

Skomentuj