Chińscy lekarze twierdzą, że znaleźli lek, który niszczy koronawirusa w ciągu czterech dni

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Favipiravir, znany również jako Avigan, został opracowany do leczenia grypy, ale sprawdził się również w badaniach klinicznych przeciwko COVID-19. W Chinach mają nadzieję, że do maja władze zgodzą się na jego stosowanie. Jednak ich japońscy koledzy są bardziej powściągliwi. Według nich Favipiravir jest nieskuteczny w najcięższych przypadkach.

 

Chińscy lekarze znaleźli skuteczny lek do leczenia koronawirusa. Według przedstawiciela lokalnego Ministerstwa Nauki i Technologii, Zhanga Xinmina, okazało się, że Favipiravirem jest lekarstwem na wiele szczepów grypy. Występuje również pod nazwą Avigan.

 

Według Guardian, próby kliniczne w Wuhan i Shenzhen z udziałem 340 pacjentów dały bardzo zachęcające wyniki. Zastosowanie Avigan pozwoliło im pozbyć się wirusa w średnio cztery dni. Bez leczenia okres ten wynosił jedenaście dni. Nie stwierdzono poważnych skutków ubocznych.

 

Ponadto lek poprawił stan płuc u 91% pacjentów. U tych, którzy go nie przyjęli, przywrócenie funkcji płuc nastąpiło tylko w 62% przypadków.

 

Lek jest produkowany przez japońską firmę Fujifilm Toyama Chemical, spółkę zależną Fujifilm. Jego przedstawiciele odmówili komentarza na temat oświadczeń chińskich lekarzy. Nie powstrzymało to jednak wzrostu akcji spółki o 14,7%.

 

Japonia również przetestowała Avigan przeciwko koronawirusowi. Oczekuje się, że lek pomoże zapobiec namnażaniu się wirusa u pacjentów z łagodnymi do umiarkowanych objawami. Jednak lokalni badacze nie są tak optymistyczni jak ich chińscy odpowiednicy. Zauważają, że u osób z najcięższymi objawami Avigan nie jest już bardzo skuteczny. Oznacza to, że nie jest on już w stanie poradzić sobie z wirusem namnażającym się w ciele.

 

Jednak nawet jeśli Avigan wykazuje przynajmniej umiarkowaną skuteczność, może zostać zatwierdzony do leczenia koronawirusa. Według ekspertów może to nastąpić najwcześniej w maju.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika nauta

Tallinn, tym razem bez

Tallinn, tym razem bez dokuczania. Ten opis na profilu to chyba Twój najlepszy tekst, jaki widziałem. Wątpię, żeby np. mnie, przyszło do głowy  tak sprytnie przekuć w atut te wszystkie docinki. Cwańsza z Ciebie bestia niż się spodziewałem, choć mogłeś to zrobić bez silenia się na trzecią osobę. Tak czy inaczej - propsy.

Portret użytkownika Mojeimię44

Trup przestań oglądać tego

Trup przestań oglądać tego świra z Eter tv. bo to jest sługus systemu. Zrozum to. Jezusek cię uratuje? Co to za tekst parszywego frajera. Nakręcasz się i tracisz kontrolę nad swoim zachowaniem.  Wierzysz mu choć pokazuje ci cały czas liczbę 666 i 676 a nie wierzysz mi, który ci pokazuje drzewo życia i liczbę 44. Spokojnie. Odwróć swoje widzenie na drzewo życia. Zobacz w tej piosence koleś stoi w przy drzewie i w pewnym momencie pokazuje palcami 666 i śpiewa, że dla niego to 0. 

https://youtu.be/wmG2Ea_tYIE

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Nic o systemie nie pisałem a

Zbyt wiele o systemie nie pisałem oprócz tego, że eter mu służy a odnośnie nakręcania się to ja się nie nakręcam a ostrzegam tych którzy nakręcają się liczbą 666 czy 676 żeby tego nie robili gdyż to nie jest właściwa droga. Jak zauważyłaś cały czas służę pomocą opisując, co jest potrzebne służbie zdrowia, jakie owoce mogą pomóc itd. Patrząc na takiego etera który ciągle mówi o śmierci i zniszczeniu niedobrze mi się robi i przestałem go oglądać. 

Portret użytkownika Medium

Napisałeś: Mojeimię44 wrote:

Napisałeś:

Mojeimię44 wrote:
Trup przestań oglądać tego świra z Eter tv. bo to jest sługus systemu. 

Mojeimię44 wrote:
Patrząc na takiego etera który ciągle mówi o śmierci i zniszczeniu nie dobrze mi się robi i przestałem go oglądać.  
Ja też nie trawię takich produkcji, nie trawię także filmów z kanału Homo Sapiens, które tu inżynier magister często wstawia ze względu na fatalne tło dźwiękowe. Może Trup ma zapotrzebowanie na takie ciężkie dla psychiki wideo? 

Strony

Skomentuj